חדשה כאן, אפשר להצטרף?

lalaליהי

New member
חדשה כאן, אפשר להצטרף?

אני מתגוררת בהולנד(ולא באמסטרדם
), נשואה להולנדי ומצפה ללידת בננו הבכור. למי שמתגורר בהולנד, או למי שיש מושג----לאן אני פונה בקשר לברית מילה?

scalla

New member
לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא

למה לעולל דבר כזה לתינוק ועוד שאין לו זכות בחירה????? בכל מקרה, נראה לי שכדאי שתיפני לרבנות (ששם).

ayala26

New member
קודם כל זה כן נחשב

גם בישראל יש הבוחרים מנתח לביצוע הניתוח במקום מוהל. שנית, מצטרפת להודעתך הקודמת -
לאאאאאאאאאאאא! לא הגיע הזמן להעביר את המנהג הקדום האכזרי הזה מהעולם???

sheklul

New member
מצטרפת ל: לאאאאאאאאאאא!!!!!!!

אל תבצעי את המעשה הפגאני והברוטלי הזה. אבר-מין לא חתוך הוא יפה טבעי ובריא. אל תכנעי לדעות קדומות!!!

רגע של עברית

הגברת שאלה "למי שיש מושג----לאן אני פונה בקשר לברית מילה?" ולא "מה דעתכם בנוגע למילה?" אפשר לתת קצת כבוד לבנאדם מבלי לבקר את ההחלטות שהוא עושה בחייו הפרטיים, ואם כבר מביעים דעה לא חייבים להיות בוטים.

ronnl

New member
חותם הנביאים

זה פורום פתוח ולכל אחד ואחת מותר להביע גם את דעותיו/ה גם על כל שאלה או נושא שעולים כאן וכאן הנושא הזה של ברית מילה הוא אחד הנושאים המרכזיים בהולנד ואני מצטרף לשאר הכותבים בברוכה הבאה ושוב גם נגד ברית מילה !!! זה לא הבחירה של הילד וחוץ מזה ככה ברא אותנו אלוהים אז למה לקיים את הטקס הזה בכלל???

יש חופש ביטוי

ויש נימוס בסיסי. מדוע כשמבקשים עזרה מישראלי הדבר מתפרש כהזמנה לחוות דעה? הגברת חדשה, ובמקום להסביר לה פנים עורכים לה בית-דין שדה. ישנו פורום, שעוסק בנושא זה, ויכולים המתעניינים לפנות לשם. אין סיבה לבייש את פניו של אחר ברבים. כל אחד מאיתנו עושה ועשה בחירות בחייו הפרטיים, שלא בהכרח עולות בקנה אחד עם נורמות חברתיות (ודי לחכימא ברמיזא). פורום אינו המקום לדון בעניני הפרט, אלא אם ישנה בקשה מפורשת (שלא הייתה כאן).

ayala26

New member
לצערי הרב, רון

זה כבר לא נושא מרכזי בהולנד, זה היה בערך יומיים.

lalaליהי

New member
אני עוד במצב של התלבטות

ומנסה לשריין לעצמי מידע לכל מקרה.שום דבר עוד לא נחתך, כל העניין בשקילה כעת. מעניין אותי, לו חייתם בישראל הייתם חורצים דעתכם גם כן בצורה כל כך נחרצת?

ayala26

New member
אני כן, זה לא קשור לעובדה

שגם אני גרה בהולנד (וגם לא באמסטרדם
)

ayala26

New member
עכשיו ראיתי בשרשור למטה

שאת franfran , אני כמובן עדיין שמחה בשבילכם! איזה כיף - בן!

sheklul

New member
גם אני לא הייתי מלה את ילדי בישראל

יש דברים מהותיים בהם צריך להתעלות על "מה שיגידו", ולנסות לחפש את ההגיון הבריא מאחורי הדברים. חוצמזה שמספר ההורים בישראל, שלוקחים החלטה בזכות איבר המין השלם של בנם, הולכת וגדלה בהתמדה.

lalaליהי

New member
בהקשר של ה"מה יגידו" אז ככה:

שנתיים חייתי ללא נישואים עם גוי..ולא אכפת לי מה אמרו, והיו שאמרו. נכנסתי להריון ללא נישואים, והתחתני עם בטן בחודש שמיני, כי הבעל התעקש, אני יכולה גם בלי נישואים. לגבי הברית, זה קצת אחרת, וכאן ההתלבטות הגדולה שלי...זה אכן נראה לי תמוה לחתוך בבשרו של התינוק. יש לציין שבעלי ממש לא מתנגד לערוך ברית ואין לו שום התלבטות בעניין, אני זו ש"קשה לה לחתוך" תרתי משמע. חשוב לי שהילד יספוג יהדות ויידע מהם שורשיו, השאלה אם ברית מילה נחוצה כדי שהילד יהיה יהודי שלם. אבל זו דילמה לפורום ברית מילה בעד ונגד,,,,,בכל מקרה תודה על הדיון.

een ogenblik

New member
אם השאלה היא רק נחיצות

הברית להגדרת יהדותו של הבן על פי ההלכה* - אז לא, הברית אינה נחוצה כדי להגדיר את יהדותו של בנך. הוא יהיה יהודי כהלכתו מכיוון שהוא בנה של יהודיה. רק מי שלא נולד כיהודי חייב לעבור ברית, כתנאי הכרחי אך לא מספק, כדי להפוך ליהודי. *אין בהערה זו לומר דבר על נחיצות הברית למען מטרות אחרות.

alexUK

New member
צודקים פה

לפי דעתי, זין לא נימול הרבה יותר יפה. בהחלט. וגם רגיש יותר.

למעלה