חגיגת השירמוטין לא נפסקת!!!

חגי

New member
חגיגת השירמוטין לא נפסקת!!!

חשש כבד בבנק ישראל שעד סוף החודש כבר נגיע לקו האדום של ציפיות אינפלציה ב 3.75%
בקו האדום חייב בנק ישראל לעבור לישיבת ריבית כל שבוע כדי למנע הדרדרות בלתי נשלטת.
בינתיים החלטתי להרים קצת את פטרו 5/6 כדי לצמצם הפסדים בפוזיציות השורט.

ofer088

New member
מה זה (לעזאזל) "שירמוטין"?

וגם - האם לדעתך פישר יפתיע בהעלאת ריבית ביום שני הבא - או שמבחינתך זו תהיה הפתעה אם הוא לא יעשה זאת...?

חגי

New member
שוק ההון סומך על פישר שלא יעלה ריבית

לכולם ברור שצריך לעשות זאת אבל העניין הוא מוניטין וחוסר נכונות להודות בהערכה השגוייה.
לכן מסתערים כרגע על צמודים קצרים ובינוניים מאחר וההשתהות הזאת של בנק ישראל תאפשר לרב השחקנים בכלכלה להעלות מחירים לפני המחאה של הקיץ והדבר ההוא.
בקיצור - לא יעלה ריבית.
בפועל דרושה העלאה של 0.5%
התוצאה - הריבית תצטרך לטפס לרמות של לפחות 4.5% בהמשך השנה כדי למתן במעט את הריצה האינפלציונית

ofer088

New member
מסכים אבל...

מעבר ללחצים האינפלציונים שילכו ויגברו וההכרח להעלות ריבית, יש את העניין הקטן הזה עם ארה"ב.
איך הוא יכול להעלות ריבית כשתשואת אגח הבנצ'מרק שם (T-bill ל 10 שנים) נמצאת מתחת ל 2% (נוגעת ב 1.95%)?
אגב, לא ענית מה זה שירמוטין...

gili667

Member
אין שום סיבה להעלות מחיר. צריך לקוות שהנגיד

יפסיק לשחק בה וימתין למויד בו יהיה צורך בהעלטה\הורדה

בינתיים אין באופק שום סיבה לא להעלות ולא להוריד

חגי

New member
המחאה נמצאת בהמתנה בשל המהלך ההוא באיראן

יש מצב שבקרוב אחרי סיום העניין ההוא ואני מקווה שכולם יחזרו בשלום, יהיה אישור לחזור ולפתח את עניין המחאה.

הפרבולה

New member
המחאה נעצרה בגלל שהיתה מטופשת

מלכתחילה. היא נידחפה בעיקר מהשמאל הישראלי שרוצה להפיל את ממשלת נתניהו בגלל שאינו מקדם את "התהליך המדיני".

הענין הכלכלי היה די שולי, וכי מה כבר ההבדל בין הליכוד, קדימה ,העבודה ,מבחינה כלכלית. כולם שואפים שכולנו נהיה עשירים צעירים ובריאים. רוב בעיותיה הכלכליות של מדינת ישראל הם לא בגלל הטיקונים , הם בגלל הערבים שבגללם ישראל נאלצת להוציא 30% מהתל"ג לביטחון על חשבון דברים אחרים.
התברר למארגני המחאה שדוקא ערביי ישראל לא מצטרפים למחאה ( נו וכי מה איכפת להם מהבעיות של הציונים, הם הרי בכלל הגורם העיקרי לבעיות הכלכליות ) ובנוסף הניסיון להדמות למחאות בעולם הערבי נחל כישלון בגלל שהתברר ש"האביב הערבי" רווי אנטישמיות וגילויי שינאה כלפי ישראל והיהודים.שאר הציבור הדיר רגליו מהמחאה אחרי שראה את השלטים האנטי ציוניים שהונפו בהפגנות על ידי פעילי שמאל קיצוני.

icemano

New member
אהה כן הערבים. אז מה אתה חושב על הרעיון של

דונלד טראמפ לגבי זה שעיראק צריכה לפצות את אמריקה עבור כל ההוצאות הכספיות שנעמדות בטרליונים ובגין כל אלפי ההרוגים והפצועים מהצד האמריקאי שאמריקה השקיעה כדי לשחרר את הציבור העירקי ולהכיר להם מקרוב ובאופן אישי את צורת השלטון שדומיננטית במערב הנאור והידועה גם בשם *הדמוקרטיה*.

