חדשה בפורום - חייבת לשתף

mirit21

New member
חדשה בפורום - חייבת לשתף

אני אמא לשני ילדים קטנים. שבוע שעבר נודע לי שאני בהריון עם תאומים. לציין, שהייתי בהלם מוחלט - איך אסתדר עם 2 ילדים קטנים ועוד תאומים. גם ההריון מלכתחילה היה לא מתוכנן. ולצערי היו לי כמה ימים קשים בהם חשבתי על לדלל אחד. עכשיו, אחרי שעבר ההלם הראשוני, אני כבר חושבת שלא אהיה מסוגלת לדלל אחד אבל נשארת השאלה: איך מסתדרים? האם יש כאן משהי שחוותה מצב דומה? אשמח לעצות.

היי לך

אצלי הסיפור קצת שונה, אני בהיריון ראשון עם תאומים. כשנודע לי שיש לי תאומים הייתי בשוק, שבועיים הייתי במעין מיני דיכאון שכזה. גם אני חשבתי לדלל ובסוף החלטתי להשאיר. אני מאוד מבינה לליבך, מאוד מבינה את החששות שלך, מאוד מבינה את ההלם שלך ובכל זאת אני רוצה לומר לך שבסופו של דבר ההחלטה היא שלך ושל בעלך האם לדלל , או שלא ומה שלא תיבחרי לדעתי יהיה הפיתרון הנכון מבחינתך. אל תרגישי רע עם עצמיך על כך שחשבת לדלל, זו זכותך המלאה ורק את יודעת האם את מוכנה לגדל עוד 2 ילדים נוספים. מאחלת לך מכל הלב שתיבחרי את הדבר הנכון ביותר עבורך ושתהיי שלימה עם הבחירה. בהצלחה

שירישי

New member
אצלנו מצב דומה../images/Emo13.gif

בבית: ילד בן 4.5 ותאומים-בנים בני שנתיים. בבטן: עוד תאומים בנים (שבוע 28). ככה שממש בקרוב יהיו לנו חמישה ילדים מתחת לגיל חמש. ההבדל הוא שאצלנו כבר יש ניסיון של לגדל תאומים ככה שאנחנו פחות בלחץ ואפילו מאושרים מאד. מה גם שאנחנו הגענו להריונות אחרי טיפולי פוריות אז החלל שהיה בלב קודם עם הכמיהה לילדים מתמלא באופוריה על המשפחה הגדולה שצפויה להיות לנו. איך מסתדרים? מנצלים כל עזרה אפשרית - של בני משפחה, של חברים שמציעים ואם אפשר, גם עזרה בתשלום. אצלנו "הגדולים" במעון \ גן עד 16:00 וזה בבהחלט מקל מאד. גם חלוקת עבודה שוויונית בין האמא לאבא מאד מקלה, שוב במידה וזה מתאפשר. אצלנו האבא בהחלט עושה 50% מהעבודה עם הילדים וגם את חופשות הלידה הקודמות ואת זו שתגיע חילקנו בינינו. בני כמה הילדים שלך? האם הם במשפחתון\גן? את עובדת מחוץ לבית? בעלך מגיע הביתה בשעות סבירות? מקווה שככל שיעברו השבועות של ההריון ככה תתרגלו לרעיון ושבסופו של דבר תגלו שמדובר באתגר שאפשר להתמודד איתו ושהשמחה הכפולה מפצה על הקשיים והמאמץ.

גם אני הייתי בשוק

יש לי ילד בן 4 בבית ובהפריה ראשונה כדי להביא לו אח/אחות נקלטו שני העוברים שהוחזרו כשגילינו שזה תאומים נהייתי חולה שבוע - לא אכלתי, שלשלתי, בכיתי...וחשבתי על דילול, הרבה. מאז אני עדיין קצת בשוק אבל מתרגלת לאט לאט לרעיון ויודעת שלא משנה כמה אתרגל, זה לא יהיה כמו מה שיהיה במציאות לא יכולה לתת לך עצות איך מסתדרים אבל אני מאד מתחברת למה שכתבו קודמותיי - גם על העזרה וגם על שלמות עם ההחלטה. שיהיה המון המון בהצלחה

