חוק הודעה מוקדמת

מצב
הנושא נעול.

z a n k e l

New member
חוק הודעה מוקדמת

חוק הודעה מוקדמת
שלום, אני נמצא בתהליך של עזיבת עבודה אחת (בערך בעוד שבוע) ומעבר לעבודה אחרת עימה כבר יש לי חוזה ערוך וחתום. נוצר מצב שכעת החברה הנוכחית, שבה אני עובד, מציעה לי סכום נאה כדי שאשאר. בחוזה שלי עם החברה השניה רשום כדלהלן: "מוסכם כי בשלושת חודשי העבודה הראשוניים, יהיו הצדדים רשאים לסיים הסכם זה, לאחר מתן הודעה מוקדמת בהתאם לחוק". שאלתי היא מה אומר החוק במקרה כזה? ממה שראיתי, החוק מדבר רק על אחרי התחלת העבודה ולא לפני ההתחלה. כמה זמן מראש, אם בכלל, אני צריך כדי להודיע לחברה השניה שאני לא מעוניין לעבוד אצלם?

שיר ורד

New member
זו בעיה

חוק הודעה מוקדמת
שלום, אני נמצא בתהליך של עזיבת עבודה אחת (בערך בעוד שבוע) ומעבר לעבודה אחרת עימה כבר יש לי חוזה ערוך וחתום. נוצר מצב שכעת החברה הנוכחית, שבה אני עובד, מציעה לי סכום נאה כדי שאשאר. בחוזה שלי עם החברה השניה רשום כדלהלן: "מוסכם כי בשלושת חודשי העבודה הראשוניים, יהיו הצדדים רשאים לסיים הסכם זה, לאחר מתן הודעה מוקדמת בהתאם לחוק". שאלתי היא מה אומר החוק במקרה כזה? ממה שראיתי, החוק מדבר רק על אחרי התחלת העבודה ולא לפני ההתחלה. כמה זמן מראש, אם בכלל, אני צריך כדי להודיע לחברה השניה שאני לא מעוניין לעבוד אצלם?
זו בעיה
אין בחוק הגדרה של הודעה מוקדמת להפסקת עבודה בטרם התחילה בפועל. לכן, אינך צריך לתת כלל הודעה מוקדמת. מצד שני, בין אם תתן הודעה מקודמת ובין אם לא, המעביד המיועד יוכל לתבוע אותך על הפרת חוזה, או על חתימה על חוזה שלא בתום לב. במקרים ההפוכים (בהם עובדים תבעו מעסיקים שלאחר שחתמו על חוזה עבודה התחרטו) חויבו המעסיקים לשלם לעובד פצוי בגובה של מספר משכורות. לא ברור לי מה יפסוק בית הדין, אם המעביד יחליט לתבוע אותך על הפרת חוזה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה