חופש התנועה של חבר כנסת טיבי תוגבל

חופש התנועה של חבר כנסת טיבי תוגבל

אמש, אישרה הכנסת את הצעתו של ח"כ מיכאל איתן (הליכוד) אשר מטרתה להגביל את חופש התנועה של ח"כ אחמד טיבי. אשר ניצל את החסינותו הפרלמנטרית ונסע לג´ינין בזמן מבצע "חומת מגן". בין הסיעות שתמכו בהצעות של ח"כ איתן: הליכוד, ש"ס, האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, ישראל בעלייה, שינוי, מפלגת המרכז, המפד"ל ויהדות התורה. הסיעות שהתנגדו להצעה: העבודה-מימד, מרצ, הבחירה הדמוקרטית, בל"ד, רע"מ, תע"ל, מל"ע וחד"ש.
 
זו פגיעה בחופש התנועה.....

ממשלת ישראל בראשות שרון רוצה להפוך את מדינת ישראל למדינה טוטלרית בנוסח סטלין.. הגביל את תנועת חופש של ח"כ טיבי..זו פגיעה בחבר פלרמנט שנבחר בדרך דמוקרטית..אם הוא עושה דברים פוגעים בשלטון החוק שיעמידו אותו למשפט ולא יגבילו את חופש התנועה זוהי סכנה לדמוקרטיה.. שרון כעס על ערוץ 10 שראיין את בכיר פלשתיני מה זה פה פגיעה בחופש ביטוי ובחופש עיתונאים.. שרון כעס על ערוץ 1, ערוץ 1 אומר כעת מתנחלים= מתיישבים מה זה פה התערבות בתוכן ערוץ 1 שזה מזכיר לי מדינה מן העולם השלישי חרם על סי.אן.אן הוגש על שולחן הכנסת לאסור את שידורים פרגונפיים מה זה פה מדינה כהלכה כחומייני..שרון שותק שינוי שותקת וחילונים שותקים רק מרצ עומדת מול שלטון מפחיד.. מה יהיה הלאה מדינת ישראל תהיה מדינה קומונסטית או פאשסיטית או קומוניזם אך בנוסח סטלין..שבצע במסע טהורים כעת שרון פותח במסע נגד שכל מי בעד פלשתינים ובעד תהליך השלום מה יהיה הלאה? רק חבל על שינוי מפלגה שתומכת בחופש הפרט ודוגלת בליברליזם תומכת בדברים כאלו..
 
תשובה

ח"כ טיבי וח"כים ערביים אחרים משתמשים באופן ציני בהיותם חברים בפרלמנט של מדינת ישראל. כיצד ייתכן שחבר כנסת בישראל (חכ טיבי) יסע לג´נין לעודד מחבלים וטרורסטים בזמן שצה"ל פועל נגד תשתיות הטרור והמפגעים במסגרת מבצע "חומת המגן" ? יותר מזה ח"כ טיבי ניצל את החסינות שלו כדי להשמיץ ולגדף חיילי צה"ל בשטחים ואף ירק לעברם. (לכך יש עדויות רבות וטרם נתקבלה התנצלות מח"כ טיבי) ח"כ טומי לפיד מסר אתמול בנאומו בכנסת" "של"שינוי" כמפלגה ליברלית קשה לתמוך בהצעה אך הח"כים הערבים עברו את כל הגבולות לכן חייבים להעביר להם מסר ברור שאי אפשר להמשיך כך. במקום לעסוק בפתרון בעיותיהם האמיתיות של ערבי ישראל הח"כים הערבים עוסקים בהסתה וחימום האוירה בין האזרחים היהודים והערבים במקום לפשר וגשר".
 
