חחחח--עוד אחד שבוכה על יופי ויופי

לי כהן

New member
חחחח--עוד אחד שבוכה על יופי ויופי

תקראו את הגיגיו של רוגל אלפר מהארץ. רוגל אלפר גם מי שלא נוהגים לזפזפ לערוץ האופנה נתקלו בו מן הסתם באקראי במספרות או בפיצוציות, שם הוא פתוח תדיר כמעין שומר מסך המתפקד כמנשר, הצהרה מטעם שלטונות התרבות. נוקדנים יתעקשו, כי יש בו לוח שידורים, חלוקה ל"תוכניות". זו חלוקה נזילה למדי. מדובר ברצף מתמשך, היפנוטי ובלתי פוסק, של צילומים מתצוגות אופנה, דימויים חזותיים מלווים בפסקול של מוזיקה אלקטרונית רכה ומלים כמו "זוהר" ו"פאר" שצצות על המסך. בסרטי מד"ב, כך שוטפים את מוחו של ההמון. כתוביות מספקות פרטים ביוגרפיים חיוניים על הדוגמנים/ות - מוצא, גיל, מזל, נתונים גופניים (צבע עיניים, גובה, רוחב חזה ומותניים). אפשר שדוגמן/ית יאמרו כמה מלים מאחורי הקלעים בעניינים עקרוניים: שוקולד כן או לא, ואולי הם רוצים ילדים? תמימים עלולים לטעות לחשוב כי הדוגמנים והדוגמניות מוצעים להם למכירה. שלפניהם סוג של ערוץ קניות. אך לא. הם לא יוכלו לקנות את האנשים היפים והמושלמים האלה בעד שום הון שבעולם. מה זה פה, שוק בשר. כבר לא קונים ומוכרים אנשים. מה פתאום. גם את הבגדים לא יוכלו לרכוש. אלה בגדים יקרים. ערוץ האופנה מתעסק בשאלה איך החיים אמורים להיות ולהיראות ואיזו גישה מומלץ לנקוט כלפיהם. כשאופנה היא עוד רכיב ביומיום, עוד מדור בעיתון, עוד פינה בתוכנית, ניתן לקבוע לה סייגים, להציב גבולות, אפילו לחיות בלעדיה. בערוץ האופנה היא תכלית הכל: צורת הביטוי היחידה היא בגד, תסרוקת, מבט (קר, נוקשה, אטום, יהיר, בלתי מושג), פוזה (לא אכפתית, אדישה), הליכה (נונשלנטית). התשובה לשאלה מה משמעות החיים ניתנת כאן בבהירות ובסמכותיות שעשויה לייתר את הצורך בביקור בחוג לפילוסופיה: להיות זוהר, סקסי, סלבריטי ונחשק. למזל שבו נולד אדם מיוחסת השפעה עצומה, שכן הנתונים הגופניים הנדרשים להגשמת האידיאל נגזרים מגורל וגם ההצלחה בעולם הדוגמנות היא עניין של נסיבות. עלילות סמים, הרעבה עצמית, בדידות ואותה אומללות של אדם שנוהגים בו כחפץ נותרים בחוץ. החיים כפי שהם - ובכל מתכון לאושר הרי נבקעים סדקים, ואומללות, כמו גז רעיל, תשתחל גם דרך הצר שבהם - לא מעסיקים את ערוץ האופנה. היצורים הניבטים מהערוץ הזה הם גזע עליון. המסר ברור: הם טובים יותר, הטובים ביותר, מכל בחינה שרלוונטית. אין ערוץ שבו נראים אנשים רגילים צועדים על המסלול, על כל פגמיהם הרבים, כעורים, שמנמנים, מקריחים ומיוזעים, מבטיהם רכים ופגיעים. הם הגזע הנחות. יש כאן סוג של תורת מעמדות. היא מושתתת על תורשה (שלא משותפת לחברי המעמד) ועל תכונות פיזיות (שכן משותפות). הם מתרבים בחוג הסגור שלהם. יש להם אידיאולוגיה. יש להם אורח חיים. בניגוד לשכל או כישורים, שאותם אפשר לפתח ולטפח, גנטיקה שרירותית משחקת אצלהם תפקיד מרכזי. מצבם החברתי והכלכלי נובע ממנה. כל זה כבר ידוע, אבל ערוץ האופנה מזקק את התורה הזו ומגישה במהדורה מעט שטנית. זה לא גזע במובן האתני, אלא במובן האסתטי. לא גזענות, אלא טהרנות, הרצון לבצע טיהור אסתטי של המין האנושי, להציג אך ורק אנשים טהורים מבחינה אסתטית ולהציגם כנעלים. מי שלא מאמין, שיצפה: במהרה יתחוור לו כי הוא מוזמן להעריץ את היצורים האלה ולהבין כי עליו לשאוף להידמות להם, אך להפנים שלעולם לא יוכל להשתוות אליהם. הם מוצגים לראווה. הצופים לא. ברירה טבעית. זה ברור לכם שרוגל אלפר הוא בחור קנאי?

