חדש באפליקציית "אוטובוס קרוב" לאנדרואיד

מצב
הנושא נעול.

nadavmos

New member

עדכוני זמן אמת של האוטובוס הבא על מסך הטלפון גם מחוץ לאפליקציה!

מפעילים את האפליקציה ← מאתרים ברשימת הקווים את הקו המבוקש לפי מספרו ← לחיצה ארוכה על שורת הקו ← תופיע חלונית המעדכנת על שעת ההגעה הקרובה של הקו לתחנה הנבחרת.
בשלב זה ניתן לצאת מהאפליקציה ולהמשיך לעקוב אחרי שעת ההגעה המעודכנת בזמן אמת.
בלחיצה ארוכה על החלונית, ניתן לגרור אותה לכל מקום במסך. כדי לבטל את השירות יש לגרור את החלונית אל מחוץ למסך.

להורדת האפליקציה:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mosko.bus

על מה זה מבוסס?

מפעילים את האפליקציה ← מאתרים ברשימת הקווים את הקו המבוקש לפי מספרו ← לחיצה ארוכה על שורת הקו ← תופיע חלונית המעדכנת על שעת ההגעה הקרובה של הקו לתחנה הנבחרת.
בלחיצה ארוכה על החלונית, ניתן לגרור אותה לכל מקום במסך. כדי לבטל את השירות יש לגרור את החלונית אל מחוץ למסך.

להורדת האפליקציה:
על מה זה מבוסס?
בטח לא הGPS האמיתי של האוטובוס,
הערכות לרוב גיליתי שלא שוות כלום,
אצלי למשל האוטובוס יכול לאחר ב20 דקות!

nadavmos

New member
בודאי שעל הGPS האמיתי של האוטובוס

על מה זה מבוסס?
בטח לא הGPS האמיתי של האוטובוס,
הערכות לרוב גיליתי שלא שוות כלום,
אצלי למשל האוטובוס יכול לאחר ב20 דקות!
בודאי שעל הGPS האמיתי של האוטובוס
...דרך ממשק SIRI של משרד התחבורה

נחמד מאד! פיצ'ר יפה ושימושי מאד

להורדת האפליקציה:
וכמו תמיד באפליקציות שלך, גם אסתטי ויזואלית. אני חייב לציין ש"אוטובוס קרוב" היא האפליקציה האהובה עליי לתחבורה ציבורית (אחרי "תחנות" כמובן
), היא מציגה את הקווים הכי מהר, בלי להטריד את המשתמש בבחירות או בתפריטים. זאת הדרך הכי מהירה לבדוק זמני אמת, גם באיזור שאתה מכיר טוב וגם באיזור לא מוכר (כי ניתן לראות את המפה ואת המסלול של כל אחד מהקווים שעומדים להגיע).

nadavmos

New member

וכמו תמיד באפליקציות שלך, גם אסתטי ויזואלית. אני חייב לציין ש"אוטובוס קרוב" היא האפליקציה האהובה עליי לתחבורה ציבורית (אחרי "תחנות" כמובן
), היא מציגה את הקווים הכי מהר, בלי להטריד את המשתמש בבחירות או בתפריטים. זאת הדרך הכי מהירה לבדוק זמני אמת, גם באיזור שאתה מכיר טוב וגם באיזור לא מוכר (כי ניתן לראות את המפה ואת המסלול של כל אחד מהקווים שעומדים להגיע).

ותודה גם על הפרגון בפליי

שאלה קטנה: מדוע לפעמים כשהאפליקציה נפתחת

להורדת האפליקציה:
והיא עדיין לא "ננעלת" על מיקום היא מראה תחנה באריאל של קו 161 ו-948? לפעמים זה קורה גם אחרי הנעילה ונדרש ריענון.
אני משתמש באייפון 5.

nadavmos

New member
באג :( מחר יצא עדכון שמטפל בזה

והיא עדיין לא "ננעלת" על מיקום היא מראה תחנה באריאל של קו 161 ו-948? לפעמים זה קורה גם אחרי הנעילה ונדרש ריענון.
אני משתמש באייפון 5.
באג :( מחר יצא עדכון שמטפל בזה

olli3

New member
מנהל
אם כבר, שמתי לב שבאייפון יש תצוגה שונה כשלוחצ

אני משתמש באייפון 5.
כשלוחצים על קו מסויים.

