חוק חדש החל מינואר: אוסר על המעסיקים לשאול או לקבל מידע בסיסי על עברו הפלילי של אדם המועמד להעסקה. כמות בעלי העבר הפלילי בארץ גדולה מידי ?

jackie111

Well-known member
לי זה לא חדש. יש כל מיני שאלות שאסור לשאול
את מי שרוצה לקבל עבודה.

אם תשאל אותו "תגיד, אתה לא נשוי כי אתה הומו?"
יאכלו אתך בלי מלח.
או "אפשר לקבל את הרישום הפלילי שלך?"
או "במי תמכת בבחירות האחרונות?"
או "לא ציינת איפה שירתת בצבא, נו"
או "אני רואה שאת נשואה שבע שנים ואין ילדים
תגידי את בטיפולי פוריות?"

jackie111

Well-known member
את מי שרוצה לקבל עבודה.

יאכלו אתך בלי מלח.

והתייחסות לשאלתך במדוייק

זורג הרביעי

Well-known member
והתייחסות לשאלתך במדוייק

תודה

in bal1

Well-known member
את מי שרוצה לקבל עבודה.

יאכלו אתך בלי מלח.

לפני כמה שנים גיסתי היתה בראיון עבודה.שאלו אותה אם יש לה ילדים קטנים.זה טיפה הגיז אותה.
אני טיפה מבינה גם אותם.לה יותר עזרו חמותי אמא של בעלה...
אבל אני שנים עובדת עם מנהלת מקסימה שכל הזמן ביקשה ממני החלפות, כי פעם הילדה חולה,פעם חופש חנוכה ועוד סיבות.
לי זה היה נהדר.
אבל בוס שמעסיק מישהו שכל הזמן נעדר מהעבודה בגלל הילדים,טיפה בעייתי.

DANIAVNI

Well-known member

המדינה רוצה לעזור לעבריינים לשעבר למצוא עבודה ע"י
את מי שרוצה לקבל עבודה.

יאכלו אתך בלי מלח.

Permafrost

Well-known member
ציין המקור, במקום לשלוח את הכל לתור אחר המידע עליו אתה מסתמך...בטרם יגיבו...

eקא זו או

Well-known member
כל שידוע שיש חוק כזה. השאלה בפוסט מקורית, כמו שואלת למה נוצר חוק כזה ? זה לא דיון אקדמי. בטוח שגם לך יש דיעה מקורית שלך
פרמאפרוסט - איזה ניק מנוקנק נמארץ הנקניקים - a thick subsurface layer of soil that remains frozen throughout the year, occurring chiefly in polar regions. או "קפאת-עד" או סכנת הכספית לעולם החליט/ה שתפקידו/ה ציוץ - פייקניוז ליד כל דבר אנטי ההוא שהיה. אז שיהיה. עוד ניק מארץ הנקניקים של מדעני סביבה.

סתוונית333

Well-known member
פרמאפרוסט - איזה ניק מנוקנק נמארץ הנקניקים - a thick subsurface layer of soil that remains frozen throughout the year, occurring chiefly in polar regions. או "קפאת-עד" או סכנת הכספית לעולם החליט/ה שתפקידו/ה ציוץ - פייקניוז ליד כל דבר אנטי ההוא שהיה. אז שיהיה. עוד ניק מארץ הנקניקים של מדעני סביבה.
במקרה הוא צודק !
לפותח הפוסט יש תכונה גרועה להמציא שאלות שמבוססות על קטעים עלומים שהוא קורא עליהם ומביא פרשנויות משלו מבלי להביא את המקור.

eקא זו או

Well-known member
במקרה הוא צודק !
לפותח הפוסט יש תכונה גרועה להמציא שאלות שמבוססות על קטעים עלומים שהוא קורא עליהם ומביא פרשנויות משלו מבלי להביא את המקור.
במקרה הוא לא צודק, כי פותח השרשור שאל האם זה נכון, ובאותיות קידוש לבנה כפולות ומכופלות מגודלן מהרגיל. מי יודע
כל הדיבור של "קפאת עד" היא סתם התגרות חסרת ערך.