babe10

New member
תלוי..

זה ברור לכל שאין קשר בין המאמר האקדמי שהבאת לבין פורום סקס? מה? איך ? למה? ובשביל מה?

בתור מכוערת מפלצתית...

רציתי לשאול אותך, בכנות, לי- (או אולי, בגלל שאין אני יפה כמוך אני לא זכאית לתשובה?!) אין לי זכות קיום?! כלומר- אתה אומר לי- "תעלמי לי מהרשתית, ושחס וחלילה לא אצטרך לסבול את מראייך הנלוזים"?! אני צריכה לדאוג לא להביא ילדים לעולם- כדי שחס וחלילה לא לגרום להם להצטרך לשאת את מראיהם הנוראיים ברחבי העולם- או אולי כדי שילדיך הענוגים והיפים להטריף לא יצטרכו לשזוף עיניהם בתחתיות של הבריאה- ילדי המכוערים?! אני צריכה להסתגר בביתי לחוש מכוערת? לא להיות מסוגלת ללבוש בגד ים מחמת הידיעה שמבטיהם של אנשים כמוך עשויים ליפול עלי, והם יצטרכו לסבול, בעוונותי, את מפלי משמני?! לא להיות מסוגלת להתהלך בחיוניות ברחוב בגלל שאתה ושכמותך עוברים בו, ואני צריכה לחוש שאני מגרדת את תחתית סוליות יופייך המהמם?! לא ללכת לרקוד ולהנות ממוזיקה-אלכוהול-חברה טובה במקומת נחמדים- כדי שחס וחלילה לא אפגום לך בתמונת חיי הלילה המושלמים?! או אולי אתה רוצה להקצות מקום מיוחד למכוערים שכמותי?! למה לא לסרס אותנו בעודנו צעירים ותמים, ולמנוע מאיתנו את היכולת להביא ילדים מכוערים כמונו לעולם?! למה לא לדאוג לאיזורים מיוחדים, שבהם, ורק בהם, יורשה לנו להסתובב- ולדאוג שנצפה יום יום שעה שעה בערוצים כערוץ האופנה וחבריו- בהם נוכל יום יום לסגוד לך ולחברותיך וחבריך המהממים, ולדעת שמה לעשות- אלוהים לא אהב אותנו כמו שהוא אהב אתכם- ויש לנו 2 ברירות- לחיות בכיעורינו ולסבול אותו יום יום (אפילו ניתוחים פלסטיים לא יעזרו במקרה שלנו...) או להתאבד?! אז בוא ספר לי, לי היקר, ורק כדי שאוכל למצוא את מקומי בעולם- מקום שמוכתב ע"י הנעלים היפיפיים והמושלמים- כמוך- מה היית רוצה לעשות בנו- אוכלוסית המכוערים והשמנים בעולם?! (ואגב- אני- גם מכוערת וגם שמנה....)