דונלד מסביר את הרעיון - דקה 4:55
http://www.youtube.com/watch?v=xHClGQiNgks&feature=player_detailpage#t=295s

גם מעניין לשמוע את מה שהוא אומר ב 6:55
"In the old days, if you win a country you win a country. Now with our stupid people, we win a country we loose money, we loose soldiers, we loose lives and we then we leave."
זכור לי גם שהוא דיבר על הנפט של לוב בהקשר דומה של פיצויים.
בכל מקרה הראיון הזה משעשע למי שאוהב או מתעב את הדונלד "Donald Trump on Sean Hannity Show". דונלד טראמפ במיטבו.

אם ללכת על פי ההיגיון הנ"ל אולי כדאי גם לממשלת ישראל לתבוע את הוצאות הבטחון מהערבים. אולי אפילו אפשר לחשב את כל ההוצאות שהיו מאז קום המדינה, כולל כל המלחמות והמבצעים והבטחון השוטף בכללי, כמובן עם ריבית והצמדה לזהב או לאיזה בורסה שעלתה הכי הרבה בתקופה הזאת. בנתיים עד שהם יסכימו לשלם את הקרן אפשר במיידי להתחיל בגביית הריבית מאותם הערבים שכן חיים תחת השלטון הישראלי. הרי כל הערבים אותו דבר, לא ככה.

אז איך הרעיון? טוב, אהה?
ואז אחרי שתפתר הבעייה הכלכלית העיקרית של ישראל, יוכלו סוף סוף כל המפלגות כאחד לעסוק כמובן באיך להפוך את האזרחים ל"עשירים צעירים ובריאים" כמו שאתה אומר, כן?

מעניין האם גם אחרי שייעלמו כל שועלים והזאבים החקלאי פתאום יפסיק לשחוט תרנגולות.
ובכל מקרה אף אחד חוץ מבנג'מין באטן לא יכול להפוך לצעיר יותר ולא משנה מה אף פוליטיקאי יבטיח לך.

עוד לינקים קשורים נושא:
You Really Have to Listen to Donald Trump Talk About Iraq
http://nymag.com/daily/intel/2011/04/you_really_have_to_listen_to_d.html
Beck On Iraq: "How Did We Not Get At Least The Oil To Repay Us For What We Did?"
http://mediamatters.org/mmtv/201104010013
Fox News Figures Demand That Countries Pay For U.S. Military Presence
http://mediamatters.org/research/201104040018

הפרבולה

New member
אי אפשר להתעלם מהעובדה העצובה הזאת

שישראל אולי המדינה היחידה בעולם עם הוצאות ביטחון כבדות כאלו ובסכנה קיומית מאז הקמתה. היש עוד מדינה בעולם שאזרחיה מחויבים להקדיש 6 שנים מחייהם לצבא ( סדיר ומילואים ) ?

לא צריך לדרוש פיצוי כספי מהערבים צריך לקחת אותו בכוח. דבר ראשון להפסיק את האיוולת הלא תאמן של העברת סחורות וכספים לעזה, לא הגיוני שישראל משקיעה מליאדים ( כיפת ברזל ) וסובלת מפגיעה מתמשכת בערך הנדל"ן בכל הנגב המערבי מבאר שבע ועד אשדוד ונמשיך לממן אוכלוסיה עוינת שממינה יורים קאסמים וקטיושות על ישראל.
דבר שני יש לספח את השטחים מעבר לקו הירוק שמאוכלסים ברוב אוכלוסיה יהודית ( גושי ההתישבות...).
דבר שלישי אפליה מתקנת למי ששרת בצה"ל והפוכה למי שלא משרת - חרדים וערבים אבל בעיקר ערביי ישראל שתומכים באלו שבגלל ישראל נאלצת להחזיק צבא גדול ויקר, להקטין למינימום את התקציבים למיגזר הערבי!

