חדשה ומבולבלת

poly100

New member
חדשה ומבולבלת ../images/Emo4.gif

שלום לכולן(ם) לפני יומיים בדיקת דופק וקיבלנו הפתעה- 2 לבבות פועמים. טוב חצי הפתעה לשנינו היה ברור שיהיו תאומים בכל זאת טרם עיכלנו הרופא נתן לי דף הסברים והיה מאד אדיב והסביר כמה שיותר אבל כל כך הלכתי לאיבוד שקיפות עורפית- אני מניחה שלא כל רופא מתאים לבדוק וצריך רופא שמתמחה בהריונות של תאומים נכון? אם כן אפשר המלצות? אני גרה באזור המרכז- בקעת אונו, פתח תקווה וכדומה אם יש בנמצא דבר נוסף- אני מבינה שיש בדיקת דם שמלווה לשקיפות העורפית אבל הוא רשם שבשקיפות הראשונה לא צריך לעשות את הבדיקת דם רק בשקיפות המאוחרת יותר למה? מניחה שיהיו לי עוד הרבה שאלות בהמשך בינתיים מנסה להירגע תודה

תתחדשי ../images/Emo13.gif

ברוכה הבאה לפורום, שיעבור לך בשקט ובשלווה עד שבוע 36 לפחות. יש לך כמה בלבולים במונחים. אין שקיפות ראשונה ושקיפות מאוחרת. יש שקיפות עורפית, ואחריה סקירה מוקדמת וסקירה מאוחרת. בדיקת הדם שנלווית לשקיפות העורפית - אינה רלוונטית בהריון תאומים. לגבי היכן לבצע אותה - בעיקרון היא מגיעה לך בחינם מטעם המדינה. לא ציינת לאיזו קופה את משתייכת. אני שייכת לכללית ואת השקיפות עשיתי באיכילוב. בדקי עם הקופה שלך היכן את יכולה לבצע שקיפות לתאומים. בהמשך, שבוע 14-16 - עושים סקירה מוקדמת (גם כאן - את יכולה לעשות פרטי ואת יכולה לעשות ציבורי) ובשבוע 22-24 נדמה לי - סקירה מאוחרת. אופציה נוספת - בשבוע 20 מי שפיר במידת הצורך/הרצון בשבוע 24 - עושים העמסת סוכר. ונדמה לי שאלה הבדיקות העיקריות שעומדות בפנייך. בהצלחה!

poly100

New member
נו... אמרתי שאני מבולבלת ../images/Emo9.gif

אני במכבי שזה כמובן הדבר הכי חשוב שאותו לא רשמתי

sefia

New member
מזל טוב!

אי חושבת שרובנו (אם לא כולנו) עברנו את רגעי ההלם האלו כשממש אומרים לך שיש לך תאומים (בין אם ציפית לזה או לא)... אני בכללית ולא במכבי אבל מאחלת לך הצלחה לא ציינת באיזה שבוע את לפי החישובים והאם הרופא שהיית אצלו יהיה גם רופא המעקב שלך או שאת מחליפה רופא... את השקיפות העורפית עשה לי רופא המעקב שלי (אני פרטי אצלו) ואת הסקירה המוקדמת עשיתי במרפאה של פרופסור מסינג המקסים (המרפאה פרטית וחדישה בקניון קרית אונו, והוא מומחה בתאומים) אבל הצלחתי להגיע אליו בסבסוד של הכללית יתכן ועובד גם עם מכבי ואז הרווחת - ממליצה לבדוק. אכן לא עושים את בדיקת הדם של החלבון העוברי בסקירה זו אין לזה שמעות בתאומים. שיהיה בהרבה בהצלחה