לא........אתה טועה

אם לממשלה היו הוכחות והיו מסירים את חסינות בוועדת הכנסת והיו מעמידים את ח"כ אחמד טיבי.. אלא פוגעים בדמוקרטיה החלשה כהיום...במקום להעמיד את אחמד טיבי.. מה עם מפלגת מולדת ומה עם מפלגת חירות או ישראל בתינו?הם גזענים נואמים נאומים גזעניים... אף אחד לא מבקר אותם כי כולנו יהודים..באותו סירה אחת.. ליברמן איים להפציץ את סכר אסואן במצריים וגרם נזק מדיני למדינת ישראל ומי ביקר את דבריו של ליברמן אף אחד.. נתניהו העביר החלטות במרכז ליכוד וגרם להשפלתו של אריאל שרון לא יקום מדינה פלשתינית מי ביקר אף אחדף,רק שמאלנים.. מי כאן צבוע כולנו כי אנו יהודים..מי לא יהודי מגיע לו לסבול ואסור לו לומר דברים מנוגדים,קיצוניים.. תגיד אם יש הוכחות שכבר יעמידו את אחמד טיבי ולא יגבילו שזו פגיעה לשמה בדמוקרטיה..כמו הגשת החוק איסור שידורים כחולים מה זה פה הצביעות... אני מתנגד בחריפות ומקווה שחלקכם מסכימים איתי וצריך להגן על דמוקרטיה.. ממשלת ישראל בראשות שרון גזענית שהעבירה חוק סעיף ליוצאי צבא שזה פוגע בנכים בערבי ישראל ועוד מתפלאים שעולם נגדנו קודם כול נעשה מבחן בית ולא להעביר סתם ביקורות,חרם וכול זה קרקס אמיתי..
 
נאומו של ח"כ ויקטור ברילובסקי בנושא

ח"כ ויקטור בריילובסקי (סיעת שינוי) גברתי היושבת-ראש, כנסת נכבדה, כחבר כנסת אני מבין שיש בעייתיות מסוימת בהגבלת זכויות של חבר כנסת בכלל ובהצעה ליטול מחבר הכנסת אחמד טיבי את זכות חופש התנועה בפרט. אבל אני מוצא לנכון לתמוך בהצעה כדי לתת ביטוי לתחושה שלי, שזה פשוט בלתי אפשרי, שבזמן מאבק מזוין של מדינת ישראל נגד האינתיפאדה, חבר כנסת ישראלי במאה אחוז מזדהה עם עמדת ערפאת, ואפילו עם עמדת ארגוני הטרור. אנחנו זוכרים את התפתחות האירועים בשנתיים האחרונות. אהוד ברק הציע בקמפ-דייוויד הצעות שיכלו להיות בסיס לפתרון קבע. ערפאת לא רק אמר "לא", הוא סירב להמשיך במשא-ומתן ובחר בדרך הקונפרונטציה ובדרך האינתיפאדה. הוא הפעיל ארגוני טרור ולמעשה בחר בטרור כנשק עיקרי במלחמתו נגד מדינת ישראל. ראינו עכשיו, אחרי 11 בספטמבר, כאשר חלק נכבד של העולם הנאור הבין שהטרור זו סכנה גדולה ביותר של הזמן שלנו, וששום מטרה לא יכולה להצדיק טרור - ערפאת ממשיך להשתמש בטרור נגד מדינת ישראל. אני כבר לא מדבר על ארגוני טרור. בכל שלב ושלב של ההתפתחות הזאת חבר הכנסת אחמד טיבי היה יכול, בגלל כוחו כחבר כנסת ישראלי, כערבי ישראלי, להיות מתווך בין שלטונות ישראל לבין הנהלת האוטונומיה. הוא היה יכול להשתדל לקרב עמדות ולעצור שפיכות דמים. אבל הוא לא עשה אפילו צעד קטן בכיוון הזה. הוא תמיד נקט עמדה קיצונית אנטי-ישראלית. לא עולה על הדעת איך חבר כנסת ישראל יכול לנקוט עמדה כזאת. זה אחרי שהוא הצהיר נאמנות למדינת ישראל בתחילת הקדנציה. אני חושב שלכל דמוקרטיה יש גבול, ובמיוחד בזמן חירום. תודה רבה.
 