saro1

New member
אני ההיתי בשוק

ובתדהמה של אושר ושמחה ,של אי הבנה כאילו מאיפה זה בה אך עדיין שמחה , דואגת בגלל הסיכונים אך עדיין שמחה איך נסתדר בבית קטן אך עדיין שמחה , איך נסתדר אם עוד שתי ילדים האחד בן 5 ואחת בת שלוש אך עדיין שמחה ופה זה בגלל התגובה המדהימה של הילדים אשר מחכים (במיוחד הגדול) בקוצר רוח לבואם של התינוקים . בקיצור מה שאני רוצה להגיד פה שאנו פה נשות הברות מזל אשר נפל בחלקנו לקבל את הקסם המדהים הזה , תהיי רגועה ואל תחשבי כרגע איך תסדרי אחרי חשבי קודם על עכשיו באיך להנות ממה שיש לך כרגע וכל שאר הדאגות יפתרו מעצמן כי הרי לא נולדנו להיות אמהות וראי אותנו כבר מגדלות אוצרות בבית לראוות עולם . בהצלחה

מיקמיק3

New member
מבינה אותך לחלוטין../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif

אני בשבוע 28+4 עם תאומים + 2 בנים צעירים בבית. גם אצלי הריון לא מתוכנן, בזמן מאוד לא נוח בחיים. פתאום באמצע החיים 4 ילדים. אני כמוך מתה מפחד. המשפחה גדלה בבת אחת וזה מלחיץ. לגבי איך מסתדרים אני עוד לא יודעת בדיוק. כולם אומרים שצריך הרבה מאוד עזרה. אני כנראה אשכור מישהיא שתעזור לי כמה שעות ביום. אומרים לי ששנתיים ראשונות קשות ואחר כך זה ממש כיף. כנראה נשאר לחכות ולראות

mirit21

New member
רציתי להודות על העידוד

אני מקווה שאכן ההלם יעבור בקרוב. ומסר קטן לכל הבנות אחרי טיפולי פוריות: 2 הילדים הקטנים שלי הם מטיפולים (בני 6 ו- 3). המצחיק הוא שהחזירו לי בכל פעם 2 עוברים ונקלט רק אחד. כמובן שלא ממש שמרתי כי לא חשבתי שאני בכלל מסוגלת להכנס להריון - והפלא ופלא הריון ספונטני, לא מתוכנן, ועוד עם תאומים. משהו כנראה מתפוצץ מצחוק שם למעלה.

מבינה אותך כל כך!!!

אני בהריון ראשון עם תאומים וההלם שנחת עלי מרגע קבלת הבשורה היה גדול (ולי עוד אין ילדים כמו לך...) אז אני ממש מבינה את ההלם... וגם אני הרגשתי רע שאני לא ממש שמחה אבל זה עבר כשהתחלתי לחשוב על כל היתרונות של תאומים (ויש הרבה) תהיה תקופה קצת קשה בהתחלה אבל היא תעבור ואני בטוחה שזה ישתלם לטווח הארוך! בהצלחה

גוליגל

New member
יכולה להזדהות איתך

אצלי זה תאומים מטיפולים כך שההלם לא אמור היה להיות כל כך גדול, אבל בכל זאת אותו טיפול נראה שיכול להניב עובר אחד לכל היותר, אז מאיפה באו לי שנים? בבדיקה אצל הטכנאית היה בא לי לבכות. כעבור הזמן (שבוע 19) אני חייבת לומר שאני דוקא מאוד אוהבת את הרעיון שיהיו לי תאומים
. אמנם אני לחוצה מזה מאוד - אבל בינינו, גם מהריון של עובר אחד הייתי נלחצת - איך יהיה בתור אמא לשנים (יש לי גדול), איך יספיק לנו המקום בדירה. בן האדם מוצא לו ממה להיות לחוץ. לפחות עם תאומים הסביבה מסכימה איתי שזה אירוע מלחיץ
. שיהיה בהצלחה. וברוכה הבאה.

galigal33

New member
לרגע לא חשבתי לדלל

וגם אי אפשר במקרה שלי עם תאומים זהים כי הם תלויים אחד בשני. אני בהתחלה ממש שבוע 10 ווארבעה ימים. אבל כל היום אני מקטרת ושואלת את בעלי איך הגענו למצב הזה ואיך נסתדר על שניים ועוד אחד קטן ומה לנו ולתאומים ושאני מרגישה זוועת עולם מהבחילות וכו' וכו'.. אני כל כך מודאגת מההריון הזה שאמור להיות מסובך שאני גם מפחדת לקטר יותר מידי ומקווה שהכל יילך בשלום. כל מי שדבר איתי המליץ לי לדאוג עוד בטרם הלידה לעזרה על בסיס יומי. בקיצור, גם אני אשמח ללמוד מבעלות ניסיון.

למעלה