חוויות ממפגש נדיר ! פריז-מדריד-דקר.

יגאל M3

New member
חוויות ממפגש נדיר ! פריז-מדריד-דקר.

מוצאי יום ראשון גשום במדריד, קפצנו לאיצטדיון "סנטיאגו ברנבאו", אך הפעם, לא כדי לעודד את קבוצת הכדורגל "ריאל מדריד". במקום חנו, ללילה אחד, מכוניות, אופנועים ומשאיות, של פריז-דקאר 2002! כבר בדרכנו, ברחוב הראשי של מדריד, "פאסאו דה לה קסטיינה", עקפנו טויוטה לנד-קרוזר ומשאיות תמיכה, צבועות בצבעי קרב ומכוסות בפרסומות צבעוניות של ספונסרים, השיירה דהרה במהירות של כ- 120 קמ"ש בעיר עד לאזור החנייה, כאילו אין מחר, והפתיעו ספרדים מנומנמים אחרי ארוחת הערב. סמוך לאיצטדיון סגרו שטחים בהם חנו המוני האופנועים והמכוניות בסדר מופתי. ועל-ידנו, כאילו זו הטיילת של תל-אביב, מטיילים להם נהגי הראלי, פותחים ארגזי אוכל, גוררים את אופנועיהם, טרקטורוניהם, לאזור החנייה. ברחוב הסמוך היה העניין האמיתי – משאיות תמיכה חונות, עשירות בחלקי חילוף יקרים, מעין "סדנאות" ניידות, הנהגים עם רכביהם מחליפים צמיגים, מתקנים גיר, אופנוענים מחליפים פרינגים, וכו´. המכוניות של שלייסר, בעלות החזות הפרובוקטיבית, התיזו עלינו מים כשעברו בשלוליות. ובעוד אנו מטיילים בין המשאיות, ההתרגשות הייתה גדולה עוד יותר, כשתפסה את עיננו מיצובישי עליה רשומות כתובות בעברית. היה זה, הוא ולא אחר, עידו כהן, יחד עם עוד שני אנשי צוות. עייפים מהיום הארוך שעבר עליהם, סיפרו לנו חוויות מהבוץ הקשה לעבירות, שאותו דווקא עבר, לדבריו, יחסית בקלות, ועל הצינור לאינטר-קולר שהתפוצץ במהלך הקטע המיוחד היום בצרפת, ונאלץ להמשיך את הקטע עם הספק נמוך ללא טורבו. מאחור ראינו גם את הלל סגל, בודק את הרכב, מכייל את ה-GPS. הם סיפרו גם את הסיפור העצוב על הצוותים הישראלים, שאין להם כמעט ספונסרים וצריכים לממן חלק גדול מההשתתפות בעצמם. הם יכולים רק לחלום על משאיות תמיכה של חלפים שעולות מיליונים. הם מתכננים לחפש מחר בבוקר מוסך כדי להחליף משאבת דלק, אולי אפילו יגאל יוכל לעזור להם בזה (משאבת דלק ב.מ.וו....) ודרך אגב, עידו כהן הגיע למקום ה-57.
בהמשך! לאחר שהם נסעו, דיברנו גם עם דרור כהן, שהגיע למקום ה-60, טייס נכה צה"ל על כסא גלגלים, בחור מיוחד במינו, אנחנו מורידים בפניו את הכובע על כוח הרצון המדהים. דרור, מפזר את חיוכיו, נראה שמאוד נהנה מהחווייה, מצפה בכליון עיניים להגיע לאפריקה. דרור בדיוק סיים לדבר עם הילל פוסק YNET וסיפר לו על היום שהיה . שיהיה לכם המון המון
! סיפרו לנו גם על האחים ברקת, שהגיעו למקום ה-12 !! (בלי בעיות של מימון...) אך אותם לא זכינו לפגוש. מחר בבוקר יהיה "ספיישל" של 6 ק"מ, קרוב למדריד, משם ימשיכו בקטע קישור לדרום ספרד, יעברו במעבורת למרוקו, שם יסעו בקטע קישור נוסף עד רבט, לקראת האקשן האמיתי... אנחנו עוד נעקוב אחריהם. שיהיה במזל לישראלים!
הם מגשימים חלום גדול של הרבה אחרים (יגאל, למשל) למרות שבסוף השיחה, עודד הפטיר "יא מאניאק, יש לך M3..."
תמונות יפורסמו בהמשך. אפרת, מחזיקה חזק בסיבובים.
 
למעלה