נאומו של ח"כ טומי לפיד בנושא

ח"כ יוסף (טומי) לפיד (סיעת שינוי) גברתי היושבת-ראש, קודם כול נגדיר במה המדובר. לא מדובר בשלילת זכות שיש לכל אזרחי המדינה, מדובר בשלילת פריווילגיה שיש רק לחברי כנסת. גם לא מדובר בפגיעה בחופש הדיבור, שאפילו עכשיו יש לחבר הכנסת טיבי, כי הוא מדבר בפלאפון. לא מדובר בשום פגיעה בחופש הדיבור. לכן לא מדובר ביסודות הדמוקרטיה, וגם לא מדובר בדבר חסר תקדים. וינסטון צ´רצ´יל, שהיה דמוקרט לא קטן, בפרלמנט הבריטי, שהוא אם הפרלמנטים, באמצע מלחמת העולם השנייה עצר את חבר הפרלמנט אוסוולד מוזלי ושלח אותו למחנה ריכוז. בריטניה נשארה דמוקרטיה, וצ´רצ´יל נשאר גדול הדמוקרטים של המאה ה - 20. אני לא מציע את הרעיון הזה, אני רק רוצה לשים דברים בפרופורציה. אני אומר לך, אחמד ידידי, לאדם כמוני, שאמון על ליברליזם, קשה מאוד להצביע בעד הצעת חוק כזאת. אני אצביע בעדה, ואני אומר לך למה. מה שפה עושה הכנסת, היא שולחת איתות לך ולאחדים מחבריך בכנסת. הדמוקרטיה פועלת כמטוטלת: כאשר צד אחד מושך יותר מדי בכיוון אחד המטוטלת עוברת בצד השני גם כן לגובה רב יותר, כדי לאזן את התמונה. מה שאנשים כמוני חושבים הוא, שאתם עברתם את הגבול; שבשנה-שנתיים האחרונות נערכת ביניכם תחרות על קיצוניות, כי אתם רוצים לקבל טפיחות על השכם בשובכם הביתה. ותוך כדי כך, במקום לשמש מתווכים בין הציבור היהודי לציבור הערבי בישראל, אתם הפכתם להיות מובילים קיצונים של הפילוג העובר במדינה הזאת ומסכן את עתידה ואת ביטחונה, ועליכם האחריות לכך. וזה החטא שלך, לא שצעקת באיזה מחסום, אלא שאתה אחד מהמובילים של הקו הזה, שגורם לפילוג מסוכן בתוך המדינה הזאת. ועכשיו הכנסת באה ושולחת לך מסר: תחשוב קצת אם אתם הולכים בדרך הנכונה. זה הכול. מסר קטן, כדי שתהרהר בשאלה האם אתה עושה טוב למדינה הזאת, האם אתה עושה טוב לציבור שאתה מייצג, כאשר במקום לגשר על הפערים בשנתיים האחרונות אתם עושים כל דבר כדי להקצין את היחסים בין ערבים ליהודים במדינה הזאת. לכן אני אצביע בניגוד למצפוני הליברלי בעד החוק הזה, כדי שאתה וחבריך תקלטו את המסר.
 

smile2life

New member
תזכיר לי מי הוא הנ"ל

בבקשה מי ששמע על ויקטור ברילובסקי שירים יד
 
סמייל, אחי

אני מניח שזו שאלה צינית. בכל מקרה ח"כ בריילובסקי הוא נציג הרחוב הרוסי בשינוי. להבדיל ממרצ שהציבה עולה מרוסיה במקום ה 24 ברשימתה לכנסת.
 

yo c

New member
זכותה של דמוקרטיה להתגונן

מפני חברי כנסת שנאמנותם נתונה לארגון עוין מחוץ למדינה וטרם כניסתם לכנסת אף שימשו בתפקיד רשמי מטעמו של אותו ארגון. במדינת עולם שלישי נכשלת כמו ארה"ב למשל לא היה יכול להבחר לסנט או לקונגרס מלכתחילה עקב "כפל נאמנויות" שכזה.
ולגבי "רק מרצ רק מרצ" שאתה מלעיט אותנו כאן כל הזמן, ליבי ליבי למרצ שלאחר קריסת הקומוניזם שהיה נר לרגלי חלק ממרכיביה, ספגה אבידה נוספת כשבני בריתה שוחרי השלום ובינהם גם "היו"ר האהוב" איש אמונו של שריד וחבורתו חשפו את פרצופם האמיתי בגלי הטרור הבינלאומי ופיגועי ההתאבדות.
 
