חוסר ריכוז

motek89

New member
חוסר ריכוז

שמתי לב שבזמן האחרון קשה לי מאוד להתרכז במיוחד כשאני לומדת למבחנים פשוט קשה לי ללמוד, הציונים שלי יורדים ואני מתוסכלת כי פעם הייתי תלמידה טובה... יש קשר בין חוסר ריכוז לטריכו, נכון? מטפלים בזה לבד או ביחד עם הטריכו? ואם זה לא יעבור לי מה אפשר לעשות? בזמן האחרון אני אפילו לא קוראת ספרים.... כבר הרבה זמן קשה לי מאוד עם זה. לאחי הקטן יש בעיות קשב וריכוז, הוא לוקח ריטלין... זו לא אותה בעיה נכון? אני כבר מיואשת.... מה אני אעשה בתקופה של הבגרויות?? זה ממש מלחיץ

noah000

New member
בטוח יש,

חוסר ריכוז זו צרה שקורה להרבה אנשים גם עם בעיות שלא קשורות ל-OCD או טריכו. כך שאת לא היחידה. אבל נראה לי שפשוט אנשים לא כ"כ מכירים את דרכי הטיפול בזה, אז אין להם תשובה חד משמעית מה לעשות.

אמא11

New member
היי מותק חמודה ../images/Emo140.gif

אני לא איש מקצוע אבל נראה לי שאין בהכרח קשר בין הטריכו לחוסר הריכוז. לגבי זה שהציונים שלך יורדים, תנסי לבדוק עם עצמך כמה דברים. אולי יש לך ציפיות גבוהות מאד מעצמך ואז כשאת מקבלת ציון קצת נמוך האכזבה יוצרת איזה לחץ בהתכוננות לבחינה הבאה וכך נוצר איזה מעגל. תנסי להוריד קצת את הציפיות ולהתיחס לציונים הנמוכים יותר בסלחנות. אולי זה שתהיי רגועה יעזור לך ותתרכזי יותר. ועוד משהו - תנסי לא להיות עייפה. חשוב לישון מספיק. בבגרויות יש חופש גם לפני המתכונת וגם לפני הבגרות עצמה, ובבגרות חוזרים למעשה על החומר של המתכונת, ויש בחירה, וגם אם תקבלי באיזו בחינה ציון נמוך, תמיד אפשר לשפר. וקחי בחשבון שבסופו של דבר לפסיכומטרי יש משקל כמעט כמו לכל הבגרויות ביחד. בקיצור, תנסי לא לדאוג ולא להלחץ. תמי

למעלה