חזר לאחר הלידה

BIGjungleman

New member
חזר לאחר הלידה../images/Emo101.gif

שלום. אשתי 6 שבועות לאחר הלידה של רועי המופלא. היא מניקה כל התקופה, ולמרות זאת התחילו לה כאבים לפני 3 שבועות והשבוע התגלו לה ממצאים אנדומטריותיים- ציסטה ועוד הדבקויות. כמובן שאין מה לדבר על ניתוח כל עוד היא מניקה, והרופא הציע לשמור על המצב הקיים ע"י מתן גלולות. הוא טען שאין סיכוי שהציסטות יקטנו עם הזמן. מה דעתכן? האם נתקלתן כבר במקרה שהאנדו' חוזר כל כך? האם אתן מכירות טיפולים אלטרנטיביים שפועלים להקטנת הציסטות? תודה מראש על העזרה...... אולי כדאי לציין שהיא כבר עברה לפרוסקופיה (2003), לפרוטומיה (2004), וטיפול של חצי שנה עם דקה-פפטיל לפני ההריון.

שלום לך

תחילה מזל טוב להולדת רועי המופלא
אני לא יכולה לתרום מנסיוני מכיוון שלא ילדתי עדיין אבל אני יודעת ומכירה נשים שהאנדו' חזר אחרי לידה. לגבי טיפולים אלטרנטיביים - אצלי זה לא עבד אבל יש נשים שזה עזר להן אולי אחת מבנות הפורום תוכל לעזור בזה. ממליצה לפנות למרפאת אנדו' בתה"ש אצל ד"ר סוריאנו 03-5302024 ולהתייעץ איתו. בהצלחה ושוב מזל טוב

BIGjungleman

New member
תודה

אבל הבנתי שהוא שולח את כולן ישר לניתוחים, מה שלא בא בחשבון במצבי.

בבקשה

אני לא חושבת שהוא שולח את כולן ישר לניתוח הוא שולח לניתוח כאשר הוא יודע שניתוח יכול להחזיר לאישה את איכות החיים הרצויה ושלא תחייה בכאבים תמידיים כאשר אפשר לשפר. אתם הולכים לייעוץ זה לא מחייב כלום רק לשמוע זה המון לד"ר סוריאנו יש המון ידע בנושא האנדו' והוא יכול לעזור לכם בלהבין את המחלה . אני אספר לך בקצרה את הסיפור שלי: כשאני הכרתי את ד"ר סוריאנו כבר הייתי במצב לא רגיל האנדו גרם לחסימת מעי מאוד קשה אצלי חסימת אורטר וגם נקב בריאה. לאחר ניתוח חסימת המעי שלי והוצאת הסטומה ד"ר סוריאנו הסביר לי שאם אני רוצה להרות אני אהיה חייבת לעבור ניתוח בגלל מה שגרם לי האנדו (הורדת החסימות ניקוי האגן וצריבת מוקדים) אך אם אני לא רוצה להרות אז אין צורך בניתוח. (אני אצטרך לעבור ניתוח קטן בכל מקרה כדי להחזיר את הסטומה אבל ניקוי המוקדים הוא לא הכרחי. בכל מקרה אם כבר פותחים לי את הבטן אז שיצרבו כבר את המוקדים כך אני חושבת). בכל מקרה ללכת לייעוץ לא מחייב ניתוח

בלגן2

New member
לי זה קרה

אחרי שנטעו בי תקוות שההריון יביא לשינוי חיובי באנדו - הגיעה האכזבה הגדולה. כמה שבועות אחרי הלידה כבר הופיעו הכאבי בטן והסימנים המוכרים. האנדו חזר מהר ובגדול, עוד יותר ממקודם. מה עשיתי עם זה? חזרתי לקחת דקא לעוד כמה חודשים. להגיד לך שזה עזר? רק לתקופה קצרה. לצערי אין לי איך לעודד, כי אני סוחבת את זה מאז. אבל אני כן יכולה לאחל מזל טוב ענקי להולדת רועי
תהנו ממנו, זה מפצה על הכל!

