חדשים במצב - יעוץ מה לעשות

מיקיפ

New member
חדשים במצב - יעוץ מה לעשות

שלום לכולם
אנחנו הורים לילד בן שמונה שעבר מבחן טובה עם ציון מסכם של (3.85-)
רצינו לברר מה עושים הלאה? למי פונים? צריך אבחון נוסף?
 
שלום לך

איך ממשיכים הלאה...
קובעים תור לנוירולוג ילדים/פסיכיאטר ילדים הכי מהר עוד לפני תום החופש הגדול.
במקביל מיידעים את בית הספר ביום ראשון הקרוב את היועצת בבית הספר על התוצאות.
אני לא יודעת אם יש לו ADD או ADHD מתוך מה שכתבתם.
צריך קצת יותר פרטים כדי לדעת איך להמשיך מכאן...
איזה בעיות יש לו? לימודיות? חברתיות? רגשיות וכו'...
 

מיקיפ

New member
יש לו ADD

תודה על התגובה.
הבעיות שלו הן יותר רגשיות.
הוא ילד חביב, המורים אוהבים אותו.
מצד שני הוא מאוד קופצני, קשה לו עם שיעורי בית, קושי עם דחיית סיפוקים, וקושי להרדם בלילה. נראה גם שיש לו קושי בשמירה על חברות.
 
הייתם כבר אצל רופא לאבחון ?

מי נתן את האבחנה של ADD ? אם כבר הייתם אצל רופא- מעולה, אם לא- חשוב ללכת כדי לקבל אבחנה מתאימה וגם תכנית טיפולית מתאימה. יתכם שישלח אתכם לבדיקות לבירור הנושא של השינה ויתן טיפול מתאים.

ממשיכה עם הקו של גן חיות בבית- לעדכן את היועצת והמחנכת.

לגבי קשיים עם שיעורי בית- תלוי מה הקושי. אם הוא בפער לימודי ויש חשד גם לקשיי למידה כדאי לתת לו שיעורי הוראה מתקנת ושהמורה תהיה בקשר עם צוות ביה"ס בהמשך. אם תצטרכו התאמות אז כבר יש מקום לאבחון דידקטי בהמשך, אך יש בתי ספר יסודיים שנותנים התאמות גם בלי אבחון (למשל הארכת זמן, הקראת שאלות וכו').

הדרכת הורים עבורכם- מאד חשוב. אצל פסיכולוג קליני או חינוכי או עו"ס שמתמחה בנושא, העיקר שיהיה מישהו מוסמך. אני מציעה להתחיל עם הדרכת הורים ואח"כ להמשיך עם טיפול רגשי אישי לילד, לפי הצורך.

ריפוי בעיסוק- הוא עדיין בגיל שיכול לקבל דרך טיפולים סל הבריאות מהמכון להתפתחות הילד של קופת חולים. הוא יכול לקבל טיפול שיעזור לו ולכם בכל הנושא של תפקודים ניהוליים: התארגנות, בקרה עצמית, עיכוב תגובה, תכנון , כישורים חברתיים (יש גם טיפולים קבוצתיים ) ועוד.

למצוא לו עיסוק כגון חוג או פעילות חופשית בהם הוא מצטיין ומרגיש טוב עם עצמו- להעצמה האישית שלו ולפיתוח דימוי עצמי חיובי.
 
איפה היית לפני 10 שנים כשהייתי צריכה...

ועוד אני רוצה להוסיף..
לקרוא.
כמה שיותר לקרוא חומר על בעיות רגשיות, על ADD וגם על ADHD. כדי שתוכלי לדעת ולו במעט מה עובר עליו ואיך להתייחס. ללכת להרצאות, לראות אם יש סדנאות אצלכם באיזור, תפני לשירות הפסיכולוגי אצלך ביישוב ותבדקי אם יש אצלהם סדנה להדרכת הורים.
אנחנו בקופת חולים מכבי, אני יודעת שהם עושים סדנאות להורים עם בעיות קשב וריכוז.
 
ללמוד, ללכת להרצאות, סדנאות,

הדרכות-ככל שאתם ההורים תהיו יותר מומחים לילד שלכם כך תוכלו יותר לעזור לו ולהכיל אותו:
לעזור לו עם עצמו, לעזור למשפחה שלכם ולאחים האחרים (גם אחים ללא הפרעת קשב של ילדים עם הפרעת קשב מוצאים את עצמם במקומות לא פשוטים וצריכים גם הם תמיכה), להיות שם בשבילו מול מערכות לא סובלניות- כהורים בעלי ידע, כמומחים:
אם אתם תדעו מה טוב לו, מה עוזר לו, מה לא עוזר לו, במה הוא מוצלח, במה הוא צריך תמיכה, איזו תמיכה הוא צריך- כך תוכלו לעזור לו להתמודד בכל שלב ועם המערכות שעוד עליו לעבור בהמשך (בי"ס, חטיבה, תיכון....)
 
ועוד משהו שלא פחות חשוב

תוכלו לדעת - מה לא!!!
מאוד חשוב לדעת מה כן לתת (תרופתית) ומה לא (כל מיני תוספים למיניהם), חשוב לדעת איזה טיפולים לבחור, אם בכאלה שעולים הרבה כסף ולעיתים רחוקות עוזרים, או לבחור דווקא בטיפול שמסובסד ע"י קופ"ח או אפילו חינם שיכול כן לעזור.
ההיצע בשוק הוא רחב מאוד ונתקלתי בהורים שפשוט משלמים במיטב כספם על טיפולים לילד שלהם (הרי אנחנו רוצים את הטוב ביותר עבורו) והעלות לפעמים גבוהה מאוד, ובסוף מאוד מופתעים מכך שבעצם, לא הרבה זז, כלומר בטיפול עצמו יכול להיות עלא כיפאק, אבל אח"כ המציאות שונה.
ולכן חשוב לקרוא.
 
למעלה