eקא זו או

Well-known member
הבה ננתח את הטעות שלי:
1. הוא טוען שבינואר יעבר חוק שימנע ממעסיקים לחקור על עבר פלילי של מועסק עתידי. - כאן הטעות שלי? בהנחה שהוא מביא ממקור ולא ממציא מדמיונו הרותח?
או אולי

2. כמות בעלי העבר הפלילי בארץ גדולה מידי ? - השאלה בסוף פתיחת השרשור, שבה בכלל אין קשר להצהרת הפתיחה? כאן אני טועה

3. או אני טועה כשהוא שואל, ללא סימן שאלה, "מי יודע" - שלטעמי מתיחס גם להצהרה הפותחת וגם לשאלה הלא ברורה אחרי ההצהרה?

סתוונית333

Well-known member
הבה ננתח את הטעות שלי:
1. הוא טוען שבינואר יעבר חוק שימנע ממעסיקים לחקור על עבר פלילי של מועסק עתידי. - כאן הטעות שלי? בהנחה שהוא מביא ממקור ולא ממציא מדמיונו הרותח?
או אולי

2. כמות בעלי העבר הפלילי בארץ גדולה מידי ? - השאלה בסוף פתיחת השרשור, שבה בכלל אין קשר להצהרת הפתיחה? כאן אני טועה

3. או אני טועה כשהוא שואל, ללא סימן שאלה, "מי יודע" - שלטעמי מתיחס לגם להצהרה הפותחת וגם לשאלה הלא ברורה אחרי ההצהרה?

הטעות שלך היא בכך שאתה תומך בו שאין צורך במקור הידיעה ומשאיר את ההנחה שדבריו נכונים ושהשאלה לגיטימית.

eקא זו או

Well-known member
הטעות שלך היא בכך שאתה תומך בו שאין צורך במקור הידיעה ומשאיר את ההנחה שדבריו נכונים ושהשאלה לגיטימית.
לדעתי הכי לגיטימית בעולם.
מי שרוצה יתעלם מדבריו ובכך ילמדהו לא להעלות סתם דברים. אבל כיוון שמעודדים כאן את הכמו-טרול בתגובות מטופשות לגמרי, מה הפלא שהוא ממשיך?
לענ"ד, הפורום דכאן הוא פורום שמטרתו - הפטרות קבוצתית מרעלת רוחנית-נפשית בשל האירועים באיזורנו, את יודעת - כמו זריקת התיש לעזאזל או שריפת בובה של משמיד המונים יהודיים.

סתוונית333

Well-known member
לדעתי הכי לגיטימית בעולם.
מי שרוצה יתעלם מדבריו ובכך ילמדהו לא להעלות סתם דברים. אבל כיוון שמעודדים כאן את הכמו-טרול בתגובות מטופשות לגמרי, מה הפלא שהוא ממשיך?
לענ"ד, הפורום דכאן הוא פורום שמטרתו - הפטרות קבוצתית מרעלת רוחנית-נפשית בשל האירועים באיזורנו, את יודעת - כמו זריקת התיש לעזאזל או שריפת בובה של משמיד המונים יהודיים.

העניין הוא שהתעלמות היא לא תמיד הפתרון היעיל לשינוי
ולצערי, גם הביקורת לא עוזרת במקרה שלו.
ולגבי הפורום אתה צודק לגמרי.

זורג הרביעי

Well-known member
העניין הוא שהתעלמות היא לא תמיד הפתרון היעיל לשינוי
ולצערי, גם הביקורת לא עוזרת במקרה שלו.
ולגבי הפורום אתה צודק לגמרי.
אני לא מבין את המירוק.
האם יהיה חוק כזה בינואר ? אפשר לברר בגוגל.
הקושי הוא עם השאלה על כמות בעלי רישום פלילי, שאפשר להבין כמוצגת כפתרון לתהייה למה צריך חוק כזה אם בכלל, אם קיימת בכלל.
אם לא קיימת תהייה, אז השאלה לא מובנת, וזה מסתבך, אבל לא הנחתי את זה כשכתבתי.
בגוף הפוסט יש "מי יודע", כלומר, "בטח אני לא יודע, תעריפו עלי מחכמתכם".
אם יש קושי להתיחס לדברי אחרים, אני מתנצל.

נערך לאחרונה ב:
למעלה