חדשה כאן
שלום לכולכן

nisham

New member
חדשה כאן ../images/Emo140.gif שלום לכולכן

עם שאלה אולי גדולה איפה אני יכולה לקבל מידע מהימן ועדכני לגבי הקפאת ביציות/עוברים? אני רווקה בת 36, לא רוצה לפספס את האמהות רק בגלל שלא פגשתי את האדם הנכון עבורי. מתחילה לחשוב ברצינות על הנושא שלעיל. תודה
 

עינת098

New member
שלום לך ../images/Emo140.gif

הקפאת ביציות לא תוכלי לבצע בארץ. מדובר בטכנולוגיה חדשה יחסית וגם לא כל כך מוצלחת, שקיימת רק בחו"ל. הסיכוי להריון מביצית שהוקפאה הוא נמוך מאוד, ולכן האופציה הרלבנטית היא הקפאת עוברים. לשם כך עלייך לעבור IVF עם זרע של תורם, ולהקפיא את הביציות. אני לא יודעת אם לרופאים מותר לבצע זאת כאשר ידוע מראש שזה לצרכי הקפאה, אבל מבחינה טכנולוגית זה אפשרי. הסיכוי להריון מעוברים מוקפאים הוא כ 10% (בהנחה שמחזירים כ 3-4 עוברים בטיפול), ולכן עדיף להקפיא מספר רב של עוברים, ולהיות מוכנים נפשית לאפשרות שלא יווצר מהם הריון בסופו של דבר. שיהיה לך בהצלחה בכל דרך שתבחרי.
 

עינת098

New member
התבלבלת עם הטריים

הסיכוי של אישה בת 35 להרות בטיפול טריים הוא 20%, ובמוקפאים אפילו פחות מזה... הסיכוי של מוקפאים הוא שליש משל טריים, ועוד הייתי "לארג'ית" כשלא התיחסתי קודם לגיל.
 

איה35

New member
אני מציעה שתפני רופא מתמחה בתחום ותביני

בדיוק מה האופציות שלך. חשוב לא לפספס את הרכבת, ובכלל שיעשה לך בדיקות דם ויראה מה מצב הרזרבה שלך והרחם ומול מה את עומדת, דברים שמאוד יעזרו לך לקבל החלטה נכונה.
 

שישון

New member
בבקשה קישור לכתבה בנושא

כאן בעיקרון מדינת ישראל לא מאפשרת לאישה שלא הוכח שהיא זקוקה לטיפולים לנצל את הרפואה עבור כך. אני מציעה לך להיכנס גם לאתר של משרד הבריאות, שם תוכלי למצוא תקנונים בנושא. בהצלחה
 

nisham

New member
תודה רבה

שומרת לעצמי את הזכות להמשיך ולשאול גם בעתיד
 
למעלה