המיקרה עם עירק שונה, ארה"ב יצאה ביוזמתה שלה למילחמה שם לא מדובר במילחמה קיומית, אצלינו זה מילחמה קיומית יום יומית, אין לנו ארץ אחרת ומי שמנסה לקחת מאיתנו את המודלת היחידה כלומר את הבית צריך לשלם על כך!

icemano

New member
אין מילים. אתה בהחלט פטריוט למופת.

או כמו שנאמר בקטע הקלאסי מהסרט "גברים בשחור"
http://www.youtube.com/watch?v=cflpNLjhi0s

אנסה להתייחס ברצינות לרוב הדברים שכתבת.

>דבר ראשון להפסיק את האיוולת הלא תאמן של העברת סחורות וכספים לעזה

האם אתה מתכוון לסחורות ולכספים ששייכים להם לפי חוקיי הקניין המקובלים כפועל יוצא של הפעילות העיסקית שם ואשר נאלצים לעבור דרך הרשויות הישראליות בעיקר בגלל המצור שהוטל עליהם?

כמו כן יש לציין שחלק מהסחורות נרכש מעסקים ישראלים. הנה ציטוט מהרשת בנושא:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3823376,00.html
"אילן אשל, מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות הסביר כי כשנסגרים המעברים לעזה, הנזק האמיתי למגדלים גדול בהרבה מאובדן המכירות, מאחר שהתוצרת שלא נמכרה עשתה את דרכה לשווקים בישראל וגרמה להצפתם ולפגיעה בכלל החקלאים. כך, מחיר התפוחים בשווקי ישראל יורד ב-30% כאשר אי אפשר לשלוח את 5% מהתוצרת לעזה"

באותו לינק מוזכר גם המונח "רווחי סניוראז'". ציטוט:
"בנוסף לאלה, ענף הייצוא העיקרי של ישראל לעזה נותר מוסתר. רק מספר כלכלנים שמכירים את המונח "רווחי סניוראז'" מבינים כיצד מרוויח בנק ישראל מהעברת מאות מיליוני שקלים בשנה לעזה."
לא הכרתי את המונח בעצמי. יש המשך בכתבה שמסביר איך כביכול עובדת השיטה.

בנוסף יש כמובן את מוצרי האנרגייה והמים שחברות ישראליות מוכרת להם. עד כמה שאני יודע, התשלומים עבור המוצרים הנ"ל מקוזזים מכספי המסים שישראל גובה מפלסטינים ומהסיוע שהאיחוד האירופי מעניק להם.

> שישראל משקיעה מליאדים ( כיפת ברזל )

כל מערך ההגנה כנגד טילים נועד בכלל להגן על המוצבים של הסקטור הצבאי ועל הסקטור הפוליטי וזאת לא תאורייה. הנושא עלה לתודעה הציבורית כאשר מספר ראשי עיריות גילו זאת והסיפור התפרסם.
העיניין הוא שבמציאות באמת שלא ניתן לספק הגנה אפקטיבית כנגד טילים לעורף הישראלי כך שבפועל כל זה זה לא יותר מהצגה. אבל מסתבר שההצגה היא כל כך טובה שניתן חופשי לעלות את מחירי הכרטיסים (עוד מיסים ועוד תקציבים לצבא) והציבור עדיין ימשיך לשלם.

עוד על העלות הכוללת של שימוש מערך ההגנה כנגד טילים בזמן אמיתי של מלחמה אתה מוזמן לקרוא כאן:
"האם מתקפת הטילים הבאה תוביל את ישראל לפשיטת רגל?"
http://www.themarker.com/markerweek/1.1574410

> ישראל נאלצת להחזיק צבא גדול ויקר

ישראל מחזיקה צבא גדול ויקר בעיקר כי המונופול של הסקטור הצבאי (הצבא) והמונופול של הסקטור הפוליטי (הממשלה) מעוניינים בכך.
אין באמת קשר ישיר ואני אף מאמין שאפילו לא קשר עקיף בין התקציב של הסקטור הצבאי לבין עלויות ההגנה על אזרחי מדינת ישראל כנגד איומים חיצוניים.

