חדר שירותים קטן עם כניסה בעייתית

חד גרב

New member
חדר שירותים קטן עם כניסה בעייתית

שלום,
אנחנו מתכננים חדר שירותים קטן לאורחים. החדר המיועד הוא בגודל 140X80, אבל הכניסה חייבת להיות מהצד של ה-80 ולא מאמצע של ה-140. בקיר ה-80 השני (מול הדלת) יש חלון. איך כדאי למקם אסלה וכיור כדי לאפשר מעבר נוח עד כמה שאפשר, אבל בכל זאת להכניס לשם כיור בגודל סביר? מה גודל מקסימלי של כיור שכדאי לשקול?

רוני ג10

New member
מה עם פתיחת הדלת החוצה

עשינו כך בשיפוץ האחרון פתח לגמרי את החדר.

חד גרב

New member
אפשרי, אם כי לא לגמרי עונה על השאלה

אשתי רצתה לשים כיור גדול מתחת לחלון ואת האסלה איפשהו על הקיר של ה-140. אני חושב שאי אפשר יהיה לעבור ככה.
אני חשבתי לשים את האסלה מתחת לחלון וכיור קטן על הקיר של ה-140, אבל השאלה מה זה קטן. אנחנו לא רוצים את הכיורים הכי מיניאטוריים שיש, כי כשמנסים לשטוף ידיים כל המים ניתזים על הבגדים ועל הריצפה. אם ניקח כיור יותר גדול אז עוד פעם אי אפשר לעבור בחדר.

רוני ג10

New member
לקחנו כיור מלבני שעומקו כעשרים סמ.

מאד יפה עם מתלה מגבות מתחתיו.

חד גרב

New member
תודה. הוא נוח לשימוש?

רוני ג10

New member
טוליפ 50 של חרסה

חשוב להקפיד שהברז יהיה כזה שסופו מעל נקודת הניקוז.
מדדתי בסנטימטר וקניתי ברז שהמים יוצאים מעל פתח הניקוז.
אין טיפת מים על הרצפה בניגוד לכיור הקודם שנוצרו סביבו שלוליות.
גם מתלה המגבת מקסים וכדאי לקנות סיפון נירוסטה. יש אפילו מספיק מקום על משטח הכיור למיכל סבון.

שירותי האורחים שלנו

בגודל הזה בדיוק.
אמנם הכניסה אצלנו היא מהצד הרחב, אבל גם אצלנו צפוף למדי. עד כה היה מותקן כיור קטנטן.
בשיפוץ שאנחנו עורכים, אנחנו הופכים את הדלת שתיפתח החוצה, מה שאיפשר הכנסה של ארון תלוי וכיור בגודל בינוני וניתן להיכנס לחדר השירותים בנוחות וברווחה.
גם בסידור של דלת בקיר של ה-80, יש ארונות אמבטיה וכיורים עם עומק של 20-25 ס"מ שיהיו בסדר גמור. את מיקום האינסטלציה חשוב לבצע בתכנון מראש כך שלא יפריע לאסלה

רוני ג10

New member
לטעמי גם אם יש מקום לארון

הייתי מוותרת עליו.
בשירותים קטנים הוא חונק ויזואלית את המרחב.

מסכימה איתך בעיקרון

אבל השריטה האישית שלי היא סיפונים....נורא לא אוהבת סיפון גלוי.
ראיתי את הסיפון נירוסטה ולא התעלפתי. נורא רציתי הפעם שהסיפון יהיה מוסתר.
קניתי ארון קטן תלוי עם כיור קטן. רוחב הארון והכיור הוא 19 ס"מ ועד 25 ס"מ (משתנה בצורת טיפה). לא נכנס שם המון אבל מתאים לי כדי להסתיר את הסיפון וכדי להכניס פנימה 2-3 דברים קטנים

למעלה