חדשה בפורום עם המון שאלות -

דנדשה1

New member
חדשה בפורום עם המון שאלות -

שלום בנות, אני חדשה פה והייתי רוצה להתייעץ אתכן במספר "בעיות" ! אז קודם כל אציג את עצמי, אני בת 39 אם חד הורית לתאומות בנות 3.5 חודשים. מיום הראשון בבית יש לי מטפלת שהייתה איתי 24 שעות למעט סוף שבוע, כרגע, מאז שהתחלתי לעבוד מלפני שבוע, היא נשארת רק פעמים בשבוע ושאר השבוע היא נוסעת הביתה. הבנות היום ישנות רוב הלילה, משעה 22:00 בערך עד 6:00 בבוקר – לפעמים מתעוררות למוצץ אבל בגדול אפשר להגיד שהם ישנות. הם אוכלות בד"כ כל 4 – 5 שעות, 120 – 150 CC, בלילה הם מקבלות תוספת קורנפלור. וכאן באות מספר שאלות: 1.האם אתם מעירים במשך היום לאכול ? 2.האם בגיל הזה התחלתם לעשות סדר יום ולהקפיד על שעות האכלה ? 3.המצב היום, שהמטפלת נמצאת רוב השעות עם הבנות (אני עובדת עד 16:00) ולכן שעות האכלה נקבעות על ידה – היא לא מעירה את הבנות נותנת להם לאכול רק כשהם מתעוררות – וכך לפעמים הם אוכלות פעם כל 4 שעות ולפעמים 6 שעות – אז המצב הוא שאין סדר קבוע ויוצא שאת ארוחת אחה"צ הן מקבלות לפעמים בשעה 18:00 וכך ארוחת הלילה בשעה 21:30. עד היום הרגלנו שבערב עושים אמבטיה ואחרי זה אוכלים, קצת נרגעים בסל קל שיתאכל האוכל, ובסביבות 22:30 -23:00 הולכים לישון. מאחר ואני עובדת אני קמה בשעה 6 בבוקר כד להספיק להתארגן, לפעמים הם קמות לאכול בשעה זו, ואני חוזרת בשעה 16:15 ואז המטפלת עוזבת ישר, אם הבנות אכלו אני יכולה להתארגן קצת ואולי לנוח טיפה. אם לא, מתחילה בהאכלה של שתיהן וכך המקלחת יוצאת מאוחר. אני חייבת לציין, שהבנות מאוד נוחות והן ילדות טובות בד"כ, ישנות הרבה וכשהן ערות הן דיי שקטות (טפו טפו בלי לפתוח פה !) האם לדעתכן, כדאי להתעקש שהבנות יוכלו ארוחה אחרונה בשעה 16:00 כדי שאוכל לקלח אותן בשעה 19:00 ולהאכיל אותן ב- 20:00 – 21:00 – כי לבד להיות איתן עד 23:30 לפעמים אני מתמוטטת מעיפות – מאחה"צ אני לבד איתן ובד"כ אין לי עזרה. 4.באיזה גיל התחלתם עם פירות או ירקות ? יש לי עוד הרבה שאלות, אבל כרגע אסתפק בזה כדי לא להעמיס. המון תודה על הסבלנות למי שהגיע עד כאן.

ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

הגעת למקום הנכון לכל התהיות, שאלות, התייעצויות, קיטורים והשווצות
מנסה לענות על הכל: 1. בגיל 3.5 חוד' לא הערתי לאכול. כמובן שגם תלוי במשקל ובקצב העלייה במשקל, אבל בגיל 3.5 חוד' לדעתי כבר לא צריכה להיות בעיה של מנגנון הרעב. 2. כן, בגיל 3 חוד' יש מקום להתחיל להרגיל לסדר יום קבוע. כמובן שהכל עם מידה של גמישות, אבל סדר יום פחות או יותר הוא דבר נפלא וגיל 3 חוד' הוא גיל מצויין להתחלה. 3. כדי שהבנות יאכלו בשעה 16:00, יתכן ותצטרכי "לשחק" עם כמויות האוכל בארוחות הקודמות. אם הן גומרות את כל הבקבוק באכילה כמעט רצופה - אין לך פתח למשחק. אולי למרות הבקבוק של 16:00, שווה לעשות אמבטיה ב 19:00 ולהאכיל ב 20:00 (אצלי היו ועדיין רעבים אחרי 4 שעות, מה גם שאמבטיה פותחת את התאבון. 4. פירות וירקות עפ"י המלצת משרד הבריאות בגיל 6 חוד'. יש כאלה המוכנים קצת קודם ותוכלי לראות את זה ע"י התעניינות באוכל שאת אוכלת ובצלחת שלך. תרגישי חופשי לשאול
נשמח לשמוע על הבנות (שמות ותמונות יתקבלו בברכה, כמובן שלא חייבים). אני אביבית, אמא של מתן, בן אוטוטו 5 ושל צור ועוז, בני שנה ו 10 חוד'. ברוכה הבאה

../images/Emo24.gifברוכה הבאה אלינו!