וסתם חצי קשור, מה הנשק הכי יקר שהציבור רכש עבור הצבא?
צוללות "דולפין" גרמניות בעלות של כ*מיליארד*!! דולר כל אחד.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4155480,00.html
"שתי הצוללות הנוספות, הרביעית והחמישית, יימסרו לידי חיל הים ב-2013 וב-2014. במערכת הביטחון התנהל ויכוח אם באמת נחוצה לישראל צוללת שישית או שעדיף לצה"ל להוציא את תקציב העתק על כלי שיט אחרים או מערכות נשק אחרות. בסופו של דבר, הכריע הדרג המדיני משיקולים אסטרטגיים על הצטיידות בצוללת שישית שעלותה לישראל - עם מערכות הנשק והאלקטרוניקה שעליה - עשויה להגיע לכמעט מיליארד דולר."

> להקטין למינימום את התקציבים למיגזר הערבי

למי אתה מתכוון ב"המיגזר הערבי"? עיריות? מועצות? כולל דרוזים ובדואים?
כמה זה מינימום ואיך זה אמור להקבע? ברמת מדינה על ידי חוקים חדשים? ואיך לדעתך ניתן להגדיר את זה בחוק מבלי להשמע יותר מידי גזעני?

או שאולי כדי פשוט ללכת בגישה של האמת בפרצוף: "יש לך מבטא ערבי?", "כן?" "אז לא מגיע לך כלום. נאדה. קאפיש?" "מצידי תמות פה מצמא סמוחטה לא תקבל"

> המיקרה עם עירק שונה, ארה"ב יצאה ביוזמתה שלה למילחמה

האם אתה רומז שארה"ב סתם הכריזה על מצב לחימה כי "ככה בא להם"?
עשרות אם לא מאות טריליונים בחובות נערמו על גבי האזרחים ולא רק באותם שתי מדינות. כן, גם אתה, אני, וכולנו משלמים ועוד נשלם. מיליונים בהרוגים ופצועים ועשרות מיליונים חסרי בית וכל.

מלחמה זה ממש לא כמו מכות בשכונה. הכרזת מלחמה הינו עיניין רציני ביותר ואסור בשום אופן להקל בזה ראש.
http://en.wikipedia.org/wiki/Declaration_of_war_by_the_United_States

KobeRider

New member
התשובות שלך לא לעיניין

כי הבסיס שאתה נשען עליו שונה מהבסיס שהוא נשען עליו. ובנוסף, הדיון אינו "כיצד למקסם תועלת כלכלית" או "איך לעשות משהו מבלי להיות גזעניים" [הרי ברור שהכתוב מעליך עושה הפרדה בין יהודים לערבים, אז למה לענות כאילו הפרדה כזו אינה קיימת, אינה אפשרית או אינה רצויה?].
כשניתקלים באנשים עם בסיס שונה, יהיה אשר יהיה, השאלה היא לא איך לענות לאנשים כאלה, אלא מה לעשות עם אנשים כאלה [והם בטח שואלים את אותה שאלה לגביך].

שלא לדבר על האנרגיה שזה גוזל ועל התסכול

וברור שאני נופל בזה על ימין ועל שמאל.

הקטע הוא לזהות כמה שיותר מהר שאין בסיס משותף לדיון, וכנראה שזה מצריך הרבה נסיון ובגרות.
זה לא פשוט, כי משום מה אני מניח שבני אדם אחרים מדברים בערך באותה שפה שאני מדבר, וכשאני נתקל בתגובה שמעידה על זה ש'פספסו' אותי לחלוטין (שהיא לעיתים קרובות גם מפתיעה וגם פוגעת), אני מניח שמעט הבהרות ותיאום מושגים יפתרו את הבעיה.

