חזרתי מהמוקד!!

שגימא

New member
חזרתי מהמוקד!!

היום בצהריים הסירו לי את הסיכות (הניתוח היה ברביעי שעבר - טבעת, אבינוח). אמרו לי שקורה הרבה שנפתחים החתכים ולא להלחץ אם יקרה. עמדתי היום בערב ליד הכיריים, מתכוננת להכין לבעלי אוכל לאחר הצום, אני מורידה את המבט וקולטת שכל חזית החולצה שלי ספוגה דם!! לא להלחץ שיגידו למשהו אחר. בטח שנילחצתי!! פתחתי את התחבושת וגיליתי חור פעור באורך של קצת יותר מס"מ באחד החתכים. מראה בהחלט לא יפה. במוקד נאמר לי שאין מה לעשות בשלב כזה. להרבות בשטיפות של מים וסבון ולחבוש. שאלתי לגבי פולידין והאחות אמרה שלא. אז אני קצת מבואסת מההתפתחות. כנראה אני הולכת לסחוב את הסיפור הזה עוד שבועיים בתקווה חזקה שלא יתפתח זיהום. אני מאד מעונינת לשמוע אם יש פה עוד כאלה שנפתחו להם חתכים ואיך אמרו להם לטפל בזה, כמה זמן לקח לזה להחלים וכדו'. ועוד דבר, לגבי הפולידין - יש לי ויכוח עם אמא שלי. היא אומרת שחייבים לשפוך קצת פולידין אחרי כל שטיפה, כמו במקרים של חתכים של קיסרי שניפתחים. אבל קיבלתי הנחיה סותרת מהאחות... מה עושים?

אופירA

New member
מנהל
לא הייתי מקדשת את דברי האחות מהמוקד

הייתי ניגשת למרפאת האחיות בסניף, ומראה להם את החתך, ושומעת חוות דעת שנייה של אחות, ועוד אחות. יש לי תחושת בטן, שהאחיות האחרות יצדדו בדעתה של אמא לגבי הפולידין. יתכן שיחליטו להדביק לך את החתך הזה, כי זה באמת לא נשמע טוב בכלל. טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים. לפני שנים רבות הפסקתי לסמוך על דיבורים של רופאים ואחיות, ואני פועלת עפ"י שילוב מנצח בין חוות דעת רפואית (רצוי כמה) לבין ההיגיון שלי, תחושת הבטן שלי וניסיון החיים העשיר שלי, שהוא היחיד שמכיר אותי באמת.

מה רע בפולידין?

תחושה שלי שהיא לא צודקת ההיא מהמוקד, לכי בבוקר לאחיות, הן מבינות .

LATIN GIRL77

New member
גם אני חושבת שכדאי לשמוע התייעצות נוספת

להזיק בטח לא יזיק - רק יועיל.

דודה4

New member
שלום

ראשית- ברוכה הבאה למש' המטובעים!!! בנוגע לחתך- אצלי לא נפתח לאחר הזסרת הסיכות( האחות בקופח לא הסכימה להוציא רק אחרי 10 ימים ) אבל כן היו הפרשות מאחד החתכים. בחדר האחיות בקופח כן המליצו על מריחה של משחת "ויטה מארפן" שמחטא ומרגיעה. כמובן שאני לא רופא וההמלצה שלי היא לגשת למוקד או חדר אחיות אחר או אפילו לנסות להשיג את דר אבינח או הדר השני שעוזר לו ( לא מכירה ) בקיצור- לכי עם האינטאיציה שלך. לא ל מה שאחות אומרת הוא קדוש.... בהצלחה

סי 17

New member
לי, לפני קצת פחות מ-18 שנה

נפתחה התפר של הקיסרי מיד לאחר שחזרתי הביתה לאחר שלושה ימים בבית חולים - אז גרנו באריאל, ילדתי בתל השומר - נסיעה ארוכה מאוד של שלוש שעות על 5 קמ"ש חזרה לתל השומר מאריאל - כאבי תופת, לא יכולתי לזוז חודשיים. אין מה לעשות עם זה, הזמן יעשה את שלו - הרבה שטיפות וגם להשאיר את האיזור כמה שיותר פתוח לאוויר שיתרפא - ז"א לשכב על הגב עם האיזור חשוף בלי חבישות. המלצתי - לכי לרופא שניתח אותך - את באחריותו בלבד! בהצלחה ותרגישי טוב!

RIN32

New member
גם לי זב קרה לפני חודשיים

אני נותחתי ביום רביעי (אבינוח) וביום ראשון כבר ניגשתי להוצאת הסיכות. אחד התפרים לא נסגר והאחות אמרה לי לחבוש עם פד גזה ונתנה לי שפורפרת משחה (שפורפרת סגולה עם מעט חומר אנטיביוטי- יש להם את זה בשפע בחדר האחיות) שבועיים אחרי הניתוח- התפרים נסגרו והכאבים עברו. הדבר היחיד שלקח לו זמן היו אלה שטפי הדם באזור התפרים, שלמיטב הבנתי לא מופיע אצל כולם. אז גשי לקבל משחה שתרגיע את המקום.

למעלה