תמיד נעים לקבל אלינו חברות חדשות. שמי שרון אמא לשי ונעם בנות שנתיים ושמונה חודשים. לגבי שאלותייך:
לי אישית היה חסר פרט מאוד חשוב כדי שאני אוכל לענות לך על השאלות. אני מתכוונת למשקלן של הילדות. הן אומנם נמצאות כבר בגיל שבו לא נהוג להעיר לאכול, אבל הכל תלוי ובקשר ישיר עם משקלן ובריאותן. אם משקלן תקין אין באמת כל סיבה להעיר אותן. אם עדיין נזקקת עליה במשקל- אולי כדי להמשיך להאכיל בקצב סדיר עד שבעית המשקל תפתר.
לגבי סדר יום- אצלנו מגיל אפס היה סדר מאוד ברור. אני חושבת שהוא התחיל בזכות השהיה בפגיה. שם הדברים התנהלו בסדר מופתי, שהגענו עם הבנות הביתה פשוט המשכנו כך. אני הייתי כן ממליצה לך להכניס מעט סדר. ריתמוס וסדר אצל תינוקות מאוד חשוב. את צריכה פשוט להסתכל על יום נתון ולהחליט איך היית רוצה שדברים התנהלו, ולאט לאט לעשות את השינוי.
לגבי ארוחה ב- 16:00 - זה אפשרי בהחלט. צריך רק לנסות להזיז מעט את הארוחות של לפני ולהגיע לשעה 16:00 שהבנות רעבות. אולי זה יקח כמה ימים אבל בסוף הן יתרגלו. נשמע לי באמת קשה להיות איתן לבד עד שעה כזו בלילה, אז אולי באמת קצת סדר יעזור ל"שפיות" של כולכן.
ירקות ופירות- רק בסביבות גיל שישה חודשים. גם אז יש ילדים שעדיין לא מוכנים לחוויה החדשה. אם יש לך עוד שאלות אנחנו תמיד פה לענות, הרגישי חופשי. בינתיים היה נעים להכיר ונשמח להכיר עוד יותר

דנדשה1

New member
תודה על התשובה המהירה

סליחה נכון לא הצגתי אותן כמו שצריך, לבנות קוראים דניאל וליאור, דניאל נולדה ראשונה במשקל 2030 ק"ג וכיום היא 4400, וליאור הקטנה יותר נולדה 1700 וכיום 4100 ק"ג, לפי הבנתי הדלה הן במשקל סביר לגילן, ואני חייבת לציין שהן ממש ילדות טובות ונוחות - לפעמים יש יוצא מהכלל, אתמול בלילה דניאל התעוררה ב- 3.30 וניסיתי להרגיע אותה עם המוצץ, מאחר וזה לא הלך הבאתי אותה למיטה שלי כדי שלא תעיר את השניה ורציתי לחמם קצת מים, כי כבר דיי הרבה זמן הם לא אוכלות בלילה, ואז המטפלת הגיע והתחילה "להרגיע" אותה, הוציאה אותה מהחדר ודיברה איתה וכמובן שזה העיר אותה לגמרי, נתתי קצת מים אבל מאחר והיא כבר התעוררה היא שתתה קצת והתחילה לבכות, לא רציתי כל כך לחמם לה אוכל כי ידעתי שהבכי הוא לא מרעב, והיא אכלה רק 50 CC, תוך כדי אכילה היא נרדמה וכשהיא החזירה אותה למיטה היא התעוררה כי המוצץ נפל ולקח זמן עד שהיא נרדמה שוב - יש לי קצת בעיה עם המטפלת שהיא לא משתפת איתי פעולה נכון שצריך להיות גמישים אבל לדעתי אם אני לא אקפיד אני לא אצליח להכניס סדר - למשל אני לא רציתי להאכיל אותה בלילה אלא לנסות קצת מים ולנסות להרדים אותה, אבל המטפלת התחילה "להעיר" לי את הילדה במקום לנסות להרגיע - הדליקה אור, הוציאה מהחדר שלי, דיברה איתה. דבר נוסף רציתי שתעשה להם סדר בהאכלה - ב-8 בבוקר אוכל, ב-12 אוכל וב-16 אוכל ולפעמים צריך להעיר אותם בעיקר בסביבות השעה 12 כדי שלא ישנה את הסדר - אבל היא לא מוכנה להעיר כי היא טוענת שלא מעירים ילד לאכול ואם אני מעירה אותם אז הן קמות עצבניות ולא אוכלות. ולכן היא אומרת שצריך לזרום איתן, מתי שהן קמות הן יאכלו ואפילו אם זה יהיה 6 שעות אחרי הארוחה הקודמת ואז כמובן משתבש הסדר לערב - מקלות יוצאות ב- 9 בלילה. האם לדעתך כדאי לי להתעקש איתה שכן תעיר בסביבות השעה 12 להאכלה או שבנתיים כן לזרום עם הבנות ?

