חדשה עם שאלה לגבי בדיקות גנטיות

lilachh

New member
חדשה עם שאלה לגבי בדיקות גנטיות ../images/Emo13.gif

שלום לכולן
עברתי על הרבה מן האינפו' כאן בפורום לגבי המה מי מו שצריך לעשות לקראת. הדבר היחיד שלא כל כך ברור לי עדיין הוא לגבי הבדיקות הגנטיות ואני אשמח אם תוכלו לעשות לי סדר בבלאגן... - אני בקופת חולים מכבי וגם אני וגם בן זוגי ממוצא אשכנזי. האם יש צורך לגשת ליעוץ גנטי לפני הבדיקות או שאפשר לוותר על כך וישירות לקבוע תור למרכז שבו עושים את בדיקות הדם הגנטיות ושם הם אומרים לי איזו בדיקות אני צריכה לעשות לפי המוצא שלי ושל בן זוגי? בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכל המשתתפות (ואולי גם המשתתפים
) בפורום - המידע שזורם כאן בהחלט עזר לי לצייר תמונה ברורה יותר לקראת מה אני הולכת
תודה לילך

שלום לך

גם אני חדשה דנדשה פה - חמה מהתנור של אתמול
בערך 20 שורות מתחת, מופיעה ההודעה שכתבתי אתמול בדיוק על מה שאת שואלת - בדיקות גנטיות שאנחנו עשינו במכבי. אם יש עוד שאלות - אשמח לנסות לעזור.

lilachh

New member
תודה תודה, עזרת לי מאוד ../images/Emo140.gif

האם בקופה עצמה (איפה שעושים את הבדיקות) נותנים מידע כלשהו על איזה בדיקות מומלץ לי לעבור (בהתאם למוצא שלי ושל בן הזוג) או שאני צריכה לבוא עם רשימה מוכנה מראש

את יכולה להתקשר לקופ"ח

ולבקש שישלחו לך את החוברת של "בדיקות סקר מולקולריות לאיתור נשאים למחלות גנטיות". שם מופיעות הבדיקות המומלצות בהתאם למוצא. אני בדקתי פה בפורום מה מומלץ, הגעתי עם רשימה חלקית, ושם נתנו לי את החוברת לעיון...בחלק האחורי של החוברת יש רשימה של כל הבדיקות, וכשנכנסתי לאחות, היא המליצה לי לעשות את כל ה-15 המומלצות לבעלי מוצא אשכנזי ופשוט הלכתי לפי ההמלצה שלה. אם את גרה באזור תל אביב, אני יכולה לכתוב לך במסר את הכתובות והטלפונים של מעבדות מכבי בעיר. בהצלחה!

למעלה