חזרה בשאלה!

חזרה בשאלה!

לסנטימט היקר, כל הצהריים ועד עתה אני מוטרד בגינך. כן התלבטתי אם לכתוב לך במסר אישי או באמצעות הפורום. מאחר ופתחת את הנושא בפורום. ומאחר והנושא עלול/עשוי להטריד רבים שבמצבך אומר את דעתי האישית בנדון: חוזרים בשאלה יש כמה סוגים ורמות. איני כולל במושג זה, חילונים שנולדו חילונים. למרות שאני חוזר ואומר שאין דבר בטוח.... ברור שאמירה זו תהיה תמיד יחסית. לכן: אם לא ענית לעצמך או לא ענו לך או לא למדת, שצדקת בחזרתך בשאלה, אל תחזור בשאלה!!! אפשר להשאר שומר הלכה, קלה כחמורה ולהמשיך ללמוד. ככלל אני אומר לכל לחזור בשאלה. לחזור בשאלה, בגלל ה"חופש" לעשות דברים האסורים על היהודי שומר ההלכה, האתגר או המרידה, לעולם לא!!! רק באם הנך משוכנע, כי דרכך החדשה היא הנכונה!! יתר על כן להיות יהודי מאמין.. בניגוד לדעת חילונים רבים, יש יתרונות רבים, גם אם בחלקם היתרונות תיאורטיים, אך לא כולן! לדוגמה: החל בכיבוד אב ואם, אבינו שבשמיים הכל יכול. שנתן לנו היהודים הבטחתו ברית בין הבתרים... ראיתי לחובה לכתוב דברים אלה, כי מי שלא שלם עם חזרתו בשאלה, שימתין!!! בברכה

סנטימנט

New member
מעריך את דבריך ואת האיכפתיות שלך!!!

לאריה היקר, ה"סבא" של הפורום, אני מעריך מאוד את דבריך ואת דאגתך לי. אני חושב שצדקת כשהחלטת לפרסם את הדברים בפורום ולא במסר אישי. אחרי הכל, אנחנו כאן שמחים לקבל את חוות דעתם של חברי הפורום בכל נושא שעולה. הפורום הזה ניחן במשתתפים בוגרים, רגישים ואינטליגנטים, שפשוט כיף לשמוע את דעתם בכל עניין ועניין (להבדיל מפורומים אחרים ב"תפוז" ששורצים "מזיקים" קטנים שעושים רק רעש ובלאגן). לשמחתי, הגעתי לחזרה בשאלה מתוך לימוד והעמקה בלבד, ולא משום שחפצתי ביותר "חופש" אמיתי או מדומה. הכיפה לא כבדה לי על הראש, לא מפריע לי ללכת לבית הכנסת ולא מזיז לי לא ללכת לים בשבת. הקדשתי מס' חודשים לחשיבה עצמית, קריאת ספרים, התכתבויות באימייל והשתתפות בפורומים. להחלטה הסופית הגעתי בלב שלם. אגב, פרדוקסלית, מיודענו ליבוביץ תרם גם הוא את תרומתו להתחלנותי. מאמרו של ליאור "ליבוביץ - צעד ראשון בדרך לאתאיזם" משקף יפה את תחושותיי. אני שמח שנולדתי דתי וניתנה לי האפשרות לחזור בשאלה בכוחות עצמי. שכן אם הייתי נולד חילוני, ידע רב היה נעלם ממני! לחילוני מלידה אין התלבטות האם להיות חילוני! ואם הוא מהרהר מידי פעם בשאלת קיומו של אלוהים, הרי שזהו הירהור פילוסופי ותיאורטי בלבד, אשר בד"כ מחוסר כלים לניתוח המצב ולהסקת מסקנות אמינות. אני מצרף לך הודעה במסר אישי. בברכת ערב טוב.

למעלה