חוב קצבת נכות כללית .....

חוב קצבת נכות כללית .....

היום קבלתי מכתב מביטוח לאומי שמודיע לי שיש לי חוב מצטבר משנת 2008-2013, את המידע עדכנו בטבלה שאנני מבינה את הסכומים שרשומים שם. חוב ע"ס 22.400 ש"ח.

אני מקבלת קצבת נכות מ- 1/2007 , עבור אי כושר עבודה 60%, נשואה +1. (מצב קרדיולוגי מורכב)

אני עובדת חצי משרה כ- 4.5 שעות.

בזמנו קבלתי מכתב מהמלל לגבי חוק לרון, שבו נאמר שמי שמקבל קצבה קבועה משנת 2008 החוק לא חל עליו, לא בדיוק זוכרת את הנוסח המדוייק.

אשמח לקבל את הכוונתכם מה עליי לעשות.

ובנוסף הסניף במקום מגוריי בצפון שמטפל בנושא נכות כללית, פתוח 3 פעמים בשבוע רק בבוקר, ומה קורה עם עידוד אנשים לצאת לעבודה למה אין גם קבלת קהל גם אחה"צ ???

תודה על התיחסותכם.

okitai

New member
דחוף ללכת פיסית למחלקת גביה

סביר שהחוב כולל ריביות וכנסות. בשיחה עם נציג/ה של מחלקת הגביה תוכלי לבקש לבטל אותם (ולרוב הבל"ל מסכים) ולהגיע להסדר שנוח גם לך.
בשום אופן לא "לשקוח" ולהתעלם. קרו כבר מקרים שהבל"ל הפנה לבית המשפט אנשים שלא שילמו ונפתח להם תיק פלילי!

ברגע שתהיא מול נציג/ה תוכלי לבקש פירוט החוב והסבר מסודר.

לגבי הימים, אם אני לא טועה, זה כך בכל הארץ וכללית (אישית) אני מסכים איתך על הבעיה בזה.
בכל מקרה, תבדקי מתי מחלקת הגביה פתוחה כי לידי (פתח תקווה) וגם בראשל"צ אני יודע שדווקא הגביה עובדת אחר הצהריים (ולא בבוקר).

cוורנה1

New member
פניה לסניף שלך כיום, אין צורך להגיע לקבלת קהל,
תוכלי לבצע הבירור ע"י פניה לסניך שלך,
מחלקת נכות ולבקש הסבר מדוייק כיצד הגיעו לסכום החוב.
פנייתך מגיעה למנהל/ת מחלה ונענית תוך מספר ימים.

לגבי החוב המוסכם(לאחר קבלת הפירוט),
לבקש לנכות 10% מהקצבה מידי חודש.

בברכה.

תודה בעבור המענה המהיר

עכשיו שלחתי הפניה לסניף , מקווה שיחזרו אלי בהקדם עם תשובות.
החוב משנת 2008 למה פונים אליי רק עכשיו ?? והחוב בגין הקצבת נכות שהם משלמים לי אני לא מבינה את זה.
האם זה נכון לגבי חוק לרון שמי שמקבל קצבה צמיתה משנת 2007 החוק שונה מבחינתו. כי לפי הנציבה (לא סופי) זה בגלל השינויים בסכומי המשכורת לפי חוק לרון
אשמח לקבל הבהרות בעניין.

והם כדאי לפנות לסיוע המשפטי ?
תודה

okitai

New member
והנה, גם אני, למדתי משהו חדש. תודה על התיקון.

yoelbeker

New member
המכתב שקיבלו הנכים תוכנו היה

שנכה העובד ומשתכר 25% מהשכר הממוצע עד כניסת חוק לרון יכול להמשיך עם החוק הישן, או לחילופין לעבור לחוק לרון עם כל המשתמע מכך, (השתכרות של עד 21% מבלי שהקיצבה תיפגע), כנראה שבשני החוקים עברת את ההכנסות\קיצבת תלויים מעל למותר בחוקים.

אשמח לקבל תזכורת לגבי החוק הישן

אני עובדת חצי משרה בערך 4.5 שעות , אני לא חושבת שמדובר בסכומים גבוהים מידי.
אבל למה לחכות משנת 2008 ולידע רק עכשיו?

yoelbeker

New member
תביעה שהגשת לקבלת קיצבת נכות חתמת

שתדווחי על כל שינוי במצבך, על כל הכנסה מעבר למותר. ביטוח לאומי לא קיבל עד שנת 2011 דיווחים ישירים מהמעסיקים על כל עובד ועובד וניזונו מהדיווחים של מס הכנסה, משנת 2011 התחילו מחשבי הביטוח הלאומי "לדבר" עם מחשבי מס הכנסה הנתונים מוזרמים ובימים אלה אלפי נכים קיבלו הודעות על חובות.
לפי החוק הישן אם איני טועה אפשר היה להשתכר עד 25% מהשכר הממוצע לא זוכר איזה סנקציות ננקטו על אלה שהשתכרו יותר. אבל בכל מקרה על הנכה היה לדווח.

למעלה