חוגי ספורט "קשוחים"

שירי ל

New member
חוגי ספורט "קשוחים"

אולי רק אני שבויה בקונספציה של המאמנות מרומניה, אבל יש רושם כזה שיש תחומי ספורט שבהם האימון "קשוח" משהו. למשל, התעמלות קרקע. אופיר נמצאת בחוג כזה, עם שתי מאמנות. הן לא מוותרות לקבוצה במיל. אין לי בעיה עם משמעת השאלה היא רק אם הדרך לגיטימית. באחד השיעורים היא הפריעה והמורה צרחה עליה. היא רצתה לצאת אלי ולא איפשרו לה. בסוף השיעור מצאתי אותה בבכי היסטרי. היא כל הזמן מתלוננת על הסגנון, ובזמן האחרון אני רואה גם את החברות שלה ממאנות להכנס לשיעור בהתחלה. אתמול, אחרי שיצאתי מהאולם היא פרצה שוב בבכי, והמאמנת אמרה לה "תצאי תינוקת". אני לא יודעת- זה מקובל הדברים האלה? סגנון הדיבור הזה? חייבת לומר שבל חוגי הספורט אני רואה דינמיקה הרבה יותר קשוחה. אני מנסה להבין אם ככה זה ולעזוב או שמשהו כאן לא בסדר.
 

פלגיה

New member
"קשוחים" זה לא צרחות

להיפך. הקשוחים ממש, לא צריכים להרים את הקול. הסמכותיות זורמת מהמדריך לילדים ללא צורך בצעקות. השאלה היא גם מה המטרה של חוגי הספורט. אם המטרה היא הישגים אולימפיים - יש צורך בלחץ, והרבה. אחרת לא מגיעים להישגים. אם המטרה היא פיתוח הגוף, בריאות והנאה, זה ממש לא דרוש. בכל אופן - צעקות, צרחות, או סגנון דיבור לא הולם (כמו "תינוקת") הם בשבילי עילה לבטל את החוג.
 

שירי ל

New member
תראי זה חוג של בנות 5

חלק מהן תמשכנה הלאה עם החוג וחלק ינשרו. המטרה לא אולימפית אבל מתקרבת הופעה של סוף השנה והלחץ רב ומורגש ועובר מהמאמנות למתעמלות. אני לא מכריחה את אופיר ללכת אבל ברור לה שאם היא לא תשתתף בחזרות היא לא תוכל להשתתף בהופעה ומאוד חשוב לה להופיע (מה גם שהיא כבר הזמינה את כל העולם ואשתו לצפות). בשנה הבאה לא ארשום אותה לחוג הזה אבל כן לחוג ספורט אחר ואני תוהה אם זה מה שנהוג בתחום. בכל אופן על התלונה שלה אתמול אמרתי לה שזכותה לדרוש שידברו אליה בנימוס - גם אם זו המאמנת, הגננת, או כל מבוגר אחר.
 

פלגיה

New member
את יכולה ללכת לחוג השני

זה שתרשמי אותה אליו בשנה הבאה, ול"רחרח" מה העניינים ומה מדד הצעקות? לא נראה לי שהופעת סוף השנה זה תירוץ ללחץ. לכל היותר התנועות לא יהיו אחידות. הן ילדות בנות חמש, לא רקדניות מקצועיות. (הבן שלי בחוג ג'ודו. אין שם צעקות. קשיחות כן. סמכות כן, אבל לא לחץ ולא צעקות. המדריך ראה שזה לא אפקטיבי)
 

צימעס

New member
אצלינו בני החמש לא מופיעים.

שעור סוף שנה - הורים וילדים יחד, ובנוסף המשפחות מוזמנות להופעה של הגדולות.
 
אל תשאירי אותה להתמודד לבד

מול המאמנת. גשי יחד איתה לדבר ולהתלונן על היחס המשפיל. ילדה בת 5 לא יכולה לדרוש ממבוגר שידבר אליה בנימוס-אין לה את הכוח הנדרש בגיל הזה. היא זקוקה לגיבוי שלך.
 

שירי ל

New member
את בהחלט צודקת.

(למרות שאופיר בהחלט יודעת להעיר, גם לי היא מעירה אם אני אומרת לה משהו שפוגע בה או לא במקום. בחלק הזה היא על הכיפאק) אני לא בטוחה שאעשה סצנה לפני סוף השנה, נותרו עוד שני שיעורים והופעה, אבל אולי אכנס איתה ביחד לשיעור כדי לוודא שזה כך. היא מאוד מחכה להופעה. אני לא רוצה שהיא תחמיץ את זה
 

שגיגאיה

New member
שירי..על ההערה הזו

הייתי פונה הלאה. גם אם אופיר הפריעה אין שום סיבה שתדבר אליה כך. והם באמת מאוד קשוחות.
 

שירי ל

New member
שגית גם את מרגישה את זה?

אתמול נכנסתי לשיעור והייתי בהלם מהסגנון שלהם. זה נראה לי מאוד, מאוד לא בסדר. אופיר אגב לא הפריעה, היא פשוט פרצה בבכי בגלל שיצאתי מהאולם. בגיל 5 זה עדיין קורה אין מה לעשות
 

שגיגאיה

New member
אני מרגישה את הקשיחות בעיקר בגלל המ

המופע..ובעיקר מצד אחת המורות. לפעמים זה בסדר ואיה לרב זקוקה לזה אבל האמת נראה לי שעם אופיר הם אולי הגזימו דרך אגב גם בגודו הם ממש קשוחים ובאמת איה עזבה. היא לא אמרה שבגלל זה..אבל נראה לי. צריך מורוים כמו ורד מהיצירה...
 
