חוסר כיוון בפסנתר או בשיר מוקלט?

z a b

New member
חוסר כיוון בפסנתר או בשיר מוקלט?

רכשתי לאחרונה פסנתר משומש אך איכותי מתוצרת Diapason, אשר בוצע בו כיוון עם הובלתו. לאחרונה ליוויתי בפסנתר את השירים Lithium ו-Breathe no More, אשר הושמעו באמצעות מחשב בקרבת הפסנתר, והבחנתי מידית בצלילים צורמים בעיקר באוקטבה שבאמצע המקלדת. בנגינת סולו, קליד אחד בלבד צרם לי. תוהה אם ייתכן שאותם קלידים לא נותרו כפי שכוונו; הפסנתר הנוכחי נרכש מפני שלא ניתן היה לכוון את קודמו.

תודה.

תשובה

האמת שאני נורא עייף בשביל לפרט מה יתכן קרה באותו מיתר אני אחרי יום מפרך של כיווני פסנתרים
צלצל אלי מחר ואסביר לך טלפונית
0504244764
שלומי
מכוון פסנתרים
www.dagul.co.il

פסנתר לא מכוון?

שלום רב.
לא פעם ולא פעמים נתקלתי בפסנתרים שיצאו מכיוון זמן קצר לאחר שמכוון הפסנתרים ביקר בבית הלקוח.
לעיתים האשמה היא בבעלי הפסנתר שהציבו תנור חימום קרוב מידי או לחילופין מזגן המכוון ישירות לפסנתר...{ נדיר למדי}
לרוב מכווני הפסנתרים שנשלחים על ידי החנות כדי לתת כיוון ראשון אחרי קניה....בקושי יוצאים ידי חובתם.
אני לא טוען כי אינם יודעים לכוון פסנתר...אך לדעתי האישית ...קשה לכוון פסנתר בצורה טובה בפרק זמן של פחות משעה.!!!!
הפסנתר הוא כלי רגיש מאוד...וצריך לדעת להתייחס נכון למסמרי הכיוון ולמיתרים.
כל אחד בעל ידים ימניות וטכני במידה סבירה יכול לקחת טיונר ומפתח כיוון ולנסות לכוון...על פי שיטתי להביא את הצליל לגובה הנכון
מהווה 30% מהכיוון...בשאר 70% אני מייצב את הכיוון כך שיעמוד בכל טלטלה של הפסנתר למשך שנה או יותר.
בברכה
ריקרדו פסנתרים.

שש שבע

New member
הכללות

המכוון שלנו עבד כ40 דקות, אבל עשה עבודה מדהימה,
ויסודית,
והוא גם המכוון המותנה של החנות לאחריות,
וגם אם לא, הייתי מזמינה אותו שוב.
אני אוהבת לראות בעלי מקצוע אמיתיים בכל תחום,
מי שהוא לא ממש, מיד רואים.

הכללות?..

יעל.
יש למעלה 240 מסמרי כיוון בפסנתר...כחצי דקה למסמר זה די מהיר...120 דקות { שעתיים}
זו גם הסיבה שהוא מכוון עבור חנות פסנתרים בלבד....ולעולם לא יתקדם לכדי כיוון עבור היכלי תרבות
או מוסיקאים בעלי שם!!!!!
זו הסיבה שהוא לא נחשב מקצועי .
סביר להניח כי הפסנתר { אם הוא אכן מכוון}...כוון על ידי איש מקצוע לפני ההובלה...ובבית שלחו מישהו
כדי שיצא ידי חובתו במקרה הטוב....{ מתוך הכירות עמוקה עם המכוונים של עולם הפסנתרים}.
חג שמח וכשר
ריקרדו.

שש שבע

New member
אוהו, זה הענין שבדקתי,

הוא מכוון מצליח מאוד,
ועובד גם כעצמאי,
והפסנתר שלנו מכוון מעולה,ועוד לא יצא מכיוון,
וכשהגיע היו בפסנתר גם כמה בעיות
אנחנו עלינו על שנים, הוא הראה לי את השלישי,
טיפל והכל עובד מעולה,

יכול להיות שלו הפסנתר היה מאוד לא מכוון היה לוקח לו שעתים או עשר,