חובת טיסה עם אוזניות

חובת טיסה עם אוזניות

לפני מספר ימים היה כאן שרשור על תאונה שארעה בשדה תימן ובה לדברי המספרים החניך חיפש את המיקרופון ולכן התרסק. בין השאר ציינו טומי בן ארי וצביקה עוזר כי "לא קיים חוק המחייב לטוס עם אוזניות" חזרתי וקראתי את כל פרקי החוקה הידועים לי. לא מצאתי בשום מקום שהטיס צריך לטוס עם אוזניות על ראשו או על אוזניו. אם כי תקנה 33 מציינת בפירוש שכל מטוס מרושיין בישראל חייב שיהיו בו לפחות מערכת אחת של אוזניות ומקרופון. מה כוונת המשורר??
 

laadan

New member
מהתקנה לא ברור

אם היו הוראות מינהל נוספות בעקבות התאונה ההיא. זה אפשר לברר בבתי הספר לטיסה או אם מישהו מ"זקני" התעופה הקלה זוכר. את התקנות כידוע לך כמעט לא משנים. לפי תקנה 33 רוצים מה שקראת. ייתכן שהוראת מינהל שבאה אחר כך, לא פתחה את זה לפירוש רש"י שאפשר למשל רמקול ומיקרופון. בכל מקרה יש הגיון רב באזניות (HEADSET) מנסיון. לדבר עם מיקרופון יד זה ממש לא לטייסים מתחילים. מי כמוך יודע כמה זה נוח לענות בקשר מיידית בלחיצה על כפתור ה-PTT בסטיק.
 
הסיבה שצריך אוזניות

רק למקרה תקלה ברמקול של המטוס. לא שמעתי עד היום על מצב שחייבים לטוס עם אוזניות.
 
חובה חוקית?

איני יודע אם ישנה חובה חוקית לחבוש אזניות, אך בטח שלפי השכל הישר, מאד מומלץ! רמת הרעש במטוס גבוהה וחשיפה לרעש בעצמה זו לאורך זמן פוגעת בשמיעה. גם אוזניות בעלי החלשה פסיבית של הרעש מפחיתות במידה ניכרת את עצמת הרעש מה ששומר על האזנים. אריאל אריאלי
 
ניצן, הכוונה לשתי מערכות דיבור

ושמע כי במטוסים גדולים {עם שני טייסים} יש שני רמקולים ואין חובה שיהיו אזניות.
 
למעלה