חוויות ממשחק בלתי נשכח

שקר החן

New member
חוויות ממשחק בלתי נשכח ../images/Emo13.gif

עונת 93-94, חלום ירוק... ללא ספק אחת מהעונות הבלתי נשכחות של קבוצת כדורגל ישראלית. חיפה בתנופה אדירה בליגה פוגשת בגביע אירופה למחזיקות גביע את טורפדו מוסקבה לאחר שדילגה בקלילות על קבוצת דודלאנג' מלוכסמבורג. במשחק הראשון שהתקיים במוסקבה בקור מקפיא הסתיים בנצחון 1-0 לרוסים, בתאריך 28.9.93 נערך המפגש השני בקרית אליעזר, יום בלתי נשכח בשבילי כאוהד מכבי חיפה. חיפה עולה לחימום וכ-10000 צופים מקבלים אותם בתשואות אדירות, ראובן עטר בועט כדור בפניו של אנדריי פוצ'יבאלוב השוער הרוסי שלימים היה גם שוער הפועל חיפה. מאמן מכבי חיפה אז, גיורא שפיגל, פותח במערך 4-5-1, בשער רפי כהן בלם אחורי, רומן פץ בלם קדמי, אלון חרזי מגן שמאלי, משה גלאם מגן ימני, מרקו בלבול קשר אחורי, סרגיי קנדאורוב קשר קדמי, אייל ברקוביץ' קשר מרכזי, רוני לוי קשר ימני, אלון חזן קשר שמאלי, ראובן עטר חלוץ, אלון מזרחי המשחק נפתח בלחץ חיפני ואני ביציע עם עוד 10000 צופים במתח, ואנחנו יודעים שכדי לעלות לסיבוב הבא חיפה זקוקה ל-2 שערים, דבר שהיה נראה כבלתי אפשרי מול ההגנה החזקה של הרוסים. בדקה ה-6 שולח אייל ברקוביץ, את אלון מזרחי לפינה הימנית של רחבת ה-16, אלון מתגבר על השמירה של המגן הרוסי ובועט כדור חזק לפינה הימנית העליונה של השוער הרוסי, 1-0 לחיפה, קריית אליעזר גועשת. בדקה ה-12 קריית אליעזר בדממה, רומן פץ מכשיל שחקן רוסי כ-22 מטר מהשער, רפי כהן הופתע מכדור שטוח שנבעט אל השער, 1-1, בשלב הזה הבנו שהסיכוי לעבור את הרוסים קלוש מאוד, זה לא רק שקיבלנו גול ועכשיו צריך להחזיר 2 זו גם ירידה במוראל של השחקנים של חיפה. זה בא לידי ביטוי במשחק שהתנהל בעצלתיים, חיפה בקושי יזמה וכשניסתה היתה שם הגנת טורפדו לטרפד כל נסיון חיפני. השריקה למחצית, שחקני חיפה יורדים לחדר ההלבשה לקול עידוד הקהל, ואנחנו במחצית התחלנו לחשב את הסיכויים. בפתיחת המחצית השנייה, חילוף בחיפה, גיורא הולך על כל הקופה, מוציא מגן ומכניס חלוץ, שי הולצמן נכנס על חשבונו של מרקו בלבול. חיפה חזרה להראות מאיימת ומהצד השני הרוסים נראו כאילו ויתרו על הנסיון לכבוש שער נוסף שיבטיח את עלייתם לשלב הבא והתרכזו במשימות הגנה, לאורך המחצית השניה רפי כהן התבודד במחצית המגרש של חיפה ולהגנה החיפנית כמעט ולא היתה עבודה. הבונקר הרוסי הדף את כל הנסיונות החיפאיים לעלות ליתרון ואז הבינו בחיפה שצריך לנסות לבעוט מרחוק, בדקה ה-73 קיבלרומן פץ את הכדור במרכז המגרש התקדם איתו עד למרחק 35 מטרים מן השער, הניף את רגלו הימנית ושיחרר פצצה אדירה לחיבורי הקורות של פוצ'יבאלוב, צמרמורת אוחזת בי עד היום כשאני נזכר בשער הזה, חיפה היתה בשמיים רגל ימין של רומן פץ, זו שגם נשברה באגרסיביות על ידי מאיר מליקה, היא זו שהביאה למפנה במשחק. 5 דקות לסיום המשחק כשחיפה לוחצת על הדוושה ומנסה להשיג את השער שיקנה לה את הכרטיס לשלב הבא הר הגעש בירוק התפרץ, אלון חזן התקדם לעבר הרחבה ושם ניסה להפריע לו מגן רוסי שבעט את הכדור לרגלו של חזן ומשם הלך הכדור אל שי הולצמן שבעט ברשלנות את הכדור, פוצ'יבאלוב הדף את הכדור ועל הריבאונד השתלט שי הולצמן בעצמו שבנגיחה כבש את השער השלישי והכל כך יקר. ערימה ירוקה על הדשא מאחורי השער הדרומי של קריית אליעזר, הקהל ביציעים בטרירוף וכך גם אני, אנשים שלא הכרתי באו ונישקו אותי וחיבקו אותי, אנשים בכו מרוב אושר. השריקה לסיום לא אחרה לבוא, והקהל נשאר למשך דקות ארוכות ביציעים כדי לחגוג עם שחקני חיפה על כר הדשא. למחרת המשחק נקבע בהגרלה שנערכה בז'נבה שחיפה תשחק מול פארמה האיטלקית בשלב הבא.

כל הכבוד ../images/Emo45.gif

חחחחח איזה מתח למרות שלא הייתי שם ניכנסתי לאוירה עם הקריאה יותר ויותר

2תאל

New member
../images/Emo45.gif כל הכבוד!

וואי איזה צמרמורת העברת בי

שקר החן

New member
אם לך עברה צמרמורת...

רק מקריאה של ההודעה הזו, את יכולה לתאר לעצמך מה עבר עליי כשישבתי ביציע

למעלה