לי כהן

New member
תאוותנית

לא שמעת ממני דברים מהסוג הזה. למה את חושבת שאני חושב באופן קיצוני שכזה?? את חושבת שכל חבריי או חברותיי לקוחים מערוץ האופנה? נו באמת. אבל יש כאן אנשים הרבה יותר מוכשרים ממני,שלהם יש תשובה לכל שאלה שנשאלת. אז אולי הם יענו לך. אם את שואלת את דעתי,אז אני חושב שאת מגזימה בהתייחסות שלך לכתבה. אני פשוט חושב שאנשים לא תמיד מעריכים יופי.

לא, לי...

"אני פשוט חושב שאנשים לא תמיד מעריכים יופי" לי?! אתה מקשיב לעצמך?! המקום של היופי בעולם גם ככה מוצא מהקשרו, מה אתה מצפה?! גם כך, כבר מזמן אמרו מכוערות כמוני, ש"שקר היופי הבל החן, נערה בעלת אופי- היא תמצא חן" (משחק מילים על פסוק מ"שיר השירים")- וזה למה?! כי אנשים מעדיפים בד"כ יופי על פני אופי! בוא נבחן אותן, לי, לרגע, ונשאל- האם אין לך מושג קצת עקום לגבי העניין. הנה, עומדות לפניך 2 נערות- אחת- חכמה מאד, עם תואר משתלם ואטרקטיבי ביותר, שיעשה לה את החיים קלים יותר כלכלית, אינטילגנטית, משעשעת, מוכשרת, פתוחה, נעימה, מלאת חיות, קול נעים ומתוק, בקיצור- נערה מדהימה על כל המשתמע מכך (תבחר את האופי המועדף עליך... את העיסוק המועדף עליך... סתם נתתי לך כאן קווים לדמות נערה שבעיני היתה מוצאת חן) אבל מה? לא יפה, ושמנמנה. נניח שיש לה חיוך שמעיד על אופיה הטוב והנוח- אבל לא יותר מזה. השניה- אינך יודע עליה דבר, מלבד העובדה שהיא העתק מדויק של סינדי קרופורד\ סנדי בר\ יעל בר זוהר\ קייט מוס (הקף בעיגול את היופי המועדף עליך)- ואומרים לך שהיא לא מדהימה (תגדיר לעצמך- אני לא אומרת מגעילה- רק פשוט- לא התגלמות האופי שאתה היית רוצה בבת זוג...). אין לך מושג שקשור בסקס, בנוגע לאף אחת מהן, ואין לך שום דרך לבדוק אותן מעבר- את מי תעדיף?! בכנות, לי?! נכון שהיית קודם מנסה לתת סיכוי ליפיפיה, לפני שהיית חושב על הפחות יפה?! ונכון, שאם היו 20 כאלו, יפיפיות, ואחת- מהסוג הראשון- היית בודק את כל היפיפיות לפני שהיית ניגש לבדוק אותה?! ואני הייתי רוצה כאן להביא מבחר ציטוטים משלך, שאולי מדגימים שלך אולי יש ערך גבוה מדי ליופי: "אני ממליץ לך להוריד את הג´חנון מהתפריט השבועי שלך. את יודעת כמה קלוריות יש בג´חנון אחד? אלוהים!! מה קורה לך?" "ואני יודע שכבר שיכנעת את עצמך שאת יפה כשמנה,ושהפנימיות שלך הרבה יותר יפה מאיזה חיצוניות של דוגמנית ובלה בלה בלה בלה בלה בלה..." "זה ברור לכם שרוגל אלפר הוא בחור קנאי?" (שזה אגב, מדגים, שמי שלא סוגד ליופייכם- הדוגמנים- הוא קנאי... הקשה פשוטה ונוחה לעיכול, מהסוג שרק אתה יכול להמציא) "אבל תמיד ידעתי שלפעמים להיות ממוצע במראה מקנה ייתרון מסויים,מאשר להיראות יפיוף" "הבעיה היא שרוב הבחורות חושבות שדודי באמת היה ערום.חחחחחח אז לידיעתכם ..גם הבחורות בסרטון לא זכו לראות את המה שמו שלו." (מדגים את העובדה הפשוטה בעיניך- שאפילו הבחורות בפרסומות לא זכו בכבוד הרב שבלצפות באיברו של דודי הכוסון...) לי, זה מקבץ רק מעמוד הפורום האחרון... מה זה אומר על המושגים שלך בנוגע ליופי?!

תאוותנית יקרה...שמעי לעצה...

עזבי...אל תתחייסי בכלל הגיגיו של לי.......הרי להעתיק זה מה שהוא יוע...והקופסה ריקה.... תני לו לדבר וכמה שרק הוא רוצה.....הרי זה תפקידו בכוח...לזיין...את השכל כמובן. עזבי חמודה למה להתעצבן?....חייכי החיים כל כך יפים!
מקסימוש

לא מקסימה...

כי אני החלטתי להשיב מלחמה בערה לאדם הזה. סוף סוף אני רוצה לנסות להבין אם אני טועה, או לגרום לו להבין, שהוא טועה. לא רוצה להניח. לי!!! סופסוף מישהו כאן מואיל בטובו לדבר איתך!!! תגיב!!!

חחחחחח חמודה

זה לא יעזור! תביני......לבן אדם אין כלום בקודקוד.... לא חבל? עזבי יותר טוב שתבזבזי את זמנך על משהו אחר. הוא לא יבין ואת יודעת מה? הוא גם לא ינסה להבין...... כשהכל חלול...לא יעזור כלום. אני לוחמת מטבעי....יכולתי לעשות ממנו משהו פיצי..כזה קטנטן..אך לא מתאים לי כל הקטנוניות הזאת...עדיף להתעלם וזהו.

קודם כל...

רציתי לומר לך כבר קודם, שלמרות המלחמה שערה- אין בכוונתי למחות את חיוכי- לא הפסקת לחייך לרגע. מצד שני, לא נראה לי שמה שאת אומרת זה נכון, דווקא כן נראה לי שהוא מנסה להציג איזו פואנטה, ולמרות שנאת רבים כלפיו פה בפורום- נראה לי שיש משהו בקודקוד היפיפיה שלו (או אולי המכוער- הוא לפחות טוען שהוא יפיפיה...) והייתי רוצה להבין, בצורה כמעט אנתרופולוגית- איך אדם חושב יכול להחזיק בדיעות כמו שלו... סתם, מנסה להבין- גם אם לא לשנות. תני לי. אני לא נלחמת- ולא מנסה לנצח (למרות שאמרתי כך קודם) אני פשוט רוצה לנסות להבין מאין מגיעה האטימות מהסוג שהוא אוחז בה.

hotman10

New member
הייתי נזהר- ייתכן שיש לו משהו ב...

קודקוד, אבל זה משהו רע... כדאי לא להגיד שמישהו "אין לו", רק בגלל דיעות... וברור שדיעותיו לא מקובלות עלי... אפשר גם להתעלם... ולפעמים- אין ברירה- צריך גם להילחם... איתך מקסימוש ... ותאותנית...

קודם כל...

אהבתי את החתימה שלך, ספרנית!!! שנית, לא מתעצבנת- סתם מנסה לאבחן, להבין, לשרטט קוים לדמות, או אולי, אם הוא רק מנסה להציג דיעה שהוא לא באמת מחזיק בה- לקרב אותו לעבר השוליים- ולראות אותו מתגלה על מחשבתו האמיתית. אם הוא לא יגיב לי עכשיו- אני מניחה. אבל תנו לי תנו לי תנו לי....
(לא הפסקתי לחייך)

