חדש בפורום.מביא את האישה לארץ.

חדש בפורום.מביא את האישה לארץ.

שלום לכולם,
אני גר ביפן כבר 7 שנים,אישתי יפנית ויש לנו 2 ילדים,הילדים כבר רשומים במשרד הפנים הישראלי ויש להם מספרי תעודת זהות.גם אישתי רשומה בספח של התעודה שלי אך אין לה מספר זהות.
ביפן יש לי מעמד קבע ולילדי יש אזרחות כפולה ושני דרכונים.
בכל אופן היתי רוצה לדעת מה הם הצעדים הראשונים מבחינת הבת זוג במשרד הפנים בארץ,האם היא צריכה ללכת לאולפן וכדומה,אני לא יודע מאיפה בכלל צריכים להתחיל.אישתי בראש פתוח על לחזור לארץ וזה לא שאנחנו מלקקים דבש פה ביפן ככה שהיא לא מפחדת ממכשולים ביוקרטים או סתם מפקידים לא נחמדים או אנשים שנדחפים,ובטח שלא אני.
ראיתי שדיברתם פה על ויזת א5,מה זה?

תודה מראש לכולם

מריקה1

New member
לדעתי בגלל שיש ילדים לא יעשו לכם יותר מידי

בעיות.
בעיקרון אתה אמור לקחת רשימת מסמכים מהסניף של משרד הפנים בעיר שלך, הכי טוב שתשלח קרוב משפחה שיבדוק עבורך.
לכל סניף יש את הניואנסים שלו.
המסמך הכי בעייתי שאני זוכרת זה המסמך שמעיד על הסטאטוס של אשתך לפני הנישואים (רווקה/גרושה/אלמנה).
תעודת לידה
תעודת יושר וכו'.

Etty101

New member
התהליך בגדול ...

למיטב ידיעתי תיירים מיפן מקבלים אשרת תייר ל3 חודשים בכניסה לישראל
לאחר שתגיעו תגשו למשרד הפנים בעיר מגוריכם לקביעת פגישה , לפגישה במשרד הפנים יש להביא מסמכים רבים , לכל סניף יש את הדרישות שלו אז זה תלוי היכן תגורו.
אין חובה ללכת לאולפן למרות שמומלץ על מנת ללמוד את השפה , להכיר רשת חברתית ובכלל להעביר את הזמן עד שמוצאים עבודה
קחו בחשבון שתצטרכו לעשות ביטוח רפואי פרטי לאישתך כי לא יהיו לה זכויות רק לאחר חצי שנה עם א5
אחרי הפגישה במשרד הפנים מקבלים אשרת ב1 (אשרת תייר עם אפשרות לעבודה ללא הגבלה)
לאחר חצי שנה מגיעים שוב עם כל המסמכים הדרושים ומקבלים אשרת א5 - לאחר חצי שנה עם אשרת א5 אפשר להירשם בקופ"ח.
אשרת א5 נותנת מעמד של תושב ארעי בישראל, המשמעות היא שיש תעודת זהות זמנית
את האשרה מחדשים כל שנה למשך 4 שנים עד לקבלת אזרחות ישראלית.
זה התהליך בגדול ואלו לוחות הזמנים במידה ואין לכם בעיות עם מסמכים והצלחתם להוכיח למשרד הפנים את כנות הקשר ושמרכז החיים שלכם בישראל

כשאתה אומר לחזור לישראל, האם אשתך כבר גרה כאן בעבר? היא רשומה בתעודת הזהות שלך כי כבר התחלתם את התהליך בעבר והכירו בנישואים שלכם?

תודה רבה על ההסבר המפורט.

ולא,אני הוא זה שחוזר,שכן ירדתי מהארץ לפני 7 שנים ועכשיו אני חוזר,אך מביא איתי את אישתי,שאמנם ביקרה בארץ כמה פעמים אבל לא חיה בה למשך זמן ממושך.