BIGjungleman

New member
תודה בלגן,

אז לא הנקת? אשתי לא רוצה לוותר על הנקה בשום פנים ואופן

בלגן2

New member
לא הנקתי, אבל מסיבות אחרות

כי הבנות שלי היו בפגיה ואכלו דרך זונדה. בהתחלה שאבתי להן ולכן לקחתי את הפמולן (גלולות שלא פוגעות בהנקה), אבל מהר מאד הן פיתחו איזה שהיא אלרגיה לחלב אז גם זה הופסק. מה הרופא ממליץ?

BIGjungleman

New member
שלום בלגן

זו אני ולא בעלי. הרופא אמר שאם לא הייתי רוצה להניק הוא היה נותן לי דקא כמה חודשים ואז גלולות עד שארצה להתחיל שוב טיפולים. מכיוון שאני רוצה להניק הוא נתן לי גלולות (סרזט, זה כמו הפמולן). כל עוד אני מניקה אני אמשיך להרגיש רע (חולשה, כאבים, בחילות). הוא אמר שכנראה לא יהיה מנוס ואצטרך להוציא את השחלה הזו (שעליה יושבות הציסטות). אגב, בלגן אני פאו פאו שהתכתבה איתך לפני הלידה, מה שלומך?

בלגן2

New member
פאו פאו!!!!

איזה כיף לשמוע ממך! הרבה מזל טוב, אני ממש מאושרת בשבילכם! אם יש איזה שהיא נחמה בטיפולים והפריות זאת הידיעה שבסוף התהליך (גם אם מדובר בתהליך ארווווך ומייסר) התוצאה כ"כ משמחת וממלאת!!! למה להוציא את השחלה? אם כבר מנתחים, אז למה לא לנסות לפרסקופיה ולנסות לא לפגוע בשחלה? למה ישר להוציא אותה? אני ממש מעריכה אותך על הנחישות והרצון להמשיך להניק, במיוחד שאת סובלת בשביל זה. אבל תעשי לי טובה ותחשבי גם על עצמך. תמשיכי להניק, אבל תדעי מתי לעצור ולהגיד - עד כאן! גם אני חשובה! ב"ה יש היום תחליפי חלב והילדים גודלים יפה גם איתם. ושלא תביני ח"ו שאני מנסה להסית אותך להפסיק להניק. ממש לא. רק תדעי את גבולות היכולת שלך ואל תרגישי רע אם תחליטי להפסיק. ואת הדבר הכי חשוב כמעט שכחתי - שם יפה בחרתם!!! תמיד אמרתי שאם יוולד לי בן נקרא לו רועי. המון מזל טוב!

BIGjungleman

New member
הי בלגן

שלום וערב טוב, אין טעם לעשות שוב לפרסקופיה. עשיתי גם לפרסקופיה וגם לפרטומיה ולא עזר כלום, אחרי חודש- אותו הדבר. הדבר היחיד שעזר זה דקא. פשוט זה תמיד סביב שחלה שמאל. לא יודעת, כבר נמאס לי ואין לי כוח. היום חשבתי על זה שאני מקווה שהילד הבא יהיה גם בן, אני פשוט לא יכולה לשאת את המחשבה שתהיה לי בת ואני אעביר אליה את האנדו והיא תסבול כמוני. זה תורשתי, לא? כרגע אני מסתדרת עם זה, לוקחת כדורים ולמרבה ההפתעה זה עוזר. אני לא יכולה לחשוב כרגע על להפסיק להניק. נראה מה יהיה כשאצטרך לחזור לעבודה. לילה טוב, חלומות נעימים.

בלגן2

New member
דקא = דקאפפטיל

זריקה שנותנים לדיכוי. זה אחד מהטיפולים השכיחים באנדו.

lernantino

New member
אני התחלתי ככה, אבל משלב מסוים

זה לא הספיק, הייתי מקבלת מחזור בכל זאת על אף הגלולות והתוצאה -> שני ניתוחים.

