חזון רכבת הפרברים של גוש דן‬ - המשך

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member
ברור: מי שגר באירופה זה בעיקר מעמד הביניים

ב09 האיראנים היו ה"דקמבריסטים" של האביב הערבי
המהפגנות אחרי זיופי הבחירות של 09 ודיכוין היו כמו המהפכה הכושלת ב1905 שהיתה התקדים ל1917. ההמונים שמילאו את הרחובות (וגם את המטרו, והנה נקודת תח"צ - כדי לדכא את ההפגנות הרשויות שיתקו את המטרו או חיפשו בכלי הנכנסים למטרו, אינני זוכר בדיוק מה) היו הראשונים ששברו את מחסומי הפחד.

מה גם שבאנגליה לא ראיתי דגל איראני בלי האריה (של השאה), ואני מניח שגם אתה יכול להעיד שזה המצב. למעט מביני עניין אף אחד לא ירים גבה אם הם ישימו דגל זר שתואם את מה שכתוב בוויקיפדיה על ארצם, ורוב הציבור לא ידע איזה דגל זה ממילא. כאשר הם שמים את דגל האריה על בתי עסק או על מפת ארצם במונית, או על מסעדה (בעצם במסעדה הם ישימו את אוהורה-מזדה) זה מסר פנימי לקהילה שלהם ונראה שאם כך הדבר אין בקהילה שלהם מי שתומכים במשטר.
שמה שמעניין אותו זה גוצ'י ושאר סממני יוקרה וכן מיעוט של המשטר עצמו שעושה את עצמו מוסלמים פנאטיים אבל בסתר גם הם מעריצים את ארה"ב.

התמיכה ה"כבדה" של המשטר נמצאת במולדת ובעיקר אצל המעמדות הנמוכים והבלתי משכילים.

stratomaximus

New member
זה בכל העולם ככה

שמה שמעניין אותו זה גוצ'י ושאר סממני יוקרה וכן מיעוט של המשטר עצמו שעושה את עצמו מוסלמים פנאטיים אבל בסתר גם הם מעריצים את ארה"ב.

זה בכל העולם ככה
לאנשים הלא-משכילים מהמעמד הסוציואקונומי הנמוך קל יותר למכור את עניין ה"לאומנות", וברוב המקרים גם אמונה דתית עיוורת, לרוב בניסיון להשכיח מהם את העובדה שהם עניים ולא תמיד זו אשמתם (ברמת אוכלוסיה - למשל אוכלוסיית עובדי אדמה עניים, כי התשלום שהם יכולים לקבל תמורת התוצרת שלהם הוא נמוך מדי, אין להם כסף לשדרוג של אמצעי העבודה שלהם ולממשלה באותה מדינה נוח שזה ישאר ככה), או אפילו אמונה שכוח עליון יוציא אותם יום אחד מהעוני שבו הם שרויים.

amit1270

New member
מי שנמצא באירופה/צפון אמריקה

הם בעיקר אלה שברחו מהמשטר האיסלאמי.

alantan

New member
יש גם מספר לא קטן של אנשי משטר שיש להם בתים

הם בעיקר אלה שברחו מהמשטר האיסלאמי.
יפים במייפר (איזור מאוד יוקרתי) ובאים למערב כשבא להם להנות מבלי להיות תחת השגחה. הדודה של אישתו של הבוס שלי לשעבר היתה (לטענתו) שופטת בבית המשפט העליון בטהראן, אבל רבים במשפחתה היו נהנים מהחיים המערביים בלונדון...

amit1270

New member
כתבתי "בעיקר"

יפים במייפר (איזור מאוד יוקרתי) ובאים למערב כשבא להם להנות מבלי להיות תחת השגחה. הדודה של אישתו של הבוס שלי לשעבר היתה (לטענתו) שופטת בבית המשפט העליון בטהראן, אבל רבים במשפחתה היו נהנים מהחיים המערביים בלונדון...
כתבתי "בעיקר"
והאמת, התכוונתי לאזור לוס אנג'לס, שם יש קהילה פרסית גדולה מאוד. אני מניח שבאירופה זה קצת יותר "מאוזן".

alantan

New member
לא שללתי את מה שכתבת, גם את אנשי המשטר עם

כתבתי "בעיקר"
והאמת, התכוונתי לאזור לוס אנג'לס, שם יש קהילה פרסית גדולה מאוד. אני מניח שבאירופה זה קצת יותר "מאוזן".
לא שללתי את מה שכתבת, גם את אנשי המשטר עם
בתים יקרים בערי אירופה אי אפשר ממש לשייך למהפכה האיסלמית, כי הם נהנים מפירות השלטון מבלי להתחייב לאידיאולוגיה...

מצב
הנושא נעול.
למעלה