חוצפה של מע"מ

davidmal

New member
חוצפה של מע"מ

קראתי בידיעות אחרונות ידיעה מדהימה. מע"מ יעניק הקלות למי שהממשלה לא משלמת לו בזמן ואין לו כסף לשלם למע"מ בשל כך. לא האמנתי למה שאני קורא!!!! יצא המרצע מהשק. בנוסף על המנעות מהחזרים (לצורך קישוט התקציב) התוסף נוכלות חדשה של המממשלה, הם מקלים (מה זה בדיוק??) על עוסקים רק במקרה שהמששלה עצמה לא משלמת לעוסק בזמן. מה במקרה ש"סתם" ספקים לא משלמים בזמן להם לא יהיה את הפרוטקציה הזאת. האם אנו חיים בבירת מדינת חלם? החלמאים האלה, הבינו פתאום את העיוות העצום (למעשה רמאות במידה מסוימת) הטמונה בחוק המע"מ, ומקלים רק במקרה והם עצמם שותפים לעיוות. האם בכך הם לא מודים שחוק המע"מ הוא חוק שהציבור לא יכול לעמוד בו. צריך להגיש בג"ץ על חוק המע"מ ולטעון שהוא בלתי הגיוני, בלתי מוסרי, ולתקן אותו. מה דעתכם??
 

davidmal

New member
מה עם האפליה.

בעיקרון אני מקבל את התזה שלך והכתיבה שלי היא מעין התרסה. מה במקרה והממשלה היתה מוציאה תקנה המאפשרת דחית תשלומים של עוסקים שהמששלה לא שילמה להם בזמן. גם אז הית נשאר בעמדתך.
 
מה כאן חוצפה?

לדעתי יש לשבח את שלטונות מע"מ על ההתחשבות במעוכבי התשלום. אחרי הכל יש לזכור העוסקים אוחזים בכספים לא להם, אלא בכספים שגבו מעבר למחיר הרגיל, כדי להעבירם לאוצר המדינה. דע לך מע"מ יש ברב המדינות הנאורות ואף לא אחת מהן נוהגת באנושיות ובהתחשבות כזו, ואילו אתה, תחת לשבחם, אתה מגנה וקובע שזו חוצפה, על מה ולמה?
 

davidmal

New member
עשית שימוש במילה אוחזים ופה הבעיה.

החוצפה היא שמע"מ דורש את הכסף, אם העוסק אוחז או לא אוחז הכסף. העיוות הוא שמע"מ דורש את הכסף גם במקרה שאתה לא אוחז בכסף, (משום שלא שולם ) והבעיה היא שמע"מ מכיר בעיוות רק שהוא עצמו (כממשלה) לא משלם. וזאת כמובן אפליה כלפי מקרים בהם הלא משלמים הם לא משרדי ממשלה. עליך לזכור כי אי תשלום מע"מ (בין אם קיבלת אותו ובין אם לא) הוא עברה שדינה מאסר. כלומר מע"מ רוצה כסף שלא קיבלת בפועל בטענה ש"כאילו" קיבלת אותו (עין מערכוני הגשש החיוור). מקרה זה הוא ביטוי נוסף לתפיסה הכללית השורה בישראל, של לטמון את החול עמוק עמוק באדמה. חוק מע"מ זקוק לשינוי ובימי המיתון עד כמה וכמה.
 
הבעיה טמונה בדרישת החוק ...

הבעיה טמונה בדרישת החוק להוצאת חשבונית עם אספקת הסחורה/השרות ולא עם קבלת התשלום.
 

davidmal

New member
החוק ידוע הבעיה מה עושים עם העיוות

החוק ידוע, מה ההצעות למניעת העיוות שהוא יוצר. מה היה אם היה בספר החוקים של מדינת ישראל חוק הקובע שכל הילוד צריך לשלם מראש את כל המיסים שהוא צפוי להרוויח במשך חייו תוך 15 יום מרגע שנולד. גם אז הית עונה אותה תשובה.
 
העיוות הוא דו כיווני

מה עם המקרים בהם אתה מקבל תשלום בתחילת החודש, למשל בתחילת מרץ, אתה אוחז בכספים לא לך עד העברתם למע"מ ב15 למאי, במקרה כזה זה בסדר.
 

david mal

New member
זה לא דו כיוני

זאת סוגיה אחרת. מיסים משלמים אחת לתקופה ועל הרווח, ואחרי שהרווח התשתלם. בישראל מרוב שחיים ב"כאילו" ובמדיניות של ישראבלוף, קשה להסביר את העיוות. לא קיבלתי הסבר מדוע מקלים רק במקרה שעיוות קשור לפיגור בתשלומי הממשלה ולא מקלים במקרה והפיגור בתשלום הוא של "סתם" ספק. לדעתי זהו פתח לשינוי חוק המע"מ שעסקה תוגדר כקשר מסחרי שהגיע לכלל תמורה דהינו ניתנה תמורה בגין העסקה. במקרה של היום בהחלט יכול להוצר מצב שמשלמים מס על הפסדים.
 
למעלה