../images/Emo45.gifתאוותנית

אני מסכימה איתך בכל, אבל, וזה אבל גדול, השמוק הזה שקורא לעצמו לי כהן וטוען שהוא דוגמן [חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח. בסדר!! אנחנו ממש מאמינים לו. העיקר שלא יבכה. לא כי אכפת לי ממנו, פשוט ההתיפחויות שלו עושות לי מיגרנה], יש לו איי קיו כל כך נמוך שהוא לא יוכל להבין בכלל על מה את מדברת. וגרוע מכך - הוא בכלל לא יטרח לנסות. הוא פשוט מגיח מהחור האומלל שנאלץ לאכלס יצור נאלח שכמותו פעם בכמה זמן, זורק כמה הערות אידיוטיות חסרות בסיס ופרובוקטיביות, מעורר את כולם וחוזר חזרה לחור שלו [לא, לא חור כזה, כי הרי בחורה אמיתית ממש לא תהיה מוכנה להזדיין עם שכמותו] להתפלש ברפש שהוא עצמו מפריש לבד לבד, בכוחות עצמו ועוד בלי להתאמץ במיוחד, שאת חייבת להודות שזה הישג מכובד ליצור כל כך נחשל מבחינה אבולוציונית. בקיצור, הדבר הזה מאותגר שכלית ורגשית. התייחסי אליו בהתאם.

למרות...

שההומור העולה מדבריך שיעשע אותי מאד ולמרות שתיאוריך (שהולמים, אגב, יצורון כמו "גולום") הצחיקו אותי מאד, לא הייתי מזלזלת בכזו קלות באיש. היותו או שלא דוגמן- מעניינת אותי כהוא זה, כרגע, אבל כן הייתי רוצה פעם אחת לתת במה לאדם מוזר זה. מה שכן- הוא כבר ברח, וזה אומר שכנראה, מעבר לדיעות המסובכות והשמרניות שלו- אין כלום. לפחות שישאר לגונן עליהן!! אבל לא. וזו כנראה הסיבה שהוא באמת לא שווה יחס- הוא לא נשאר לשמוע את סוף השיחה. אז באמת- כנראה שאאלץ לוותר.

the M

New member
ווהוו ווהוו ווהוו......./images/Emo98.gif

(שיכורה, סליחה שאני תופס טרמפ על ההודעה שלך, דבריי מכוונים לכולם) אוקיי, אני חושב שאנשים פה קצת מגזימים..... זה לא קצת מוזר איך אחרי כל ההצהרות שלכם פה לקבל את השונה ולראות את העולם כשווה לכולם, מגלים לי פה כאלה רגשות שנאה?? מה קורה אתכם אנשים? אוקיי, אז יש לבחור דעות שונות, או שמא אולי הוא נהנה להלדיק את כולנו ולגרור אותנו לויכוחים ארוכים, אבל דברי נאצה כאלו? מה קרה? אתם קצת מאכזבים אותי.

אז תרגיע את עצמך

לא בגלל הדעות [המפגרות לכשעצמן] שלו אני יורדת עליו, אלא בגלל אופן ההתייחסות שלו פה לאנשים. אם תרד מהעץ הגבוה שטיפסת עליו ותחזור כמה שירשורים אחורה תראה איך הוא כתב לשמנה ומקסימה להפסיק לאכול ג´חנון, כי זה משמין, ושאף אחד בטח לא יהיה מעוניין לראות אותנו, חברי הפורום המזדיינים בפרהסיה, כי אנחנו מכוערים מדי, תבין למה התגובות שלי אליו קיצוניות כל כך. אם הוא היה מציג את הדעות שלו כמו בנאדם נורמלי, ולא כמו בהמה, אני בטוחה שהוא היה מקבל התייחסות נאותה, אפילו אם אף אחד פה לא היה מסכים איתו.

the M

New member
ררררראווו ../images/Emo54.gif ../images/Emo98.gif

איזה שריטות... אני חושב שאשאר פה עוד קצת על העץ. יותר נחמד פה כרגע.

למעלה