חג שמח שנה טובה ושלום לכולם

bery18

New member
חג שמח שנה טובה ושלום לכולם

קודם כל, אני שמח שמצאתי את הפורום הזה, ככה אוכל לעזור לאח שלי. יש לי אח שגויס לצה"ל עם פרופיל 45 והוא משרת כג'ובניק, הוא אדם נחוש ומורעל, מכיתה י' החל להתכונן לצבא ברציות ובכושר קרבי, אנחנו 4 אחים במשפחה אני חייל קרבי, אחי היותר גדול חייל קרבי, ואחינו הבכור גם היה חייל קרבי. כפי שאתם רואים יש אצלנו בבית למודעות מאוד גבוה. הוא ניסה ועדה רפואית אך דחו אותו, עם מי הוא יכול לדבר בדי להתנדב לשירות קרבי..יש לו כושר מצוין ורצון בשמיים ירד לו פרופיל על אלבניזם וליקוי ראייה מה ניתן לעשות בנדון ?

orguy

New member
אחי, תראה.....

אני אותו סיפור כמו אח שלך, אני לבקן ולקויי ראייה, גם אני ממש ממש רציתי בזמנו קרבי, ונלחמתי להשיג את זה אבל לצערי זה לא התאפשר, אני מבין שזה קשה לו שאתה ואחים שלך הם קרביים ובאמת כל הכבוד לכם! בעולם של אנשים שמשתמטים סתם אתם בחרתם להיות בקרבי, אבל אני בעצמי לא יכולתי, חוץ מזה זה מסוכן מאוד, לבקנים מתקשים לראות בשמש למרחקים, השמש מפריעה לשדה הראייה וכל אור או פלאש מסנוור גם כן, מקסימום שהוא יוכל לעשות זה להיות תומך לחימה, הוא קיבל פרופיל 45, אות י בכלל לא רצו לגייס ויש לנו את אותה הבעיה, אבל אני התנדבתי, תנסו להילחם ולחפש אנשים לפנות אליהם, אם לא תצליחו תנסו לחפש משהו נוסף שמעניין את אחיך. נ.ב. אם יש לך עוד שאלות שאני אוכל לעזור אתה מוזמן לשאול שוב כל הכבוד לכם!!! ובהצלחה!!!!! אור גיא

bery18

New member
אחלה

קודם כל כבוד הכבוד לך על המוטבציה, זה דבר שלדעתי יותר חשוב מכל מסלול והכשרה בקרבי. לגבי אחי, הוא באמת ניסה, הוא רק שנה בצבא ועבר קרוב לארבעה בסיסים, הוא לא יכול לשרת כג'ובניק, זה הופך אותו לאדם דיכאוני וממורמר...הוא מעדיף להזיק לבריאות ולא לנפש. דבר נסוף: אין לי מדד להשווה בין מצבך למצבסו, אבל אני יודע שהוא עבר טירונות 02 בהצטיינות, ועוד קורס, הוא יורה ופןגע במטטוחים, הוא אפילו משרת עם נשק ובשטחים, ושוב אני חוזר יש לו מוטבציה כל כך חזקה שזה אי אפשר לתאר, הוא מכיתה י' החל לחקור על הצבא, הוא יודע בכל מה שקשור לקרבי, הוא התאמן בכושר קרבי שנתיים, והיה מן הבולטים שמה, הוא היה אפילו נוסע עם עוד חבר מורעל שלו לכל מיני אזכרות של לוחמים בשייטת...אפשר לומר שקרבי זה כל עולמו, ואני באמת לא מקצין, צריך לראות אני מודע לסיכוים הקלושים,אבל מסתכל על יקיר שגב על מפקד 669 בלי הרגל, ועל על עוד כל מיני אנשים שהצליחו נגד כל הסיכוים, ואני מאמין שהנס יכול לקרות אח שלי דוגל בערכים שהמדינה חינכה אותו: "טוב למות בעד ארצנו", "דבקות במטרה וחתידה לניצחון", "אין דבר העומד בפניי הרצון" קשה לו מאוד עם זה שלא נותנים לו ליישם את האידואלגיה שעליה גדל, האם יש דרך לעשות את הבלתי אפשרי? האם יש דרך לחולל נס?

אני חושב שזה תלוי בבעיה הרפואית

זה נשמע שאח שלך כבר עושה ניסים אם הוא מתנדב שמשרת בשטחים עם נשק אחרי שהוא עבר טירונות 02. הבעיה היא שיש לו בעיה רפואית מסוימת, מישהו אמר שיש לו בעיה עם להיות בשמש? כל הדוגמות של יקיר שגב וכו' הם דוגמות של אנשים עם בעיה רפואית שהוכיחו שהם מסוגלים להסתדר גם למרות הבעיה. יקיר שגב הראה שהוא מסוגל לירות ולבצע פעולות בשטח גם עם יד אחת, אין סיכוי שפתאום הבעיה תחמיר והוא יתמוטט בגלל היד שלו. אדם שלא יכול להיות זמן ממושך בשמש, אין מה להוכיח, שים אותו במצב שהוא צריך להשאר בשמש זמן רב ואתה בבעיה רצינית ואין מה לעשות עם זה. צריך להיות מציאותיים, אם לדעתו הוא באמת יכול להיות קרבי למרות הבעיה הרפואית, ואין הכוונה ליכולת ירי, לכושר או למוטיבציה, אלא ממש ליכולת להסתדר בשטח בתנאים מסוימים שעלולים לקרות, אז יש מה להלחם על זה. אני לא מומחה גדול בכיצד, אבל שיתחיל לנסות, אני מניח שבצבא דברים עובדים יותר טוב בצורות לא פורמליות (יקיר שגב החל דרכו כשהוא עשה הסכם עם המפקד שייתן לו להתאמן עם החיילים, בלי שום בירוקרטיה או הליך פורמלי) אז אם במקרה יש לו איזה קצין קרבי בכיר שתומך בו, מה טוב. כמובן חייבים בסוף גם את האישורים הרשמיים. אם הוא מוכיח שהבעיה לא מפריעה לו, אולי יש מה לבקש ועדות למיניהן ובקשות מיוחדות.

orguy

New member
אחי....

תנסה לחפש איך להגיע לדרגים גבוהים בצבא, הם יוכלו לעזור לו, אולי אפילו אלוף משנה אחד או משהו כזה, הכי חשוב , שילחם כדיי להגיע לשם ובסוף הוא יגיע אני בטוח! אם לא נלחמים בהם קשה אז לא משיגים כלום, שלחו להם הרבה מכתבים, אני בטוח שזה יעבוד! שיהיה בהצלחה! מאמין בכם! אור גיא

bery18

New member
תודה רבה לך על התגובה

תודה רבה לכלכם, אני רוצה להגיד לכם שאני מעריץ אצכם, שאתם אנשים ערכים חזקים, אנשים אידיאליסטים, אני רוצה להודות לכם על מה שאתם עושים, מלח הארץ פשוט, כן ירבו כמוכם חתימה טובה וצום קל (למי שצם)

למעלה