חדש בפורום - נעים מאד- יש לי מספר שאלות

כנ"ל אצלי

גם אני נמצאת במע' יחסים והיא עוד טרייה יחסית (קצת יותר מחצי שנה) ויש לי חבר מקסים ומבין ותומך. ככה שזה באמת מתחלק לשניים. ומבלי להתבטא בחריפות יותר מדי אני אגיד שהאנשים שלא מבינים מבחינתי הם די חלולים וריקים. כי לכל אחד יש מטען אחר ולכל אחד יש בעיות אחרות. אז קרה שאצלך זה דורש תרופות ביג דיל!! אני אומרת לעצמי שמי שלא יבין אותי לא שווה אותי או לא אוהב אותי מספיק! מה אתה אומר?

אני מבדילה בין שני דברים.

האחד הוא אנשים שתומכים בך ומנסים להבין מנסים להכנס לראש שלך גם אם הם לא בהכרח מצליחים אבל מגיע להם קרדיט שהם מנסים ותומכים אלו האנשים הלא חלולים מבחינתי. וזה כולל את כל בני המשפחה שבעניין והחברים הטובים. האנשים החלולים מבחינתי יהיו אלו לא אשר ינסו להבין ולא יבינו אלא אלו שישללו מההתחלה על עצם העובדה שיש לך בעיה.. כי בן אדם שלא מוכן לקבל את השונים ממנו מכל נושא אפשרי לא שווה מבחינתי התייחסות.. אני מקווה שניסחתי את עצמי טוב יותר הפעם.

dog133

New member
חדש בפורום - נעים מאד- יש לי מספר שאלות

שלום לכולם, אובחנתי ע"י הפסיכולוג שלי כסובל מבעיה של ocd. אני נחשב לטיפוס ה"בודק".אני סובל בעיקר ממחשבות טורדניות שלא עוזבות אותי וכמובן חרדות. שני נושאים לי אליכם: 1.אני עתיד להתחיל ממש בקרוב את הטיפול "ההתנהגותי - קוגנטיבי". מנסיון שלכם האם הטיפול עוזר? אם כן, לכמה זמן? 2.אני מפחד מאד מתרופות. קראתי פה את מה שאנשים כתבו על תופעות הלוואי...אם בכל זאת אלך לפסיכיאטר שימליץ על תרופות, יש לי מספר שאלות למי שצורך או צרך: *מה התדירות הפגישות אצל פסיכיאטר? טיפול פסיכולוגי כידוע מאד יקר ואני מניח שגם פסיכיאטרים לוקחים לא מעט. *האם רוכשים את התרופות באופן פרטי?באמצעות קופת חולים?מה עלותן פרטי ודרך קופ"ח פחות או יותר. *קיים בי פחד בלי קשר לocd לעבור דרך קופ"ח ושיכתבו בתיק האישי שלי שהייתי אצל פסיכיאטר ואני צורך תרופות.... איך זה יתפס? *ביום מהימים אחליף עבודה ובמיונים שונים שואלים שאלות בנוגע לצריכת תרופות..... *אני לא יוצא כרגע עם אף אחת.כשאכיר מישהי, זה עלול להרחיק ולגרום למכשולים רבים (ואני לא מדבר רק על התפקוד המיני בלקיחת תרופות) העולם כל כך חומרני ואני לא בטוח שכל בחורה תסכים לצאת עם בחור שצורך תרופות כאלו. *האם התרופות הן לכל החיים? מקווה שמישהו בקיא בכל מה שרשמתי יתייחס למה שכתבתי. אודה לתשובות רק מאנשים שאכן נטלו תרופות או עברו טיפול התנהגותי - קוגנטיבי. גם ככה רובינו מלאים פחדים ולכן אנשים שלא ממש יודעים לספק תשובות לשאלות ששאלתי, אודה אם לא ישיבו עליהן כי זה רק יגרום לי לעוד "סרטים". אני בטוח שאתם מבינים, אני בא רק ממקום חיובי... סופשבוע טוב לכולם, תודה על העזרה, dog133

