חזרנו הביתה אחרי תקופה ארוכה יחסית בצפון

קלייטון.ש

Well-known member
ואיתנו שתי אורחות: בת ה-21 של השכנים וחברה שלה.
אשתי הזמינה את הבת כבר כמה פעמים לבוא להתארח אצלנו, בלי תנאים ובלי מגבלה של זמן, והיא גם הציעה שתביא חברה.
אז הן באות, כנראה למשהו בסביבות שבוע.
שתי ילדות טובות באופן יוצא מהכלל. מאד דתיות אבל ברקע מרגישים את הפחות-דתיות/חילוניות-מסורתית של ההורים, ככה שאפשר לדבר איתן בכיף. יש שפה משותפת.
לערב שבת הן מוזמנות למשפחה חרדית בת"א לא מאד רחוק מהבית שלנו. זה תואם בלי קשר אלינו, חוץ מהעיתוי, ולא הוסבר לנו מה המטרה. אבל אני משוכנע שזה בקשר לשידוך. לא יודע אם לבת ה-21 הזו או הזו, יכול מאד להיות שלשתיהן. מצד שני אני רומנטיקן חסר תקנה אז אולי זו סתם הזמנה תמימה.
שאלתי את האמא, השכנה, מה קורה בתחום, והיא אמרה שהיא לא יודעת. שהיא נותנת לבת לסדר את העניינים שלה בעצמה. אני כמובן לא מאמין לה אבל אם לא רוצה לשתף אותי, למרות שאני מכיר את הילדה הזו בערך מגיל 9, זה בסדר.
מעבר לזה ניתנת להן גישה חופשית לדירה, יכולות לצאת מתי שרוצות ולחזור מתי שרוצות. אשתי הבטיחה לקחת אותן פעם-פעמיים למסעדה. וביתר הזמן יסתובבו בעיר בכוחות עצמן.

אבח"י

Well-known member
אשתי הזמינה את הבת כבר כמה פעמים לבוא להתארח אצלנו, בלי תנאים ובלי מגבלה של זמן, והיא גם הציעה שתביא חברה.
שתי ילדות טובות באופן יוצא מהכלל. מאד דתיות אבל ברקע מרגישים את הפחות-דתיות/חילוניות-מסורתית של ההורים, ככה שאפשר לדבר איתן בכיף. יש שפה משותפת.
לערב שבת הן מוזמנות למשפחה חרדית בת"א לא מאד רחוק מהבית שלנו. זה תואם בלי קשר אלינו, חוץ מהעיתוי, ולא הוסבר לנו מה המטרה. אבל אני משוכנע שזה בקשר לשידוך. לא יודע אם לבת ה-21 הזו או הזו, יכול מאד להיות שלשתיהן. מצד שני אני רומנטיקן חסר תקנה אז אולי זו סתם הזמנה תמימה.
שאלתי את האמא, השכנה, מה קורה בתחום, והיא אמרה שהיא לא יודעת. שהיא נותנת לבת לסדר את העניינים שלה בעצמה. אני כמובן לא מאמין לה אבל אם לא רוצה לשתף אותי, למרות שאני מכיר את הילדה הזו בערך מגיל 9, זה בסדר.
מעבר לזה ניתנת להן גישה חופשית לדירה, יכולות לצאת מתי שרוצות ולחזור מתי שרוצות. אשתי הבטיחה לקחת אותן פעם-פעמיים למסעדה. וביתר הזמן יסתובבו בעיר בכוחות עצמן.
ובסוף תהיה גם הסנדק.
בן סנדקות הוא כמו בן אמיתי, כך אמרו לי, אם כי בן סנדקותי בכלל לא יודע על קיומי כסנדקו.

Zadig

Well-known member
ובסוף תהיה גם הסנדק.
בן סנדקות הוא כמו בן אמיתי, כך אמרו לי, אם כי בן סנדקותי בכלל לא יודע על קיומי כסנדקו.
לא מובן לי איך אנשים לוקחים אחריות כזאת. רק בשביל הכבוד ?!

אבח"י

Well-known member
אתה חושב שמישהו שאל אותי באמת?
האחיין שלי הודיע:
אתה הסנדק, נקודה!
לנכד שלי, אביו ביקש ממני בדחילו ורחימו להיות הסנדק. אמרתי לו "תודה רבה שאתה לוקח ממני". חחחחח

סופהו 1

Well-known member

אחראי?

סבי, כשנתבקש להיות הסנדק של בני, נינו, ענה שהוא אינו אחראי לתוצאות..
על מה אדם שמכבדים אותו בהחזקת תינוק על ברכיו, בעת ברית מילה, אחראי?

Zadig

Well-known member
אחראי?

סבי, כשנתבקש להיות הסנדק של בני, נינו, ענה שהוא אינו אחראי לתוצאות..
על מה אדם שמכבדים אותו בהחזקת תינוק על ברכיו, בעת ברית מילה, אחראי?
כה אמר אבח"י: בן סנדקות הוא כמו בן אמיתי
אמנם שמעתי על זה, אבל אחד כמוני זה מטלטל, אז שאלתי על הנסתר...
ומתברר שבס"ה, מדובר בפרוטוקול :unsure:

אבח"י

Well-known member
כה אמר אבח"י: בן סנדקות הוא כמו בן אמיתי
אמנם שמעתי על זה, אבל אחד כמוני זה מטלטל, אז שאלתי על הנסתר...
ומתברר שבס"ה, מדובר בפרוטוקול
ככה אמרו לי אנשי אמונה. לא דרשו ממני כלום, אבל המסר ברור מאוד. יש בחברות שבטיות, אני בטוח, ערך לסנדקות.https://did.li/2lGNf

הבחורות הצעירות זכו לשכנים טובים. שיהיה להן בילוי נעים במרכז.
תעדכן אם השידוך התקיים/הצליח.

למעלה