באנדרואיד לחיצה על קו מסויים מציגה את כל תחנות הקו במסלול ולחיצה באייפון מציגה רק את נקודת היעד או את המסלול שלו על גבי מפה (לא זוכר בדיוק, גם מתעב אייפון ואפל באופן כללי אז לא יוצא לי לגעת בדברים האלה או לראות אותם ממש, גם לא בקרב חבריי שגם לא אוהבים).

nadavmos

New member
אם כוונתך למסך בתמונה המצורפת

כשלוחצים על קו מסויים.

באנדרואיד לחיצה על קו מסויים מציגה את כל תחנות הקו במסלול ולחיצה באייפון מציגה רק את נקודת היעד או את המסלול שלו על גבי מפה (לא זוכר בדיוק, גם מתעב אייפון ואפל באופן כללי אז לא יוצא לי לגעת בדברים האלה או לראות אותם ממש, גם לא בקרב חבריי שגם לא אוהבים).
אז בלחיצה על הכפתור המסומן מוצגת רשימת התחנות בקו

olli3

New member
מנהל
נקווה שתגובה שלי תעלה את התמונה...

אז בלחיצה על הכפתור המסומן מוצגת רשימת התחנות בקו
נקווה שתגובה שלי תעלה את התמונה...
תגובה שלי :)

olli3

New member
מנהל
זה עבד עוד מהתגובה שלי :)

זה עבד עוד מהתגובה שלי :)
הבנתי איך זה עובד, דרעקפון.

אחיו של חבר שלי פעם רצה לדעת איך הוא יכול לרשום מספר על מנת לשמור אותו בזיכרון תוך כדי שיחה. נדרשות כ-5 לחיצות בשביל זה ובאופן שאתה מתחיל להסתבך עם המכשיר עד שאתה מוצא את זה.

הדברים הכי פשוטים שקיימים בטלפונים מלפני עשור כמו רשימת מספרים חסומים (שזורקים את השיחה למענה קולי), העברת קבצים בבלוטות' חלילה שלא נאמר בNFC המתקדם והדרעקטונס הזה...

אני לא מצליח להבין איך אנשים אוהבים את זה. ואלו אנשים שלרוב טוענים שאנדרואיד מורכב...

olli3

New member
מנהל
האמת שרשימת התחנות יותר אפקטיבי לטעמי

אז ככה זה עובד..
אגב, ככה נראית רשימת תחנות הקו באייפון, עם לו"ז מתכונן לתחנה בהמשך היום ובגרסה שתעלה מחר לו"ז מתוכנן עד סוף היום
מאשר תצוגה של מסלול הקו על המפה. המסך לא תמיד מאפשר הבנה מעמיקה באילו רחובות בדיוק הקו עובר וצריך להגדיל את המפה וללכת עם מסלול הקו... זה נפוץ במיוחד בקווים ארוכים או מפותלים (עירוניים, פרבריים ובין עירוניים).

דר"א, מדוע אין ציון של אופי התחנה? האם מדובר באיסוף בלבד, הורדה בלבד או איסוף+הורדה. לדוגמא ב149 שנתת יש תחנות שהן הורדה בלבד ונוסע יכול לחשוב שהוא יכול לעלות בהן והוא לא יכול לעלות בהן מן הסתם...

olli3

New member
מנהל
ועוד משהו שחסר

מאשר תצוגה של מסלול הקו על המפה. המסך לא תמיד מאפשר הבנה מעמיקה באילו רחובות בדיוק הקו עובר וצריך להגדיל את המפה וללכת עם מסלול הקו... זה נפוץ במיוחד בקווים ארוכים או מפותלים (עירוניים, פרבריים ובין עירוניים).

