חוכמה צבאית

VeNuS123

New member
חוכמה צבאית ../images/Emo4.gif

היום התגלה בפני שיא החוכמה הצבאית (ושלא תחשבו לרגע שלפני היום לא ידעתי כלום על החוכמה הצבאית רק שזה לא ממש נגע אלי באופן אישי ולא נראה לי שזה התחרה כ"כ במה שהתגלה לי היום), הצבא מגייס אנשים חולי אסטמה למינהם בכול מיני דרגות למינהם אבל הוא לא יגיס אנשים שחולים במחלה אחרת הנקראת בכצ'ט- מחלת פרקים שאני עוברת אף פעם אבל באה בהתקפים ובזמן התקף לוקחים תרופות ואפשר לתפקד כרגיל (אולי אי אפשר לעשות משהו אחד או שניים אבל לא יותר מזה). אם יש אבחנה ברורה של בכצ'ט אתם יכולים לשכוח מהצבא
. לי אישית אין אבחנה ברורה של מה שיש לי אבל האבחנה הכי קרובה למה שיש ללי זה בכצ'ט, וכרגע אני אפילו לא בטיפול תרופתי וההגבלה היחידה שלי היא שקשה לי לכתוב לאורך זמן (ואני בזמן "התקף"). אבל אם אני אספר לצבא שאין לי דלקת בגיד אלא כנראה בכצ'ט אז הצבא יודיע לי שהוא אינו מעונין בשרותיי. מבינים? אסטמה יגיסו למרות שאפשר למות מזה (וכבר שמעתי סיפור על מישהו שמת בצבא מאסטמה..) אבל מחלה שהצבא לא יודע בדיוק מה זה הוא לא יגיס...
ואם לרגע חשבתם שאני אעדכן את הצבא אז טעיתם כי אני לא רוצה להרגיש שעכשיו בזבזתי קרוב לשנה סתם ושבסוף לא יגיסו אותי בגלל טימטום צבאי...

NBGirl

New member
נגה.. ../images/Emo4.gif

אני הייתי עושה אותו-דבר. למרות שזה קצת מסוכן. אם חס וחלילה (!) קורה לך משהו שקשור לזה, הצבא מתנער מכל אחריות בגלל שלא דיווחת...

Tulski

New member
מה עם התנדבות???

אומנם את לא יודעת בוודאות שזו המחלה שיש לך, אבל לא עדיף להצהיר ולהתנדב לצבא?

VeNuS123

New member
נויה

זהו שדיווחתי על משהו אחר אבל הבאתי אישור מרופא שזה כבר עבר לי (צחוק הגורל ויום אח"כ הדלקת שוב התחילה). תראי נויה זה לא שיש לי תפקיד קרבי או משהו כזה... אני רק צריכה להוציא פטורים ממד"סים (איכשהו נראה כבר איך) למצוא דרך להסתדר בקורס בלי לכתוב..
עוד שאלה מישהו אולי יודע - אם חתמתי על ויתור סודיות בתחקיר בטחוני, הם באמת מסתכלים בתיקים הרפואיים שלי?

תגובה של מה שהצבא היה אומר לך

הצבא מסתמך על דעות של רופאים מומחים תאמיני לי שבדקו טוב טוב כל נושא לפני שמשחררים כל חייל... הרי ביננו בסוף ראש אכ"א לא אומר יאללה זה יש לו אסטמה שיישאר זה יש לו בכצ'ט הולך הבייתה

VeNuS123

New member
תראה אולי זה מה שהצבא היה אומר לי

אבל אני יודעת על עצמי ואיך המחלה מגבילה אותי (אחרי הכל אני סובלת כבר שנים...), אז כרגע לא ממש יודעים איך לטפל במה שיש לי כי עוד לא מצאו את התרופות שמתאימות לי, אבל גם בלי שהצבא ידע את זה- מה אני לוקחת/לא לוקחת הוא מחליט שאם יש לי את זה ולא משנה באיזו דרגת חומרה ולא משנה לאיזה תפקיד הוא לא יגיס אותי??

factor

New member
מחלה ראומטית?

קודם כל, מה זאת אומרת אין אבחנה ברורה? בדיקות מעבדה תקינות? לי לדוגמא, יש נוגדנים נגד התא עצמו (זה נקרא ANA או ANF אם את מכירה), ועדיין זה לא אומר כלום, זה סתם בדיקת מעבדה, הראומטולוגית (ד"ר מוכמל משניידר, אם את מכירה, ואם לא - שווה לך ללכת אליה, היא באמת רופאה מוצלחת ובן אדם טוב!) אמרה שאפילו מעקב לא צריך, ותוצאות בדיקות מעבדה לא תמיד משקפות את המציאות. את לא תקבלי שום פטור מהצבא כל עוד אין לך שום אבחנה ברורה. על "כנראה" לא מקבלים 21 וגם לא 24.

VeNuS123

New member
כן

וכן אין אבחנה ברורה אצלי וגם לא תהיה. היום ביליתי שעתיים שלמות סתם בשניידר אצל גנטיקאי והוא אמר שאין בדיקה גנטית שיכולה לבדוק את הענין.. (המחלה הזו היא גנטית)

למעלה