חדרי מוח מורחבים

חדרי מוח מורחבים

שלום לכולם,
אני פונה אליכם מכיוון שהבנתי שהבעיה נפוצה יותר אצל פגים וגם כי שוקלים ליילד אותי לפני המועד.
אני בשבוע 34 כרגע, לעובר שלי נמצאו חדרי מוח מורחבים ב-2 הצדדים (סימטריים) בבדיקת mri מוח לעובר, הבדיקה הראתה הרחבה לכדי 13 מ״מ.
מלבד זאת אין אף ממצא אחר. כל שאר הבדיקות יצאו תקינות לחלוטין.
האם יש למישהו פה נסיון עם חדרי מוח מורחבים?
כמו כן, במידה ואכן יחליטו ליילד אותי בעוד שבוע (אהיה בשבוע 35) אלו השלכות יכולות להיות לכך?
אציין שהערכת המשקל של העובר נכון לשבוע שעבר הינה 1.8 ק״ג.

תודה מראש,

netah

New member
הי..

אין לי ניסיון בחדרי מוח מורחבים, אבל אני יכולה להתייחס לסוגיית הלידה המוקדמת:
הכי טוב לתינוק לגדול בבטן עד שבוע 40, אבל מבחינת סיבוכי פגות (בעיות נשימה, חוסר בשלות של מערכת העיכול, חוסר בשלות של מערכת החיסון, בעיות בראיה בעתיד ועוד ועוד...) בשבוע 34 או 35 כמעט ולא רואים שום דבר מזה. הריאות מסיימות את ההבשלה שלהן בין שבוע 32 ל 34 ותינוקות שנולדים אחרי זה הסבירות שהם יזדקקו לעזרה בנשימה היא מאוד מאוד מאוד נמוכה. רב ההתעסקות עם פג כזה, כמעט בשל, היא שילמד לאכול (כי הם בהתחלה חלשים מידי לגמור את כל הארוחה בפה אז משלימים להם בזונדה עד שהם מתחזקים) ויעלה במשקל.
אם דעת המומחים היא שמבחינת התפתחות המוח כדאי לסיים את ההריון, המשקל של זה הרבה יותר משמעותי מסיבוכים אפשריים של לידה מוקדמת בשבוע 34 או 35.

בהצלחה במה שלא תבחרי!

טובה53

New member
אני מכירה מישהי

שהיו לעוברית שלה חדרי מוח מורחבים, ובסוף נולדה תינוקת בריאה לגמרי, במועד.
זה ממצא לא חד משמעי.

לאיתן,בכורי יש

הרחבה של חדר שמאל לטראלי.
הוא נולד בשבוע 27+6 לפני שתיים עשרה וחצי שנים.

ההרחבה נראתה כבר בUS במהלך ההריון,בקשו לבא למעקב בעוד שבועיים רק שהוא נולד לפני תום השבועיים.

עברנו לא מעט דאגות בילדות המוקדמת,CT ראש וMRI מס' פעמים.

בשורה התחתונה-הילד (מה ילד? נער מתבגר,גבוה כבר כמוני ושור הבר
) מחונן מאובחן,מנגן בפסנתר בכשרון גדול וגורם לנו המון המון נחת.
מלבד סרבול קל בתנועה ומעט קשיים חברתיים,נחת,נחת ועוד הרבה נחת.

מקווה שהרגעתי.

אני לא זוכרת במספרים רק שהיתה הרחבה "בינונית"

זה גם פונקציה של גיל.

ההרחבה אגב קיימת,לא נעלמה.

אורטל OSE

New member
היי, לגבי סיבוכי פגות כמו שאמרו למעלה

כמעט ואין בשבוע והמשקל המדובר כך שאני מקווה שאתם לגמריי בצד הבטוח.

לגבי חדרי המוח, לביתי השניה היום בת 7.5 היה חשש בשבוע 32 שחדרי המוח קצת מורחבים מהסטנדרט (לא אמרו מספרים ובוודאי לא שקלו ליילד). הממצא היה מאוד לא חד משמעי ונחשב רק בגדר ״חשד״. בכל מקרה הילדה נולדה בשבוע 40+4. ברביעי שהיה נבחנה בשלב ב׳ של מבחן המחוננים.

בקיצור, אין לדעת. אגב, שאר הבדיקות היו ללא דופי.

בהצלחה רבה.

לשם הדיוק

יש הרבה סיבוכי פגות גם בשבועות האלה ובמשקל הזה
אלו לא סיבוכים מסכני חיים
אבל הם בהחלט קיימים, נוכחים ומשפיעים על החיים של הילדים
(אמא של פג בשבוע 34+4 משקל 1730 שהיום בגיל 5 חלק מהסיבוכים הקטנים עדיין נוכחים ומשפיעים על חיינו)
נכון- זה לא סיבוכים של שבועות מוקדמים. אבל בוא לא נייפה את המציאות כאילו "כמעט ואין"- יש ועוד איך

למעלה