יופי אז עכשיו גם זכינו לראות את

שתי הפשושות שלך. מקסימות
! תראי לפי ההודעה שלך אני מבינה שהמטפלת לא ממש משתפת איתך פעולה. בעיני זה מאוד בעייתי. הרי את היא האמא של הילדות ואת זו שתחליט מה הטוב ביותר עבורן ועבורך. המטפלת נמצאת שם בשביל לסייע, לעזור להקל ולא להכניס כללים וחוקים משלה. תראי מצד אחד המטפלת צודקת- שילד בריא אין באמת שום סיבה להעיר אותו לאכול. שהוא רעב הוא אוכל. השאלה היא על חשבון מה זה בא. אם שעות האכלות הלא מסודרות האלה, לא נוחות לך זה בעייתי. זה אולי בסדר לכל אורך היום אך בלילה להגיע לשעת האכלה מאוחרת שאת לבד זה באמת קשה וגם לא ממש הרגל טוב לילדות. אצלי מגיל צעיר מאוד (לאחר שהמשקל התאזן) האכלה אחרונה היתה בסביבות 8:30 בערב ואז השכבה ושינה. מקלחות תמיד היו בסביבות השעה 19:30. בהמון דברים אני בעד לזרום עם הילדים, אבל פה במקרה שלך זה משבש את כל מהלך סדר היום התקין. אני עדיין חושבת שניתן לאט לאט לעשות שינוי בשעות ההאכלה. אולי להזיז מעט ואז גם הילדות יתרגלו ויקומו בשעות האלה. קשה לעשות את השינוי ביום אחד- אבל אפשרי לגמרי לעשותו! חשוב מאוד שתדברי עם המטפלת ותבהירי לה שדברים צריכים להתבצע איך שאת חושבת. אולי לה יש יותר ניסיון אבל את היא האמא וההחלטה בידייך. מקרה כמו שקרה בלילה (הוצאת הילדה מהמיטה) לא צריך לקרות שנית. פשוט תסבירי לה מה גישתך ואיך את רוצה שדברים יתנהלו. מקווה מאוד שהצלחתי לעזור מעט. תמיד עומדת לרשותך גם במסרים. בהצלחה!!!

מיכלה1

New member
הי

ברוכה הבאה לביתנו ה
! אני מיכל, אמא של יונתן ונעה, כבר בני שנתיים פלוס... מסכימה עם מה ששרון כתבה: הילדות במשקל ממש טוב לדעתי, ואני חושבת שקבלת מתנה - לילה כמעט שלם!! (טפו טפו טפו!!)... אני מעריצה את יכולתך לתמרן בין עבודה כה אינטנסיבית ולגדל אותן לבד... מה שכן- בשל מצבך העדין, הייתי מתחילה עם המטפלת באופן מאוד רגיש ולא ישיר. אין לי מושג מה גודל ה"אגו" שלה ומה גודל התלות שלך בה - אבל תנסי להגיע לליבה בדרכים עקיפות... אני חושבת שסדר יום הוא חשוב, אבל אני גם בעד לשמור על הגיון. את צריכה להפיק את המירב מהשעות שהן איתך ולהספיק גם לנוח - לכן, כפי שטענה שרון - עליך לנסות "לשלוט" בעדינות בסדר היום ולהגמיש אותו לצרכייך... והמטפלת צריכה להיות איתך בעניין... תציגי לה את ה"ביחד" שלכן ואת הצורך לשתף פעולה... בהצלחה, ושוב מסירה את הכובע... מיכל