ולמאמנת הזאת

אין שום גישה לילדות בנות 5. "ככה זה נהוג" - רק אצל המאמנים הלא טובים.
 

תאירU4

New member
אני מאמינה שבגיל הזה

אחד הדברים החשובים לילדים זה ללמוד להתמיד ושיהנו. הם לא הולכים להיות אלופי אירופה, אז למה שלגע אותם?
 

ענבל30

New member
וגם אם כן יהיו אלופי אירופה

לא הייתי רוצה שזה יקרה תוך כדי השפלתם. יש מספיק ספורטאים מצטיינים שהגיעו לאן שהגיעו בלי שישפילו אותם ככה. אני לא רואה בכך "משמעת קשוחה" לגיטימית. התיאורים של שירי הם של מאמנות עצבניות, עם גישה רעה וחוסר כבוד לילדים. וזה גם אם אופיר היתה סופר-שובבה. יש דרכים אחרות להתמודד עם ילד שמפריע או לא משתף פעולה בחוג - וצרחות וכינויים כמו "תינוקת" הם לא לגיטימיים בעיני. ואני מדברת מניסיון של מי שגילתה לאחרונה שהגישה שלה לילדים היא הרבה פחות טובה משחשבה
ושילמה על כך מחיר. (כלומר אני הייתי במקום בו נמצאות המאמנות האלה, ואני מודעת להשלכות של העניין לא רק על הילדים אלא גם עליהן עצמן)
 
../images/Emo45.gif

אני מכירה אלופת אירופה אחת (בבייג'ין כולכם תכירו אותה). המאמן הרוסי שלה (וגם שלי בזמנו) לא חסך מחניכיו נזיפות כשאלה נדרשו, וזה ההפך הכי מוחלט מצורת הדיבור המתוארת כאן המשפילה הן את החניכות והן את המאמנת.
 

שי ז.

New member
אני לא הייתי שותק אם מדריכה

היתה מדברת ככה לבת שלי אלא עונה מיד (מיותר לציין שגם לא הייתי מביא אותה עוד פעם לחוג הזה). מיכל היתה בחוג ספורט עם מדריך שדיבר אליהם יפה אבל דרש מהם לעשות הכל גם אם הם לא מצליחים (כמו למשל ללכת על קורה עם מחבט טניס ביב שעליו כדור בלי שהכדור יפול ואם הוא נפל היה מחזיר אותם להתחלה). בפגישה השניה כשהחוג נגמר מיכל צעקה "ייששששש, החוג נגמר". מבחינתי זה היה סימן מספיק ברור ולא חזרנו לשם יותר.
 
בשביל מה????

אני כמבוגרת עדיין זוכרת את המורה הקשוחה להתעמלות מהחוג של גיל 6 ולא- מהקשיחות הזו לא יצאה אלופת עולם בהתעמלות אלא סתם מישהי שיש לה זכרונות רעים מאותו החוג. מציעה לסיים את החודש/השנה ולא לחזור יותר. דווקא כיום יש הרבה מורים עם גישה נעימה ומכבדת לילדים, יחד עם הקפדה על משמעת, ביצוע נכון וכן הלאה.
 

SIKU

New member
הבת של בקארטה שנה ראשונה

בערך 10 ילדים מגן חובה עד ג' לא מזמן היתה להם בחינה על הקאטה הראשונה ונכנסתי לראות. מצד אחד החא מאד קשוחה איתם ולא מוותרת מצד שני הבחינה היתה אחד, אחד, מול כל הילדים (וההורים שבאו לתמוך) אבל... היו שתי ילדות מהצעירות יותר שהיא בחנה בשקט בזמן שכל יתר הילדים התאמנו כהיא חשבה שהן ילחצו יותר מידי. לעומת זאת היה ילד מג' שלא הצליח בפעם הראשונה והיא שלחה אותו להתאמן בצד ושוב בחנה אותו לעיני כולם. מה שמראה שהיא קשוחה אבל לפחות מגלה שיקול דעת כמה אפשר ללחוץ כל אחד.
 

גילור

New member
עלי בתור אמא זה בפירוש לא מקובל!!!

חוג לגילאים האלה צריך להיות כיף. נקודה! ברגע שהוא הופך להיות עינוי, לא הייתי מוכנה שהבת שלי תהיה בו. מה זה "צורחים עליה"???? מה זה להגיד לילדה בת 5 "תצאי תינוקת"??? באיזו זכות היא מעליבה את הילדה? (וכן! זו בהחלט העלבה!!!). אנחנו נמצאים בחוג ספורט והמורה בו פשוט מדהים! עדין, רך ומקסים. וילדים - ממושמעים ובהחלט נהנים. אפשר גם כך! הסגנון שציינת מתאים אולי לבנות שהולכות לאימונים רציניים ודורשניים בנבחרות, אבל בהחלט לא לילדות בנות 5!
 
למעלה