טל249

New member
../images/Emo24.gif גדול, גם למזל טוב וגם להמשך

אני לא ממש יכולה להוסיף מנסיוני, אולי שווה להפנות את השאלה ל-ליהיS כי היא כבר אמא ל4 והאנדו שלה הוא בדרגה גבוהה. אני יכולה להגיד רק שאני מתפללת כל יום שבאמת ההריון יצליח לדכא את האנדו' אבל אני נתקלת יותר ויותר במקרים בהם זה לא עבד... אצלי האנדו חזר חודש אחרי לפרוסקופיה, ואז הגעתי למסקנה שבטח יש משהו רגשי שמשפיע על העניינים. אני יודעת שהרפואה הסינית טוענת שהיא יכולה לטפל באנדו', ואני ניסיתי אותה במשך שנה ואכן היא (כמובן - בשילוב עם גלולות) הצליחה להעלים לי ציסטה דגולה, אבל ברגע שהפסקתי (כי חשבתי לתומי ש"הבראתי") היא חזרה ואפילו שינתה את המרקם כל שלא היתה ברירה אלא להוציא אותה בלפקוסקופיה. את הציסטה השניה ניסיתי ל"קווץ" בעזרת דיקור באוזניים דרך קופת חולים (שאגב - יכול להשפיע גם על רמת הכאבים וכו' בנוסף לציסטה עצמה), לרפואה הסינית לא הצלחתי לחזור כי צמחי המרפא היו לי הפעם יותר קשים לבליעה (כנראה פסיכולוגית), ובמקביל ניסית טיפול ב- IPEC שזו מעין רפואה משלימה שמשלבת טיפולים מכל מיני סוגים. בקיצור - לא חסר תחומים של רפואה משלימה, אני יודעת שאחד הדברים שגרמו לי להרגיש באמת טוב זו הדיאטה של דניאל@זר, אני לא יודעת איך מסתדרים שינויים בהרגלי האכילה עם הנקה אבל אולי שווה לשקול את זה. אגב - איך הייתה הלידה? רגילה או קיסרית? אם או בלי אפידורל ? אני נורא סקרנית לדעת האם בנות ה"אנדו" אכן פחות סובלות מהצירים בגלל שאנחנו כבר "רגילות" לכאב.. בכל מקרה מאחלת לכם הרבה נחת ואושר מיורש העצר, ומחזיקה אצבעות לבריאות לכולכם. טלי

BIGjungleman

New member
תשובות ושאלה

שלום טל, הפעם זאת אני ולא בעלי. הלידה היתה רגילה, לא קיסרי. במקרה שלי זה היה נכון עניין הסבילות לכאבים. אני משכתי הרבה מאוד בבית כי לא קלטתי כמה אני קרובה ללידה והגעתי עם פתיחה של 7. בחדר הלידה הייתי רק שעה וחצי!! בכל זאת, למרות שלא היה נורא כמו שחשבתי שיהיה עדיין אני יכולה להגיד שזו היתה החוויה הכי כואבת שלי (והיו לי כמובן חוויות כואבות). מה זה הדיאטה הזו של דניאל?

טל249

New member
אני מנסה לצרף קישור לדיאטה

סליחה מראש אם לא הלך לי, אני לא ממש טובה בזה... בהצלחה !

בלגן2

New member
טלי../images/Emo26.gif

אני ילדתי בקיסרי וגם הייתי חודשיים וחצי עם צירים ואני יכולה להגיד לך שזה כואב! אהבתי את הכיוון מחשבה שלך, שנשות האנדו יותר עמידות בפני כאב, אבל לצערי, לפחות במקרה שלי - זה ממש לא נכון. נכון שאני די עמידה בפני כאבי בטן, אבל אם אני אכווה - זה לא יכאב לי? אם ידקרו אותי - זה לא יכאב לי? גם צירים זה סוג של כאב (וזה לא נכנס תחת הכותרת של כאבי בטן), אז אני לא יודעת כמה נשות האנדו עמידות בפניו. כי זה כאב מסוג אחר. אבל אני לא דוגמא - לי גם שעווה כואבת

טל249

New member
טוב, ניסיתי...

תודה על ההתיחסות, אני עדיין מקווה ללדת טבעי ואם אפשר בלי אפידורל, ומתנחמת בעובדה שאצלי שעווה זה ממש לא סיפור, אני עושה לעצמי אפילו ב"אזורים הרגישים" אז אולי יש עוד תקווה ??

למעלה