אוזי2

New member
ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

הבנות מתוקות
תראי, מאד לא אהבתי את הגישה של המטפלת, זה ממש לא לעניין שהיא הוציאה את הילדה מהחדר החשוך והתחילה לעשות לה יום באמצע הלילה, זה ממש מוציא מהסדר. היא צריכה לעזור לך ולא להיות נגדך, זה נראה שכל אחת מכן מושכת לכיוון שלה וזה לא צריך להיות ככה. את צריכה להבהיר למטפלת שעם כל הכבוד לניסיון שלה עם ילדים את היא האמא ואת זו שקובעת, אולי מאד נח לה שהן ישנות בין 4 ל-6 שעות והיא יכולה לנוח בזמן הזה, אבל אם את חושבת שצריך להזיז את ההאכלות שלהן אז היא צריכה לעשות את זה. הילדות בגיל הזה כבר צריכות סדר יום קבוע, כך שב 19.00 אמבטיות ארוחת ערב ולישון. ככה יהיה לך את כל הערב לעצמך, איך חברה שלי אומרת? אחרי השעה 21.00 אני כבר לא יכולה להיות אמא. להיות אמא זה מעייף ואת זקוקה למנוחה שלך בסוף היום, ממש לא הגיוני בעיני שתתפקדי עם הבנות עד 23.00 בלילה ותתמותתי למיטה כשהיא יכולה לסדר להן את סדר היום כך שיהיה לך יותר קל. ואחרי שעת ההשכבה אסור להוציא מהחדר לאור, אם אחת מהן מתעוררת, להחליף חיתול באור קטן בחדר, לתת מים, מוצץ ולהחזיר לישון, בלי דיבורים ופוצלה מוצלה. ככה הן תמשכנה לישון לילות שלמים כי הן יראו שאין להן שום רווח מזה שהן קמות בלילה. כל הכבוד לך
והמשך גידול מהנה.

ברוכה הבאה - אני חושבת קצת אחרת

ראשית באמת ברוכה הבאה לבית חם ואוהד, בנותיך מתוקות להפליא מאחלת לך גידול מאושר ומהנה . אציג את עצמי , אני אריאלי אמא לגל וים בני שנתיים ושלושה חודשים אם יחידנית מבחירה ובהכרה .
אני אשמח לענות לכל שאלותייך אם וכאשר יתעוררו גם בהקשר של גידול עצמאי והתמודדות שלי כאם יחידנית שהיא מעט שונה משל משפחה.
לגבי שאלותייך אני לא הערתי אף פעם לאוכל !! כיון שילדי נולדו במשקלים נמוכים ים 2020 ק"ג וגל 1800 ק"ג בשבועים הראשונים באמת אכלו כל 3-4- שעות לאחר מכן הם אכלו כשהם התעוררו.גם אצלי הארוחה האחרונה היתה בסביבות 23:00 אחרי אמבטיה ואז נוצר מצב של לילה שלם עד 6:00 (לצערי רק אצל ים ) כאשר ניסיתי להזיז אותו לשעה 21:00 הוא באמת נרדם אבל התעורר בשעה 3:00 וזה ממש לא התאים לי . עדיף בעיני ללכת לישון בחצות ל 6 שעות מאשר ללכת לישון ב 22:00 ולהתעורר ב3:00 להאכלה נוספת. לגבי המטפלת , (לי אומנם לא הייתה ) אבל אני חושבת שחשוב מאד להגדיר את התחומים בינכם ולעמוד בעדינות המירבית על כך שאת היא זו שקובעת את הלך הרוחות כיון שאת האם ולך הזכות לחנך את ילדייך על פי ראות עינייך . הכי חשוב לעשות זאת בצורה כזו שתישאר רמת חברות טובה בינכן במיוחד עם היא גרה אצלך חלק מהזמן . ב ה צ ל ח ה ו ב ה נ א ה ואל תשכחי לבוא לספר, לקטר, ולהפגין נוכחות אריאלי

דנדשה1

New member
תודה על הברכות והתשובות - עדכון

אני שמחה לראות שיש כאן עוד חד הורית כמוני ואני עוד יותר אשמח לשמוע איך מסתדרים לבד לפעמים - כרגע יש לי עזרה מהמטפלת שנשארת אצלי עד 16 כשאני חוזרת מהעבודה ויום אחד היא מסכימה לישון אצלי ובשאר הימים חברות שלי באות לעזור אבל לפעמים אני לבד איתן. חוץ מהבנות אני גם "מטפלת" באבי בן 78 (אמא שלי נפטרה שבוע אחרי הלידה - אבל זה סיפור אחר), הוא בדרך כלל בא אלי בערב ויושב איתי, לפעמים אני צריכה להכין לו לאכול ולפעמים הוא עושה לו לבד - אבל משום מה הוא לא מרגיש כל כך בנוח להכין לו - אלוהים יודע למה. מפעת גילו הוא לא יכול כל כך לעזור לי עם הבנות - הוא רק יודע להחזיר להן את המוצץ שזו גם עזרה טובה. סוף שבוע עבר מצוין - הקפדתי על השעות גם עם היה צריך להעיר את הבנות, סיימתי בשעה 20:30 - 21:00 - והן היו כל כך טובות שישנו כל הלילה עד 6 בבוקר - אני ממש גאה בהן - ממש מתחשבות באמא שלהן ויודעות שאני לבד. אז אני מקוה שהן תמשכנה כך ובנתיים תודה על הברכות.

למעלה