[ללא נושא]

שאלה רטורית: האם היה אפשר לתאר מצב שחבר קונגרס מארה"ב היה נוסע לאפגניסטן להיפגש עם בן לאדן בזמן ההפצצות של האמריקאים ? במקרה הטוב אותו חבר קונגרס היה נשלח להסתכלות פסיכיאטרית.
 

DrorArie

New member
אתה מגזים

אחמד טיבי לא הלך להפגש עם השייח´ יאסין. עראפת (אם תרצה או לא תרצה) הוא מנהיג העם הפלסטינאי, לפחות לבנתיים. לא יודע כמה מה שהוא עשה זה בסדר, אבל הכנסת טעתה ושוב מכניסה את עצמה לחוקים שלא בטוח שיעברו את מבחן בג"צ. עוד נקודה לטיבי אסור להכנס אבל למתנחלים מותר?
 
דרור, ידידי

דרור, עראפת הוא שייח יאסין והוא גם נסראללה. עראפת עומד בראש ארגון טרור הגדול בעולם. הקשר שלו לפיגועים וטרור נגד אזרחי ישראל הוכח באופן הישיר ביותר. האם אתה באמת מאמין שלעראפת אין שום קשר לספינת המוות "קארין A" ? עראפת מנצל וניצל באופן ציני את עמו. את הכספים שהוא מקבל מהאיחוד האירופאי הוא מעדיף להשקיע בנשק וציוד לוחמה במקום בפתרון בעיות הפליטים במחנות.
 

DrorArie

New member
הקשר שלו לפיגועים

הוא בערך כמו הקשר של אריק שרון לכל ההריגות "בטעות" בשטחים.
 

סילבן

New member
לא הוא לא

ערפאת נלחם למען צבא מתאבדים בן מיליון חיילים שיפוצצו את ירושלים, וההריגות הללו באיו"ש הן כנראה טעויות. ה-"טעויות" הן המחשבה "בטעות" של הערבים שהעוצר נגמר. זו "הטעות" היחידה. העוצר קיים בשביל שייאכפו אותו והרג אנשים המפרים אותו הוא פעולה שבשגרה. כל אחד שמפר את העוצר יכול להגיד שהוא עשה זאת בטעות, לכן בעוצר אין טעויות. קודם יורים ואח"כ מדברים.
 
דרור חמוד

לכל אזרח ישראלי אסור להכנס לשטחי A ללא אישור צה"ל, כל אזרח ישראלי בין אם הוא יהודי מוסלמי או נוצרי ובלבד שאינו גר בשטחים אלו (מוענק למתנחלים אישור מעבר קבוע). טיבי ניצל את זכויות היתר שלו לרעתה של מדינת ישראל ועל כן הוא צריך להענש. למרות שקשה לנו לפגוע בדמוקרטיה אנחנו חייבים לעשות זאת על מנת להגן עליה.
 

אנדרי ז

New member
תיקון טכני קטן

למיטב ידיעתי אף מתנחל לא גר בשטחי A (פרט לעמירה הס...). אז איך ייתכן שיש להם אישורי מעבר באותם שטחים?
 

DrorArie

New member
בולשיט

איפה כל הקולות האלה היו כשליברמן הסית לפגיעה בפלסטינאים? אם מחליטים שהוא צריך להענש, אז גם ליברמן צריך להענש.. (תקיפה? איומים?) איפה שינוי וש"ס ויהדות התורה היו כשניצלו את זכויות היתר לרעה יהודים? או אולי באמת אין קשר אם יהודי או ערבי, פשוט עדיף להם לשתוק כשמי שמנצל פועל לטובתם?
 

סילבן

New member
תפסיק לדבר באוויר

ישנן עשרות עדויות המתעדות את פעילותו ההרסנית של טיבי, איפה העדויות שלך לכל הדברים הכלליים הללו? תן פרטים, ואז אוכל להפריך אותם...
 

nirdagan

New member
טיבי נפגש עם רוצחי גנדי

וגם עם הרוצח יאסר ערפאת. טיבי הוא אויב של מדינת ישראל ומקומו בבית הסוהר, אם לא בקבר. גם למתנחלים אסור להיכנס לשטחי A
 

nirdagan

New member
לא להסתכלות

הוא היה מחוסל ללא היסוס ע"י צבא ארצות הברית.
 
למעלה