חדשה

חדשה

אחרי כמה שנים של התלבטויות החלטתי ללכת על זה ולעשות ניתוח.
כרגע לא יודעת כלום, לא מבינה מה עלי לעשות בשביל להתחיל את התהליך
חפשתי קצת בגוגל, אני מתאימה לקריטריונים.
חושבת שאעשה בציבורי ולא בפרטי.
אני בקופ"ח מכבי.
הבנתי שאני צריכה ללכת לרופא משפחה, לעשות את הבדיקות, ואז לקבוע תור לועדה במכבי ורק אח"כ לפנות לבי"ח.
אני לא יודעת איזה סוג ניתוח מתאים לי. איך ומתי אפשר להתייעץ עם רופא לגבי זה?

ועוד שאלה: למשהו יש מושג עם המרכז הבריאטרי במעייני הישועה?

אשמח למי שיענה
תודה רבה!

Night Light

New member
ברוכה הבאה

גם אני במכבי וגם אני עשיתי בציבורי.
אז קודם כל לכי לרופא המשפחה, תבקשי הפניה לבדיקות השונות ולוועדה במרפאה הבריאטרית. תקבעי את התור לוועדה בהקדם כי יש תור גם לזה. אם היית בעבר או שאת עכשיו מטופלת בטיפול פסיכולוגי או בכדורים נוגדי דיכאון - תקבעי תור גם לפסיכולוג ותבקשי מכתב חוו"ד לועדה (כי עם עברת תקופה של דיכאון הם יבקשו ממך מכתב כזה).
אחרי שקיבלת תור לועדה של מכבי, תתקשרי גם למרפאה הבריאטרית בבית החולים שבו את חושבת לעבור את הניתוח , ותבקשי לקבוע תור לראיון (אל תחכי עד אחרי הועדה, תקבעי מראש). תקבעי את התור לפחות חודש אחד אחרי התור שקיבלת לועדה של מכבי, כדי שתספיקי לקבל תשובה מהוועדה.
הוועדה היא סיפור פשוט למדי, בעיקרון. את משוחחת עם רופא, דיאטנית ועו"ס, מציגה את הבדיקות שלך, מסבירה את השיקולים שלך, והם מקבלים החלטה לגבייך. את יכולה לומר להם שאת מתלבטת בין שרוול למעקף, זה לא יפגע בסיכוייך.
גם הראיון הראשוני בבית החולים הוא פשוט, וכאן גם תוכלי להתייעץ עם המנתח מה היתרונות והחסרונות של כל סוג קיצור קיבה, ומה לדעתו הכי מתאים עבורך, ובהמשך להחלטת הרופא יכניסו אותך לתור לניתוח.
וכאן מגיע החלק המייגע: ההמתנה. היא ארוכה למדי בבית חולים ציבורי. לי זה התאים כי הייתי צריכה עוד להבשיל לגמרי עם ההחלטה שלי לנתח, ולכן תקופת ההמתנה היתה זמן טוב בשבילי להתכונן נפשית ורגשית.
קחי בחשבון שיש מצבים שמישהו מבטל תור ומתקשרים אליך ברגע האחרון (עד 4 ימים לפני) ומציעים לך להגיע לניתוח בלי ההכנות המוקדמות (דיאטה דלת פחמימות). אבל יש רשימת המתנה גם לביטולי תורים והקדמות.
&nbsp
אני לא יודעת לעזור לך לגבי מעייני הישועה, אני עשיתי בשיבא אצל גויטן.
&nbsp
בהצלחה רבה ומקווה שעזרתי!

תודה רבה

רק עכשיו ראיתי את התשובה
לא מפריע לי להמתין כי אני אחרי לידה ורוצה ניתוי רק שהתינוקת תיגמל מהנקה, אבל בגלל שאני יודעת שהפרוצדורה ארוכה אני רוצה כבר להתחיל עכשיו.

עזרת לי מאד

למעלה