דר"א, מדוע אין ציון של אופי התחנה? האם מדובר באיסוף בלבד, הורדה בלבד או איסוף+הורדה. לדוגמא ב149 שנתת יש תחנות שהן הורדה בלבד ונוסע יכול לחשוב שהוא יכול לעלות בהן והוא לא יכול לעלות בהן מן הסתם...
ועוד משהו שחסר
בקווים פרבריים, בין עירוניים וגם כאלו בעלי אופי עירוני שנוסעים בין ערים שונות, יש מקום לציין לאיזו רשות התחנה משתייכת. בדוגמא של קו 142 שנוסע גם בבת ים, גם בת"א וגם ברמת גן יש לכך משמעות וכך גם לקווים רבים אחרים, במיוחד קווים בין עירוניים ארוכים שאתה מקבל בהן שמות של תחנות שלא עוזרות לך להבין באיזה עיר/יישוב הן ממוקמות.

nadavmos

New member
מסכים בקשר לרשות

ועוד משהו שחסר
בקווים פרבריים, בין עירוניים וגם כאלו בעלי אופי עירוני שנוסעים בין ערים שונות, יש מקום לציין לאיזו רשות התחנה משתייכת. בדוגמא של קו 142 שנוסע גם בבת ים, גם בת"א וגם ברמת גן יש לכך משמעות וכך גם לקווים רבים אחרים, במיוחד קווים בין עירוניים ארוכים שאתה מקבל בהן שמות של תחנות שלא עוזרות לך להבין באיזה עיר/יישוב הן ממוקמות.
מסכים בקשר לרשות
אמנם אפשר לראות את זה כשלוחצים על התחנה, אבל יהיה פשוט יותר אם זה יופיע ברשימת התחנות בקו

olli3

New member
מנהל
יש לי רעיון יותר נעים וסולידי לטעמי.

מסכים בקשר לרשות
אמנם אפשר לראות את זה כשלוחצים על התחנה, אבל יהיה פשוט יותר אם זה יופיע ברשימת התחנות בקו
באתר המפות הממשלתי התחנות מחולקות לפי כל רשות.

ככה ניתן לרשום בתחילת הקו את הרשות המוניציפלית ממנו הוא יוצא וממש לפני המעבר לרשות האחרת לציין איזו רשות זאת בפונט אחר/הדגש.

במידה וליד כל שם תחנה תופיע גם הרשות, זה מעמיס מידי וגם תופס שטח גדול למדיי במיוחד ב"תל אביב - יפו", "מועצה איזורית _____" וכו'.

nadavmos

New member
בדיוק ככה חשבתי לעשות את זה

באתר המפות הממשלתי התחנות מחולקות לפי כל רשות.

ככה ניתן לרשום בתחילת הקו את הרשות המוניציפלית ממנו הוא יוצא וממש לפני המעבר לרשות האחרת לציין איזו רשות זאת בפונט אחר/הדגש.

במידה וליד כל שם תחנה תופיע גם הרשות, זה מעמיס מידי וגם תופס שטח גדול למדיי במיוחד ב"תל אביב - יפו", "מועצה איזורית _____" וכו'.
בדיוק ככה חשבתי לעשות את זה
יש תחנות עם שמות באורך הגלות ואין לידן מקום

amirv

New member
נכון

מסכים בקשר לרשות
נכון
ויש בעיקר בעיה עם קווים שתחנת הקצה שלהם היא תחנה מרכזית

האפליקציות השונות מראות (לדוגמה למי שעומד בתל אביב)
קו 567 ל-תחנה מרכזית
קו 605 ל-תחנה מרכזית
קו 531 ל-תחנה מרכזית

וכן הלאה, כאשר כל פעם הכוונה לתחנה מרכזית אחרת.
למיטב הבנתי מבחינת משרד התחבורה הדבר נעשה במודע, מאחר ונתוני התחנות כוללים טור עם שם הרשות וכל מה שצריך זה שהאפליקציות יציגו גם אותו .

מצב
הנושא נעול.
למעלה