חופשי מחלה

• פותח הנושא fefz
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

fefz

New member
חופשי מחלה

חופשי מחלה
שבוע טוב עבדתי תחת חברת כ"א במשך חצי שנה, עד לפני כחודש. לפני חודש עברתי לחברת כ"א אחרת והמשכתי לעסוק באותו תפקיד ובאותו מקום עבודה. בחודש הזה הייתי במחלה בבית במשך שבועיים. יש לי אישורי מחלה מהרופא אולם לא קיבלתי תשלום על אף יום מחלה. האם זה משום שהחברה מעסיקה אותי חודש בלבד? תודה

לא יודע למה זה, אבל...

חופשי מחלה
שבוע טוב עבדתי תחת חברת כ"א במשך חצי שנה, עד לפני כחודש. לפני חודש עברתי לחברת כ"א אחרת והמשכתי לעסוק באותו תפקיד ובאותו מקום עבודה. בחודש הזה הייתי במחלה בבית במשך שבועיים. יש לי אישורי מחלה מהרופא אולם לא קיבלתי תשלום על אף יום מחלה. האם זה משום שהחברה מעסיקה אותי חודש בלבד? תודה
לא יודע למה זה, אבל...
אם זו הסיבה - אז זו סיבה לא נכונה, בגלל שהזכויות שלך נצברות גם לפי הוותק במקום העבודה ולא רק לפי הוותק אצל מעביד מסויים.

fefz

New member
בכל זאת

לא יודע למה זה, אבל...
אם זו הסיבה - אז זו סיבה לא נכונה, בגלל שהזכויות שלך נצברות גם לפי הוותק במקום העבודה ולא רק לפי הוותק אצל מעביד מסויים.
בכל זאת
לפי החוק, ימי מחלה נצברים לפי חודשי עבודה? גם אם אני עובדת חודש ראשון לא מגיע לי תשלום על לפחות חלק מהזמן?

חוגי1

New member
ימי מחלה נצברים לפי ותק, אלא אם כן

בכל זאת
לפי החוק, ימי מחלה נצברים לפי חודשי עבודה? גם אם אני עובדת חודש ראשון לא מגיע לי תשלום על לפחות חלק מהזמן?
ימי מחלה נצברים לפי ותק, אלא אם כן
מדובר במחלה ממושכת של מעל 3 חודשים ברצף אז ביטוח לאומי משלם לאחר ועדה רפואחת לשלם לך החל מתחילת החודש הרביעי

על כל חודש עבודה הנך זכאית ל-1.5

בכל זאת
על כל חודש עבודה הנך זכאית ל-1.5
ימי מחלה. עפ"י חוק - המעסיק לא חייב לשלם על יום המחלה הראשון. על היום השני והשלישי הוא ישלם עפ"י חוק 37.5 % משכרך. החל מהיום הרביעי עליו לשלם עפ"י חוק 75% משכרך. ישנם מקומות עבודה שמייטיבים עם החוק אך אין חובה כזו. אם נתעלם לרגע משאלת צבירת הותר ונניח שאת עובדת רק חודש הרי שעפ"י חוק המעסיק היה צריך לשלם לך רק חצי מ-37% של שכרך. יתכן שזו הסיבה שלא ראית את התשלום.

שיר ורד

New member
האם זה נכון גם כאשר העובד

לא יודע למה זה, אבל...
האם זה נכון גם כאשר העובד
מועסק בחברות כח אדם שונות ובלי קשר ביניהן ונשלח מטעמן למעסיק מסוים (שבמקרה או לא במקרה הוא אותו המעסיק)? האם זה נכון גם לגבי זכויות אחרות ימי חופשה והבראה, פצויי פיטורים?

מצב
הנושא נעול.
למעלה