ספינקה, את רוצה לבלבל אותה עוד יותר? ../images/Emo8.gif

בדיקת הדם שעליה היא דיברה - היא לא החלבון העוברי, אלא הבדיקה שנלווית לשקיפות עורפית בשבוע 12 בערך. חלבון עוברי עושים בשבוע 17 בערך, ותודה שהזכרת לי בדיקה אחת ששכחתי, שדווקא לגביה הרופאים חצויים בעניין הנחיצות. אז פולי, לגבי חלבון עוברי - חלק מהרופאים טוענים שאין טעם כי בכל הקשור לתסמונת דאון התוצאות אינן מהימנות. אחרים טוענים שחשוב לעשות אותה כי היא נותנת אינדיקציות נוספות, מעבר לתסמונת דאון (משהו שקשור לטיב השליה). אני עשיתי, אגב. יודעת על הרבה בנות שלא עשו, בהתאם להמלצת הרופא. מה שחשוב - אם את כן עושה, לא להיבהל מהתוצאות ולקחת בחשבון שאינן משקפות כל מה שקשור לתסמונת דאון.

sefia

New member
אז כנראה הבלבול הוא אצלי../images/Emo2.gif

איזו בדיקת דם מתלווה לשקיפות? לא זכור לי שעשיתי בדיקת דם שקשורה אליה..?? למעט בדיקת דם כללית ושתן שזה במסגרת הנורמה אחת לכמה זמן.. אולי דווקא אני פיספסתי בדיקה אחת ?! נו שוין, מאוחר מדי, אני בשבוע 22 כבר
בקיצור פולי, תקשיבי לנסיכה ולא לי.. כנראה בלבתי אותך .. בהצלחה רבה!!!

ברור שלא עשית

כי היא לא רלוונטית בהריון תאומים, יא מצחיקולה. עושה סדר שוב - בדיקת הדם שמתלווה לשקיפות - לא מתבצעת בהריון תאומים. חלבון עוברי - אפשר ואפשר שלא. תלוי בהמלצות הרופאים.

נצל"ש לגבי סקירה מאוחרת

הלכתי בעקבותייך למסינג שאכן היה מדהים - המון המון המון תודה לך העצות שלך טובות - אז איפה את עושה את הסקירה המאוחרת??? אני היום בשבוע 17+ וד"א -איפה את עושה מעקב הריון? שוב המון תודה

sefia

New member
שמחה שהיתה לך חוויה טובה../images/Emo13.gif

את הסקירה המאוחרת קבעתי לד"ר ינון גלבוע המומלץ מאוד הייתי חוזרת למסינג בכיף אבל רציתי ש"עין נוספת" תראה אותם... שמעתי שגם הוא מקסים, אנושי ומקצוען ואני אצלו בראשון הבא אז אוכל לעדכן אותך ממקור ראשון... המעקב שלי כרגע הוא אצל הרופא הפרטי: פרופ' עמי עמית המקסים אני שוקלת לעבור מתי שהו בקרוב למעקב צפוף יותר אצל רופא להריון בסיכון גבוה ואם כן, אז אחד ממנהלי המחלקות להריון בסיכון גבוה: או בתה"ש או באיכילוב או בבילינסון.. על שלושתם שמעתי דברים מעולים. הבחירה תכלול גם את בייה"ח שארצה ללדת בו כי אני רוצה שאותו רופא ילווה אותי בלידה/ניתוח. תרגישי חופשיה לשאול כל מה שאת צריכה שמחה לעזור כמו שעזרו לי פה.. שבוע מקסים

המון תודה ../images/Emo140.gif

איזה שבוע את? איך מגיעים לד"ר ינון גלבוע? כמה זה עולה? איפה הוא מקבל? יש לי המון שאלות... סורי אני שבוע 17+ למתי נראה לך אני צריכה לקבוע את המאוחרת? שוב המון תודה

הי SEFIA

היית כבר ??? איך מגיעים לד"ר ינון גלבוע? כמה זה עולה? איפה הוא מקבל? יש לי המון שאלות... סורי אני שבוע 17+ למתי נראה לך אני צריכה לקבוע את המאוחרת? שוב המון תודה (פשוט השרשור הגיע לעמוד 3 אז אני מקפיצה לראש...)

שירישי

New member
ברוכה הבאה פולי../images/Emo245.gif

אני מקווה שאחרי קבלת הפנים והתשובות המפורטות של ספיה והנסיכה את כבר פחות מבולבלת
מאחלת לך הריון רגוע, בלי שום דרמות
לשאלות, לעידוד ולקריאת חוויות מרגשות - אנחנו כאן ב
החם הזה בלב הפרדס.

למעלה