davidh

New member
אהלן

אני יתייחס לתרופות כי לא הייתי בטיפול קוגנטיבי. התדירות אצל הפסיכיאטר זה תלוי איפה אתה מטופל אבל בעיקר מתי קבעו לך פגישה. דרך הקופ"ח זה לא יקר, עד כמה שאני יודע אין שינוי מרופא רגיל בזה. אתה מקבל מרשם וקונה איפה שבא לך בפרטי או קופ"ח אבל כמובן אין סיבה לא לקנות בקופ"ח כי חלק מהתרופות מסובסדות. כשזה מסובסד זה עולה בערך 12 ₪ לקופסא, לעומת מחיר רגיל, יותר מ-100 ₪. יש על התיק הרפואי שלך חיסיון מוגן בחוק, ואין שום זכות לשום גורם להכנס לזה אלא אם הוא בעל סמכות וזה קריטי בשבילו כמו גורמים ביטחוניים, בתי חולים וכדו'. חוץ מזה שהיום עפ"י כתבות בטלוויזיה ובעיתון יש הרבה שלוקחים תרופות כאלה, ככה שלא חייבים לחשוב שמשהו לא בסדר איתך במיוחד והכי חשוב שתראה להם שאתה בסדר ואל תחשוש מהתרופות. אגב, לדעתי אם אתה מסתדר בלי עדיף לא להתחיל תרופות, אבל תלוי איך אתה מרגיש עם זה, אני לא בקיע במצבך כמובן. בקשר לחברה, אין סיבה לאף אחד, לא משנה אם חברה או מישהו אחר, לדעת את הפרט הזה, זה לא פרט שחייבים לדווח וגם אם מרגישים צורך אני מציע לחכות עם זה.

אמא11

New member
בוקר טוב וברוך הבא לפורום../images/Emo140.gif

אני מקוה שתמצא כאן פינה קטנה לשתף ולהשתתף. הכי חשוב שפנית לפסיכולוג ושאובחנת ושאתה מתחיל טיפול. זה צעד ראשון בדרך לשיפור המצב ויש אנשים שסובלים, ומרגישים שיש להם בעיה, ולא מצליחים להתחיל בדרך שהתחלת. אז שוב, ברכה על כך. הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי הוכח כטיפול אפקטיבי מאד. כמובן שיש גם כאלה שהטיפול אינו מצליח לעזור להם, אבל את רוב המטופלים הוא מקדם מאד. עצתי לך - לך צעד צעד, תבין שלך יש תפקיד חשוב מאד בטיפול, ותראה מה קורה. אולי כדאי לדחות את כל השאלות על תרופות כי ייתכן ולא תזדקק לטיפול תרופתי. אם מישהו יאמר לך עד כמה הטיפול עזר ולכמה זמן - זו תהיה תשובה לא אחראית כי אצל כל אחד האו סי די שונה והיעילות של הטיפול שונה. דוג, יש ב"קישורים" של הפורום ב"טיפים" כמה דברים שכתבתי שאולי יכולים גם הם לעזור. בנוסך, לגבי שאלותיך על תרופות, אתה יכול להכנס ל"קישורים" לקטגוריה של "אפשרויות טיפול" ולקטגוריה של "תרופות". בהצלחה מכל הלב ואנחנו כאן אם תרצה לשתף עוד תמי

פחד מתרופות

אני מאוד בעד תרופות, ובוא נשים בצד את החששות על "מה יגידו". אנשים "יגידו" כשאנחנו לא מתפקדים או מתפקדים זוועה, אבל לא "יגידו" אלא יתגמלו והרבה כשאנחנו בכוחנו ומתפקדים כמו כל אדם רגיל, ואף למעלה מזה אחרי שהיינו בלמטה של הלמטה של ההתעסקות. אז אתה הולך לפסיכיאטר, הוא רושם לך תרופה, ויש מעקב אם אתה מסתדר או שיש תופעות לוואי. ברגע שמחליטים על התרופה הוא כותב הפניה לרופאת המשפחה והיא כבר מספקת לך מרשמים קבועים (בכללית עבור שלושה חודשים). לגבי העתיד בעבודה, אני מבינה את החשש העצום, ועוד כגבר שצריך להיות חזק ותקיף תמיד. אבל הבנפיט שאתה מקבל מהתרופה עולה על החשש הזה. תראה, מניסיוני תרופה נותנת איזשהו איזון, שאתה צריך לגבות אותו בטיפול מקיף. טיפול התנהגותי. אבל צריך משהו שיתניע את המערכת כשיש שיתקון, או פחד מהיקלעות אל הבוץ הזה. התרופה פותרת את הפחד כל פעם מחדש. אני יכולה להגיד לך שאני במשך שנים חששתי מתרופות, ונלחמתי נגד הטיפול שלהן, עד שבסוף הוכרעתי בידי הירידות החוסמות תפקוד והלכתי על זה. מאז שהתרופה התחילה להשפיע עלי לא הצטערתי על זה (אני כן מצטערת על שנים שלא לקחתי). בהקשר זה מומלץ לקרוא את הספר של חנוך דאום, מיסיונר של תרופות. הוא מסביר טוב את הדילמה בין התרופות לבין הטיפול המוצע בספרי הקודש (לקרוא תהילים, ללכת לכותל 40 יום). ליהדות יש מבנה, ועם כל המבנה וההגנה שלה,כשיש בעיה כמו OCD או דיכאון דרושה התערבות כימית. אז יש דברים בגו. נהדר שאתה מתחיל טיפול קוגניטבי התנהגותי, זה ליגה א' של הפסיכולוגים. תלך אל מישהו שעושה לך טוב לראות אותו

למעלה