תודה רבה

randyloo

New member
בהצלחה

יש לך זכויות של תושב חוזר, בדוק ונצל אותן בלי קשר להסדר מעמדה של אשתך.

gada46

New member
שים לב רק

שאתם מגיעים עם כל המסמכים הדרושים מיפן. כל המסמכים דורשים תרגום (אלא אם הם באנגלית), אישור אפוסטיל, אישור השגרירות הישראלית שם, ועוד. אז כדאי לעשות עבודת הכנה לפני שבאים כדי להמנע מדחיות ועיכובים בתהליך.
שיהיה בהצלחה וברוכים השבים.

izzy g

New member
שלום וברוך הבא

אני ממליץ שתקרא כאן:http://www.tapuz.co.il/forums2008/faq/Question.aspx?forumid=257&qId=23347

זה הסבר על התהליך, יש בו גם לינק לנהלים של משרד הפנים. זה יעזור לך להבין מה הפרוצדורה ומה תצטרכו להכין מראש.
כפי שכתבו התהליך הוא ארוך, אבל לא יותר מדי מסובך אם מכינים הכל מראש.
כמו כן, אם אתה והילדים תושבים חוזרים אז אתם זכאים להטבות. שווה לבדוק את זה יותר לעומק מול משרד הקליטה (לרוע המזל ההטבות האלה לא משפיעות על בני זוג, אבל זה יותר טוב מכלום).
שיהיה בהצלחה!

zipotsa

New member
כל מה שישאלו אתכם

זה למה בעצם אתם רוצים לבוא לישראל? כאילו מה?????????

jonbaum

New member

חברים ומשפחה

בתור זר ביפן יש גבול לאן אתה יכול להתקדם אם אתה עובד בחברה יפנית ושם אתה נשאר בלי יכולת לעלות למעלה.הגעתי למסקנה שאני עובד עם יפנים כבר 7 שנים אבל הם עדין לא בטוחים אם אני ערבי או בריזלאי,למרות שאמרתי להם הרבה פעמים שאני ישראלי ויהודי.נמאס לי.אולי אני בכלל בעינהם כמו סודני בתל אביב.
זה לא מתאים לי,אם כבר להיות עני,את זה אני יכול לעשות גם בארץ.
מה שכן,המגע היום יומי עם חברים,לא משנה מי הם,מאד חסר לי,פה אנחנו נפגשים עם חברים רק פעם בשנה.
אותו דבר לגבי המשפחה.
ואם אתם חושבים שאין ביפן נהגים גרועים ומסוכנים,ארסים ופרחחים שעושים לך דוקא,שוטרים בורים ואטומים להגיון,דרכים מסוכנות וסוטי מין,תחשבו שוב.מה שאולי אין ביפן זה אקדחים וכלבי ציד וגם אין הרבה גנבים.ואין טרור.
חוץ מזה שיש פה זיהום חבל על הזמן,גם קרינה.וגם הפחד התמידי מרעידות אדמה וטסונמי די מפחיד.

jonbaum

New member
ואלה, ידעתי שהניק שלך מוכר לי מאיפה שהוא

אני בהחלט מבין על מה אתה מדבר - אני גרתי ביפן פרק זמן דומה לשלך ובסוף באמת הרגשתי כבר "שרוף" ורציתי לעזוב. לכן, עשבתי אבל לא חזרתי לארץ אלא עברתי לאירלנד עם אשתי. בשנתיים הראשונות אחרי שעזבתי אפילו לא הייתי מוכן לחשוב על ביקור ביפן! מאז שעזבתי הייתי שם פעמיים, אבל הביקור האחרון היה כבר לפני יותר מ-6 שנים ואני מרגיש שאני חייב לבקר שם מתישהו בקרוב.

אין לי ספק שאני מבין אותך, אם כי חשבתי שיותר קל למי שמתחתן שם כי אז יש קרובי משפחה ואיזה שהוא "עוגן". תקח בחשבון שאם אתם עוברים לגור בארץ אתה מעמיד את אשתך בדיוק במצב בו אתה נמצא היום. לכן הרבה פעמים אומרים שלזוגות "בינלאומיים" הכי קל לגור בארץ שלישית ואז שני בני הזוג נמצאים באותו המצב.

לגבי ביטוח לאומי, רצוי להקדים לשלם

למיטב זיכרוני אתה יכול להתחיל לשלם עוד לפני שאתה חוזר, וזה יקטין את משך ההמתנה לפני שאתה מכוסה. (הילדים מכוסים מייד כשאתה נרשם בישראל בלי המתנה), לדעתי שווה לבדוק את זה מראש בפרט אם אתה עושה סיבוב לישראל לפני שאתה עובר.

למעלה