חווית דייג מדהימה ביותר - מאוריטניה

חווית דייג מדהימה ביותר - מאוריטניה

אז ככה, התמזל מזלי ויצא לי להגיע לנואקשוט בירת מאוריטניה, למי שלא שמע או מכיר מדובר במדינה רפובליקה איסלמית באפריקה שגובלת עם מרוקו, סנגל ומאלי , רוב שטחה הגדול הוא מדבר סהרה ורצועת חוף אדירה על האוקיינוס האטלנטי. מדינה ענייה מאוד , מדברית ללא תיירים כמעט , ענף יצוא מרכזי בא הוא דייג, התמזל מזלי והגעתי לשם ( דרך אגב מס' הישראליים שדרכו באדמת מאוריטניה הוא עדיין ב- שתי ספרות בלבד). לאחר טיול ג'יפים מטריף לאורך הסהרה הגענו לרצועת חוף מדהימה. בנסיעה לאורך החוף, אזורים שרואים שרגל אדם לא דרכה בהם הרבה זמן, ודיונות מדהימות ניתן להבחין בעושר הן על החוף והן במים על מנת לקצר פשוט רואים את החי הימי בעיצומו . ולתכ'לס: ברשותנו היה מקל טלסקופי + רולר מדגם מיושן אך עדיין מגלגל טוב, סרדין שאחמד וג'אמל הכינו יום קודם , ייבשו אותו המליחו אותו טוב טוב . התמקמנו בסמוך לגי'פ נוסף אך הם היו ממש רציניים עם ציוד כנדרש. השעה הייתה 8:00 בבוקר , הנוף פשוט מדהים , שילוב של המדבר עם הים, זריקה ראשונה ......... כלום , היה סחף חזק משולב ברוח מדברית, לאחר כמה נסינות טובים ( התאוריה של גא'מל עבדה ) הוא ציין שכשיגיעו השחפים סימן שהדגים בסביבה וכך היה מכה ראשונה יצא סרגוס של כ- 1 ק"ג. חברנו לחברה הסמוכים, ארוחת צהריים , תה מאוריטני ונדהמו לראות מה הם תפסו במהל הלילה , כ- 50 ק"ג דגי טונה לבנה , שאנחו אף מכנים אותה פלמידה . לאחר שנדהמנו החלטנו שאנחנו מתקפלים לכייון חזרה אך הפעם לאורך החוף, בדרך הבחנו במקומיים בדיוק מוצאים רשת , עצרנו התמקמנו עם המצלמות והתמונות מדברות בעד עצמן............ סיכום שלל : סרגוס של 1 קילו בורי של 1 ק"ג פלמידה שקיבלנו מתנה משכננו גם 1.5 ק"ג ואפילו קנינו בדרך מהדייגים המקומיים עוד פלימדה של 3 ק"ג בגרושים. תשמעו זה היה מדהים לראות את העושר בשוק הדייגים המקומי, בחוף הים , הצדף , הדגים והכי חשוב התייחסות המקומיים ושמירה על ערכי הטבע, אמנם מדינה עולם שלישי קשה מאוד למחייה אבל עם עקרונות וערכים לטבע. נחמד היה לבקר סופ"ש במדינה זו 40 מעלות ולאחר יום לחזור למקום שרותי בג'נבה 2- מעלות . תהנו מהתמונות

Hezi B

New member
ומה מרגיז בכל זה.......

שהם נכנסים למים במרחק אפס מן החוף ומוציאים דגים בכמויות כאלו שבחלומות הכי פרועים שלי אני לא מצליח לדמיין. במילה אחת זה נקרא קינאה ! פצצות לתמונות ופגזים לדגים.

adam111L

New member
יווו

נראה כמו מוסרים ע-נ-ק-י-י-ם!! כל הכבוד על החוויה ועל השיתוף. אם למשל אני רוצה לנסוע לשם, לבקר בחופים וכל זה, אפשר לעשות את זה בלי לפחד "להעלם" בדרך? מאמין שהדרכון הבריטי יעזור.

asafi10

New member
מדהים. אין מילים

הייתי בקיץ במסגרת העבודה במונקו ושם על הריביירה יש סרגוסים של קילו וחצי ששוחים ליד האנשים. מישהו אולי יכול לתת הסבר רציני למה הדגה ליד חופי ישראל נחותה כל כך (בחוף עצמו) והאם זה רק בגלל שהדייגים עם הסירות מנקים הכל? או שיש זרמים או משהו שגורם לכך. מונקו שוכנת על הים התיכון אבל החופים שם (גם הלא מסודרים) נראים אחרת מבישראל.

BLACKniceGOAT

New member
WOW זו ארץ זבת דגים !

ומה בא"י ? שום שיט, אולי דג וחצי בכל הים התיכון המעאפן שלנו. ולא די בכך, אין תקנות דייג ואין אכיפה על סירות דייג שמנקות את כל הים. לדעתי לדוג פה, זה כמו לדוג באמבטיה עם ראשן אחד בתוכה, מקסימום תתפוס ראשן אחרי כמה שעות דייג.

bass pro

New member
מדהים

איזה תמונות יפות אני בטוח שזו היתה חוויה מדהימה

seafox

New member
יובל יא תותח!

אם אתה מוציא זה רק מקילו ומעלה הא? תאכל קצת גם בשבילי! ד"ש לכולם!

למעלה