חודש נוסף של דמי אבטלה-מה עם מענק בני ה-67 ומעלה?

• פותח הנושא wapy
  • פורסם בתאריך

wapy

New member
חודש נוסף של דמי אבטלה-מה עם מענק בני ה-67 ומעלה?

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי, הגיב להחלטה ואמר ״יש לוודא שלא משאירים את האוכלוסייה המבוגרת מאחור ויש להאריך גם את המענקים עבור בני ה-67 ומעלה. נשתף פעולה יחד עם המשרדים על מנת לקדם זאת". מנכ״ל הביטוח הלאומי התריע בתחילת חודש יוני שההקלות לדמי האבטלה הסתיימו, וכי עשרות אלפי ישראלים יישארו ללא מענה. הוא האשים בכך את אגף התקציבים ש״מסרב לכל הצעה שעולה״. בסוף השבוע האחרון שיגר יו״ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מכתב נוסף לשר האוצר, בו חזר על הדרישה להארכת ההקלות לקבלת דמי אבטלה ״אני שב וקורא להארכת ההקלה בזכאות לדמי אבטלה גם למי שמכסת ימי האבטלה שלו הסתיימה״. בינתיים נראה שהלחץ עבד, אך ההחלטה להארכת ההקלות עומדת כרגע על חודש אחד בלבד. בהתאם לחוק, תקופת הזכאות לדמי אבטלה נגזרת מהגיל, המצב המשפחתי ועמידה בתנאי האכשרה של המבוטח. כך, לדוגמה, צעירים עד גיל 28 זכאים ל-68 ימי אבטלה. עובדים בגילאי 35-28 זכאים ל-100 ימי אבטלה, אבל אם לא הגיעו לתקופת אכשרה מלאה (12 חודשי עבודה לפני שפוטרו) זכאותם נחתכת בחצי. שר העבודה והרווחה, איציק שמולי, הגיב להחלטה ואמר ״יש לוודא שלא משאירים את האוכלוסייה המבוגרת מאחור ויש להאריך גם את המענקים עבור בני ה-67 ומעלה. נשתף פעולה יחד עם המשרדים על מנת לקדם זאת". https://www.davar1.co.il/228346/

wapy

New member
השר איציק שמולי: צריך להאריך גם את המענקים לבני 67 פלוס,

"יש כרגע כחצי מיליון ישראלים מובטלים, ואם אנחנו הממשלה לא נחשב מסלול מחדש אז נתנגש בקרחון. זה חצי מיליון ישראלים שאין להם שוק תעסוקה לחזור אליו, ואנחנו חייבים בחודשים הקרובים גם להבטיח את הקיום שלהם. צריך להאריך גם את המענקים לבני 67 פלוס, ומצד שני גם לתת תמריצים גדולים יותר כדי לקלוט אותם בשוק התעסוקה. "יש תוכנית של 6 מיליארד שקל לעידוד תעסוקה, שאתם ודאי יודעים עליה", הוסיף שר העבודה והרווחה. "התוכנית הזו לא תמוצה במלואה, אני מעריך שרק 50%-60% מהכסף ימוצה. הדרישה שלי, ואני מאמין שאקבל את הגיבוי של כחול לבן והעבודה, זה שהכסף שלא ינוצל לא יחזור לאוצר. הכסף הזה יחזור כדי לעודד את אותם חצי מיליון הישראלים, צעירים אגב, שאין להם מקומות עבודה לחזור אליהם. לתת להם את דמי הקיום, דמי אבטלה, ובגדול להבטיח את זה שעד שנרד מ25% אבטלה ל-10% אבטלה גם נבטיח את הקיום שלהם, וגם נצליח לשלב אותם בתעסוקה". https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5744448,00.html#autoplay

wapy

New member
למען מענק הסתגלות לבני 67 ומעלה האזינו לשיחה עם מאיר שפיגלר

שילוב כוחות: מאמצים בקואליציה למען מענק הסתגלות לבני 67 ומעלה גם עבור חודש יוני • האזינו לשיחה בתוכניתנו #יהיה_בסדר עם השרה לשוויון חברתי @cohen_meirav ומנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר | הקישור בתגובה הראשונה כיצד פועלים במשרד לשוויון חברתי ובבט''ל למען קשישים בחל''ת? ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כ"ץ הביאו אתמול (ראשון) בשורה גדולה לרבים שהוצאו לחופשה ללא תשלום - הארכת דמי האבטלה גם לחודש יוני. אלא שמאחורי ההחלטה המועילה לרבים, מצויה קבוצה אשר ממשיכה להיות מופלית: קשישים, מגיל 67 ומעלה, אינם זכאים לדמי אבטלה על אף שרבים מהם הוצאו לחל"ת. הם לא עובדים, לא זכאים לפיצויים, וסביר להניח שלא יוחזרו לעבודה בקרוב - והם ניצבים בפני שוקת שבורה. השרה לשוויון חברתי, מירב כהן, אמרה בתוכניתנו "יהיה בסדר": "בקשתי היא להאריך את הזכאות של האוכלוסייה המבוגרת בעוד שלושה וחצי חודשים. אני מדברת עם משרד האוצר בנושא כמה פעמים ביום, ונמשיך ללחוץ בכל הכוח". מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, הצטרף: "שר הרווחה ואנחנו פועלים רבות בעניין הזה. ההיסטוריה מדברת בעד עצמה - כבר הצלחנו להאריך למארס, אפריל ומאי ואני מאמין שנצליח גם לחודשים הבאים". להאזנה https://glz.co.il/גלצ/תוכניות/יהיה-...ים-במשרד-לשוויון-חברתי-ובבטל-למען-קשישים-בחלת

למעלה