חדשה בפורום

דנדין4

New member
חדשה בפורום../images/Emo140.gif

שלום לכולם , אני אמא לשני ילדים , הבן שלי בן 6 ( כמעט ) ועולה לכיתה א', בתחילת השנה היו לו קשיי הסתגלות לגן החדש ( חובה ) אבל אחרי חודשיים בערך הכל הסתדר , הוא חביב מאוד חברותי ומלא שמחת חיים, הגננת אמרה לי שהוא לא יכול לשבת במפגש בתחילת היום וגם בסופו ובתחילת השנה עוד היו לו התפרצויות כמו למשל : יוצא החוצה לחצר כי לא מתחשק לו להיות בכיתה, מטפס על הגדר בחצר. היום הדברים האלה כבר לא קורים , שמעתי בעצתה של הגננת וביקשתי להיפגש עם הפסיכולוגית של הגן למרות שחששתי שזה הולך איתו לכיתה א'. אבל הנחתי את זה בצד טובתו של הבן שלי חשובה מהכל. לאחר 8 מפגשים עם בני מורגש שיפור כפי שציינתי הוא כבר לא עוזב הכל ויוצא החוצה יושב במפגשים אבל עדיין ביקשה שאלך לנוירולוג ילדים , ניגשתי איתו לבדיקה ויצאתי מהנוירולוגית עם מכתב שהילד לא מראה סימנים של היפראקטיביות יושב רגוע מדבר לעניין הכל כמו שצריך. חזרתי לגננת ולפסיכולוגית עם המכתב ושוב נשלחתי לנוירולוגית עם האבחון של הפסיכולוגית שאומר שיש לבני בעיה רגשית וקושי בקשב וריכוז. הפסיכולוכית שלחה אותי למבחן טובה ואין לי בעיה עם זה רק שאני לא רוצה לתת לבני ריטלין בשום פנים ואופן . קראתי את כל הכתבות בנושא לחיוב ולשלילה. יש לציין שגם בבית עלי להעיר לו לא לריב עם אח שלו הקטן ממנו ולבקש ממנו דבר כמה פעמים מה עלילעשות לחוכת לכיתה א'? עד שיגיע לבית הספר ואראה איך הוא משתלב האם לגשת קודם לעשות את מבחן טובה עם ובלי ריטלין כדי לאבחן בכלל ADD אודה על עצותיכם

שויו

New member
ברוכה הבאה

לטעמי אכן רצוי קודם כל לאבחן נכון. לא נראה לי שזהו תפקידה של הפסיכולוגית לשלוח אותך לבדיקת TOVA ואני גם לא חושבת שהיא תדע לפענח אותה כמו שצריך (ולקרוא ולהבין את כל הגרפים ולא רק את הדף המרוכז). אבל בהחלט חושבת שבדיקת TOVA יכולה לתת עוד מידע חשוב בדרך לאיבחון נכון. אם את מוכנה לעשות את הבדיקה כולל מתן ריטלים בחלק השני, במקרה הצורך, את צריכה לדעת מה המינון שמתאים לילד ואת זה יתן רק נוירולוג ולא הפסיכולוגית. ואחרי המבחן, רצוי שאת התוצאות יבדוק נוירולוג. כך תוכלו למקד את הבעיה יותר ואז תוכלי להחליט לגבי אופן הטיפול. ואגב, צר לי מאד אם דעתך אודות הריטלין נובעת מהפירסומים האחרונים בנושא שלדעתי גורמים נזק עצום לילדים שיכלו בפירוש להנות מהטיפול בה ומתוצאותיו... בהצלחה רבה

דנדין4

New member
תודה

אני יגש איתו למבחן טובה שלא יזיק ולאחר קבלת התוצאות אדע מהם הצעדים הבאים

ALIO

New member
TOVA

שלום אני חדשה כאן , אני שומעת כל הזמן על מבחן טובה ולא ידוע לי מה זה בדיוק? בני הוא בן 9 ואני בתחילת דרכי לגביי אופן האבחנה אצלו אני קוראת את כל הפורמים ביומיים האחרונים ולאט לאט שואבת מידע לגביי הכל מבחןטובה איפה נעשים מבחנים כאלה ? והאם זה מבחן פרטי ? אשמח לדעת כמה שיותר פרטים על הנושא ? כמו כן אשמח לקבל פרטים היכן ניתן לימצוא פסיכאטרית המתמחה בנושא "קשב" האם לפנות לקופ"ח מכבי ? תודה על כל העזרה . אורלי

zivadina

New member
אבחון של הפרעת קשב ורכוז ו-TOVA

שלום רב לשתי האמהות החדשות. הצטערתי (שוב) לקרוא על נוירולוג שלא יודע לאבחן הפרעת קשב ורכוז. נוירולוג שמכיר את ההפרעה היה יודע לזהות שהילד קשוב מפני שהוא נמצא בסיטואציה חדשה של 1X1 ולכן דעתו לא מוסחת בקלות. אני חושבת שלאור חוות הדעת של הגננת והפסיכולוגית, ולאור התאורים שלך, צריך לקחת את הילד לאבחון אצל נוירולוג או פסיכיאטר ילדים שכן מכיר את ההפרעה ויודע לזהות אותה. באבחון יסודי צריכים להיות שלושה מרכיבים: 1. בדיקה רפואית שבה הרופא בודק הסטוריה רפואית ותגובות נוירולוגיות. 2. שאלון התנהגותי שמילאו ההורים והגננת. 3. בדיקת TOVA שבודקת באופן אובייקטיבי את הקשב של הילד מול מחשב ואת תגובתו לריטלין. חשוב לעשות את בדיקת ה-TOVA ללא ריטלין ואחר כך עם ריטלין, גם אם לא מתכוננים לתת לילד ריטלין לאחר מכן. הסיבה היא, שילדים מאוד אינטליגנטיים עשויים להראות תוצאות תקינות ב-TOVA, אבל עם הריטלין הם עשויים להראות תוצאות טובות יותר ביחס לעצמם, וזאת עוד הוכחה שיש להם הפרעת קשב. בכל מקרה, חשוב לעשות אבחון נכון אצל רופא נוירולוג או רופא פסיכיאטר. השיקול אם לטפל אחר כך בריטלין או לא נתון בידי ההורים. האבחון המקיף נותן בידי ההורה כלים יותר מדויקים כדי להבין מהי הבעייה של ילדו, ולא כדאי לעשות "חצי עבודה". קיימים מכונים אשר מתמחים באבחון ההפרעה. כדאי לכן לשאול בקופת החולים שלכן עם אילו מכונים היא עובדת. במידה שיש לכן ביטוח משלים, תוכלו לקבל השתתפות גדולה מאוד באבחון, כפי שמקבלים עבור "ייעוץ רופא מומחה".

למעלה