חזרנו מקורס עזרה ראשונה לתינוקות

אבא אסא

New member
חזרנו מקורס עזרה ראשונה לתינוקות

היה ארוך, נחמד, מאד אינפורמטיבי והכי נחמד - זואי הייתה איתנו שם!!! אז כמה דברים -
אתם יודעות מה התפקיד של הענבל בגרון? בהתחלה אמרתי שהתפקיד שלו לזוז מצד לצד מהר שצועקים (כמו בסרטים המצויירים) אבל מסתבר שלמעשה הוא מונע מהאוכל לעלות למעברי האף !!! אז אמרתי "חוץ מקולה" וכולם צחו...
ידעתם שבית החזה למעשה יושב על שני מפרקים הקשורים לעצמות הצוואר ואין סיכוי לשבור את הצלעות????
ידעתם שמספיקות רק שתי דקות וחצי על מנת שתינוק ייכנס למצב של מוות קליני (שיש עוד סיכוי לצאת ממנו)? 2.5 דקות אלוהים אדירים - זה כלום!! בקיצור - יש למישהי פה לינק להעזרה ראשונה לתינוקות עם ביאורים וציורים? אולי שאני אסכם כמה דברים? ואולי נכניס למאמרים בצורה כזו שיהייה "לינק חירום"??? מה אתן חושבות?

אסא, נשמע מאוד חשוב

כל הדברים שלמדתם שם. אני בטוחה שמאמר פרי עטך יתקבל בברכה. ולימורי - איך היה? שרדת? (ערב ראשון בלי אמא)

מתרגשת

New member
שרדתי בקושי... התקשרנו לדודה אלה

בהפסקות... ואיך שנגמר טסנו הביתה לגלות שסתיו ישנה כמו תינוקת... והיה להן נורא כיף ביחד

טאש

New member
מאמרי חירום?

בשתיים וחצי דקות שיש אתה הולך לסמוך על תפוז שלא יכתוב לך "חלה טעות נסו שוב מאוחר יותר" או "המערכת בעידכון.....בלה...בלה..." בא אני אתן לך טיפ למצבי חירום שכאלה: 101 ושלא נדע מצרות

מתרגשת

New member
טאשי... לפי מה שנאמר אתמול

את יכולה להתקשר וזה מצויין אבל אף אחד לא יגיע תוך 2.5 דק' וזה עם כל הרצון הטוב. צריך לדעת איך לעשות הנשמה ועיסוי לב וכל מיני דברים חשובים שאמרו לנו אתמול. שווה שיהיה מאמר שיוכלו לקרוא אותו לפני שדברים כאלה קורים ומי יודע מתי נצטרך... (חו"ח, טפו טפו טפו,
, שום בצל מלח מים)

זואי11

New member
טאשי יקרה

מקווה שבאמת לא נדע מצרות, ושכל הידע הזה ישאר תיאורטי אבל 2.5 דקות אינם מיועדים לביצוע ריפרוש בפורום. הם מיועדים לכך שבעת הצורך יבוצעו פעולות חיוניות, כי כמו שהסבירו לנו: אין מצב שתוך 2.5 דקות מרגע שקורה משהו צוות נט"נ כבר יהיה במקום. שימי לב, 2.5 דקות נמדדים מהרגע שאירעה פגיעה ולא מהרגע שהיא התגלתה, ובוודאי לא מהרגע שהוזעק נט"נ. מצטערת שיצא מפחיד, לא התכוונתי.

טאש

New member
אויויוי - לא הבנתן אותי בכלל

הצחיק אותי שאסא קרא לזה לינק חירום, כאילו שבשעת חירום יקראו אותו. גם אנחנו עברנו הדרכת ע"ר לתינוקות ואני בהחלט חושבת שזה חשוב לדעת. שוב, הצחיק אותי (הומור שחור) שמישהו ירוץ למאמרי חירום בשעת אסון. אלה דברים שצריך לדעת היטב מראש (לא עלינו)
מזל טוב לדודה שירלי

שוגי13

New member
בטיפת חלב יש פרוספקט

עם ציורים ותיאור מדוייק של מה לעשות במקרי חרום שונים. חברה שלי שלחה לי כמה והם תלויים אצלנו במטבח, בסלון, באמבטיה ובחדר של איה. ושאף אחד לא יזדקק להם לעולם

טוטי30

New member
חשוב מאוד!!!

הנה דף הסבר למקרה חירום במקרה שהתפוז יהיה פתוח... מקווה שלא תזדקקו למידע הזה לעולם שמחה שרכשתם את הידע ליתר ביטחון.

זואי11

New member
../images/Emo41.gifהקורס היה חשוב חשוב ומפחיד מפחיד

היה גם חלק נחמד ומשעשע- לפגוש את מתרגשת ואת אסא. מפחיד- כי לא רציתי אפילו לדמיין חו"ח שיתכן מצב שאני אזדקק ואפילו לקמצוץ מהידע שרכשנו. חשוב - כי צריך לדעת את כל דברים האלו למקרה ש... אני בעד להכין מאמר המכיל את תקציר ההרצאה ואת התמונה שטוטי שמה פה. וחברים יקרים - לשנן היטב את כל הנאמר. לא מזמן תואר מקרה בפורום של הורים אחרי טיפולים שבו אחת המשתתפות הצילה את ילדה בעזרת ידע מהסוג הזה. מתרגשת ואסא - אני מוכנה לערוך איתכם מאמר כזה.

דש1דש

New member
איפה עשיתם ואיך

נרשמים לקורס??? פיספסתי את זה של איכילוב כי הינו מאושפזות והיתי עם הקטנה כל הזמן - לא רציתי לעזוב אותה לכמה שעות..... מאוד מאוד רוצה לעשות כזה קורס. אתם ממליצים על זה שהיתם בו, אני מבינה....

מתרגשת

New member
דלית תתקשרי לטיפץ חלב שלך

ותשאלי על קורס כזה. מעבירים אותו ותיקי מד"א ומצטייני מד"א. הוא ממש מעולה.

אבא אסא

New member
טיפץ חלב - הם מתחרים של טיפת חלב

התחרויות האלו בשוק הורגות אותי. תמיד מישהו צריך לשנות אות ולהעתיק... ממש מגעיל.

למעלה