חדשה בפורום
מחפשת את השלווה הפ

michal24

New member
חדשה בפורום../images/Emo140.gif מחפשת את השלווה הפ

הפנימית, והיציבות כיום אני במצב שמצבי הרוח מאוד משתנים, במשך היום יש כמה מעברים מאופטימיות לפסימיות, מהרגשת שלווה למצוקה, וזה מתיש אותי מאוד. כרגע ספציפית זה נובע מהרהורים שמכרסמים בי לגבי החלטה גדולה וחשובה שעשיתי, אם היא נכונה או טעות, אבל אני מודעת לזה שזה לא רק זה, כי אני כזו מטבעי. עצוב לומר אבל אני יחסית מסוג האנשים שתמיד ימצאו מה לא טוב להם, מכירים ? וזה לא ממש בקטע של לחפש מה לא טוב כמו להיתפס למצבי רוח ולעשות דרמה מכל דבר... רוצה להשתנות ולמצוא את השלווה הפנימית, זו שתלויה בי בפנים ולא משתנה לפי מה שקורה מסביב כל הזמן

שיר בשבילך ../images/Emo168.gif

לא יודע אם זה מדויק - "מה שהיה, תשכח מזה מה שיהיה לא משנה כל שאבקש בעולם כזה תן לי את היום הזה"

s h i r a n 2 0

New member
אז קודם כל את

בדרך הנכונה. את מבינה שהשלווה שלך תלויה בך ובבפנים.. ולא במה שקורה מסביב כל הזמן.. את לא מחפשת שלווה זמנית.. וזה יפה. אני חושבת שזה סוג של חטא שכולנו חוטאים בו במידה זו או אחרת - למצוא מה לא טוב... מה לא מושלם.. מה לא מסתדר עם האידיאל שבראש.. אין עם זה שום בעיה כל עוד זה לא משפיע על המצב רוח שלך ולוקח אותך למקומות של שיפור עצמי.. תעשי את הדברים - גם אם את לא מרוצה מהם כרגע- עם חיוך.. כי תמיד יהיה מה לשפר בחיינו.. וכן זה נשמע פלצני "צעשי את הדברים עם חיוך".. אבל באמת! תתמודדי עם הדברים שהכי מלחיצים אותך עם חיוך.. כי החיים מלאים בחוויות לא מושלמות.. אבל לנו יש את היכולת לבחור איך להתמודד איתם .. בכעס ? בעצב ? או אולי בחיוך והרגשת אתגר.. קחי לדוגמה את הסרט "חומות של תקווה" .. גיבור הסרט שהיה חף מפשע וישב 20 שנה באחד מבתי הכלא הכי נוראיים במשך 20 שנה .. והוא שלט על חייו! הוא בחר איך לראות את הדברים! ..תראי את הסרט.. מומלץ! החלטות! אין לך מושג איך אני לפני החלטה! אני יכולה לשנות את דעתי מקצה אחד לקצה שני בשניות! ולפעמים זה כל כך מדאיג - אבל ביננו, לא היית רוצה שמישהו אחר יחליט במקומך.. נכון? זה חלק מהחופש שלך. ואת יודעת מה, אני לא חושבת שאפשר לדעת לפני שמבצעים החלטה ב- 100% אם היא בסדר או לא. רק הזמן אומר את שלו.. אבל נגיד ועשית החלטה שהיא לא נכונה, תסתכלי על זה משתי זוויות.. 1. גם אם זה לימודים ובחירת תחום לימוד - אם לא תירצי בסופו של דבר את מה שאהבת , מהר מאוד תביני זאת, ותמיד תוכלי לשנות.. אפשר לשנות הכל! אז אל תהיי לחוצה כל כך.. 2. אם בחרת בהחלטה לא נכונה- כניראה שהדרך היחידה שבאמת תדעי שהיא לא נכונה היא ע"י הניסיון.. זאת אומרת הרבה פעמים רק ע"י התנסות באותה חוויה תאכלי לדעת שזה לא מה שמתאים לך.. מצבי רוח משתנים א. טוב שאת מודעת לחוסר היציבות הזאת. ב. תעבדי על זה, כל פעם שהמצב רוח שלך משתנה בצורה דראסטית אל תתעלמי מזה. דברי עם מישהו, נסי להבין מה הבעיה.. מה אוכל אותך מבפנים.. תוציאי הכל.. אל תחיי עם זה.. כן זה מתיש.. אני יודעת את זה מניסיון- זה מתיש לרדת ממצב אופוריה עילאית למצב של דאוון.. ולפעמים אפילו לא להבין למה.. כמו שאפשר לעבוד על החיצוניות אפשר לעבוד על עצמינו ועל מצב הרוח שלנו.. ולא לתת לעצמינו ליפול למערבולת מצבי הרוח המשתנים.. בהצלחה

hilabarak

New member
מיכל היי, התיזה שלי גורסת שכל אדם

יכול לחוות איזון רגשי במידה ויבחר בכך. השאלה היא המוכנות שלו להתאמץ ולשלם את המחיר. איזון רגשי, שבעיני הוא המפתח להגשמה ומימוש ושלווה ובכלל להורות וזוגיות בריאים, מצריך מוכנות להתבגר ולרכוש ידע. מוכנות לשאול איך אני משתקף בעיני הזולת ולא רק בעיני עצמי. מוכנות לבחון מדוע אני רוצה את זה ואת זה ולא לומר "זה מה שאני רוצה וככה זה". יש הרבה מאוד פעילויות (גם נתינה וחמלה ומוסריות ועוד ועוד) שתורמות לאיזון. כל פעילות היא פיסה בפאזל, ככל שעושים יותר אז מרגישים מאוזנים יותר. לא חייבים לעשות הכל בבת אחת, אבל חייבים להיות מוכנים להשקיע. קצת שואלים שאלות וקצת בוחנים רצונות וקצת נותנים (אפילו לתת שקל לקבצן ברחוב זו נתינה) ולאט לאט מתפתחים. זה מסע של חיים שלמים, מספיק שכל שנה עושים שינוי של 4 אחוז ואחרי 10 שנים כבר השינוי הוא ב60 אחוז שזה דרמטי לחלוטין (ריבית דה ריבית). אפשר גם לעשות את אוצן פעילויות עם קצת יותר "פלפל" ולעשות שינוי מהיר יותר. אבל זה פחות או יותר הכיוון, מאמץ (מרוכז יותר או פחות) של חקירה והתבגרות ונתינה ובחינת צרכים ורצונות וכך מאזנים את כלהכוחות המנוגדים הפועלים בתוכנו.

אי אפשר למצוא משהוא שלא איבדנו

את מעידה על עצמך שיש לך מצבי רוח והרהורים על טיב החלטותיך ושאת מסתכלת על חצי הכוס הריקה זו בדיוק הנקודה לא איבדת את השלווה (כי היא אף פעם לא הייתה שלך) את פשוט לא רואה אותה את לא מסתכל למקום הימצאה אם טבעך הוא הרהור בהחלטות למה את מרגישה שזה לא נכון ? אם את באמת רוצה להשתנות, את תשתני אם את באמת מחפשת, אני מבטיח לך, את תמצאי תיפטרי מכל ההגדרות הישנות שהענקת לעצמך ותתבונני, בכנות, באומץ במי שאת באמת באהבה

שובטמה

New member
תשובה לחדשה בפורום,,,,,,

בשלב זה מה שיש לי להגיד זה שאת אחראית על איך את מרגישה אז תחליטי שאת מהיום והלאה מרגישה טוב ולא מאפשרת לעצמך לפגוע בעצמך.

למעלה