חוק המידות-פנייה לח"כים

עופר 123

New member
חוק המידות-פנייה לח"כים

נו, אז לקח לי יום-יומיים לשבת על זה
, ובכל זאת, הרי המכתב שיישלח ל-120 הנציגים בבית המחוקקים. זה הזמן לקרוא, להעיר ולהאיר, ולאחר הניסוח הסופי, שרתי המייל ישמחו להעביר את המכתב לתיבות הח"כים.
עופר ***** לכב' חה"כ ______ הנדון: הצעת חוק המידות שלום רב, אנו חברי פורום "שמנות ויפות" באתר תפוז (http://forums.tapuz.co.il/bbw), הנאבק באפלייה נגד שמנים בחברה הישראלית, ומעודד למען קבלה עצמית של האדם את עצמו ללא קשר למשקל הפיזי. אנו פונים אליך בעקבות בעיה חוזרת ונשנית בחנויות הבגדים, בעיה המעסיקה הן אנשים במידות גדולות, והן את האוכלוסיה הכללית: מידות הבגדים המופיעות על הבגדים למכירה אינן אחידות. אמנם ישנו הסימון המוכר של המידות (מידות מכנסיים 42-44-46 וכו', מידות חולצותS,M,L,XL וכו'), אך סימון זה אינו אחיד ואינו מחייב את בעלי החנויות. בפועל נוצר מצב שבו כל חנות מציגה מידה על הבגדים, אך לא ניתן לדעת מהי המידה האמיתית של כל בגד ללא סדרה ארוכה של מדידות. למעשה, היעדר הסטנדרטיזציה גורם לכך שבגד במידה מסויימת יעלה על הלובש בחנות אחת, אך אותה מידה לא תעלה על הלובש בחנות אחרת. אנו סבורים שנדרשת אחידות במידות הבגדים. כאשר פלוני קונה קילו קמח, הוא יודע שהוא יקבל קילו קמח, אך כאשר לקוחה רוכשת מכנסיים במידה 46, היא לא יודעת מה היקפם או אורכם, והיא אינה יכולה לדעת האם המכנסיים כלל יעלו עליה מבלי שתמדוד אותם. לפיכך, אנו פונים אליך, כחבר כנסת, ומבקשים לסייע לנו להגיש הצעת חוק שתיצור סטנדרטיזציה במידות הבגדים ותחייב בעלי חנויות להציג את המידה, האורך וההיקף על כל בגד ובגד. מדובר בחוק צרכני ממדרגה ראשונה, אשר יסדיר את התחום הבעייתי של מידות הבגדים. נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה בעניין. בברכה, פורום שמנות ויפות

lizush

New member
../images/Emo45.gif יוזמה ברוכה

רק דבר קטן.. לחברה הדתיים לשנות את המשפט: "לקוחה רוכשת מכנסיים במידה 46" (עדיפות ל"לקוח רוכש"). כל הכבוד על היוזמה

אם כבר

למה שכל המכתב לא יהיה בלשון נקבה?
הרי אנחנו רוב נשי. המכתב מצוין עופר. אם בא לך להכניס קצת חקיקה אז יש את סעיף ההטעיה בחוק הגנת הצרכן שיכול לעמוד לרשותנו יופי. תגיד לי אם אתה צריך (סיימתי את הקורס בדיני צרכנות בהצטיינות
)

דריה27

New member
אני כבר מזמן הפסקתי

להסתכל על המידות, מספיק לי מבט בבגד כדי לדעת אם יעלה עלי או לא, וזאת למה? קוראים לזה ניסוי וטעיה, הרבה הרבה ניסויים וטעיות כאלו הם אלו שהביאו אותי למצב כזה שאני כבר יודעת "לפי העין" ולא לפי המידה שכתובה על הבגד, שכן זו לא ממש מדויקת ואפילו מטעה. אני חושבת שהיוזמה הזו ברוכה, לדעתי המכתב כתוב טוב, קצר,ענייני וקולע.
אחלה.

למעלה