מסתבר שברוב המקרים זה לא ככה.

למה? אצלנו למדנו להפוך זאת למנוף חיובי..

גם אצלנו תוהים המון.

רוב השחקנים אינם מבינים מהותו של אינטרנט, ולכן המעטים שמבינים, טועים!

הבנת?

icemano

New member
זה לא יתסכל אותך אם תצא מנקודת מוצא

שאף אחד לא חייב לך שום דבר. אין חובה לאף אחד אפילו לרצות להבין אותך. ככה זה בחיים האמיתיים ובמיוחד נכון שבעתיים באינטרנט.

אני חושב שאני מסוגל להבין את ההיגיון מאחורי התסכול שלך, אבל האם התסכול הזה שלך הוא לגיטימי? ממה הוא נובע וכלפי מי הוא מופנה?
הרי נראה שאתה מאפשר למישהו אחר (משהו חיצוני שלא בשליטה שלך) לתסכל אותך כי אתה מתאכזב מזה שהוא לא פעל לפי הציפיות שלך (לא הסכים להשקיע מאמץ להבין אותך).

אולי בפועל התסכול נובע מזה שאתה מאפשר לפחד הזה שלא יבינו אותך להשתלט עליך במובן מסויים. הכוחות המיסתוריים של היקום שרוצים לעזור לך להשתפר כמובן מעמידים לפניך שלל הזדמנויות כאלה בדיוק כדי שתוכל ללמוד ולהתמודד. אולי אם תשחרר את עצמך מזה, כלומר באמת תמצא תועלת רק בעשייה עצמה של הכתיבה למשל, אולי אז פתאום גם יראה שלא רק שלא צריך להיות מתוסכל מזה אלא שפתאום גם מבינים אותך יותר טוב. אולי.

זה הרי מדהים על כמה אנחנו בני האדם יכולים להיות כל כך דומים ובו זמנית כל כך שונים אחד מהשני.
חוסר בסיס משותף לדיון הוא דבר נתון. זאת לרוב תמיד צריכה להיות נקודת המוצא.
הניסיון והבגרות כמו שאתה ניסחת את זה יכולים לתת בעיקר את הכלים להבנת העצמי ולהבנת המציאות, זאת שנראת רק לי ואלו שקורנות ממני. בנוסף יש גם כלים שאמורים לעזור לי לנסות ולעביר את החווייה שלי לאחר, אחר שיש לו סט דומה ושונה של כלים וחוויות.

לגבי הטענה "שברוב המקרים זה לא ככה", זה אולי נכון יותר רק בעינטרנט. אין מספיק נקודות מגע ואין שימוש בכל חושים. אבל לא רק.
בחיים האמיתיים יש יותר סיכויים.

הלו?? זה פורום בורסה ושוק ההון זה??

תענוג צרוף לקרוא את הדברים שלך

ואתה נוגע בהרבה נקודות שמעסיקות אותי לאחרונה (ואני מגיב כאן גם על מה שכתבת לקובריידר).

כרקע כללי, אין לי הרבה נסיון בפורומים באינטרנט, ואני טיפוס של קשרים אישיים ארוכי טווח, ככה שזה בשבילי בית ספר חשוב מאוד.

מה שאתה אומר על מקור התסכול מאוד מדבר אליי. יש פנטזיות שקשה לוותר עליהן (כמו זו שכולם יבינו אותך ויאהבו את מה שאתה אומר), אבל אין ברירה אלא לעשות זאת.
מה שכתבת על התועלת שבכתיבה בפורום (כאן ובתשובה לקובריידר) עשה לי סדר במחשבות ואישר כמה דברים שהרגשתי לאחרונה. כמו שאתה אומר, הבנתי שהאנשים שאיתם אני מנהל את הדיון הם ממש לא המרכז. התועלת היא בעיקר אישית, מפני שזה מפרה אותי ומחדד לי את המחשבה.

אתה גם כותב שמבחינת היחס, המשקל של הקוראים הפאסיביים הוא גדול בהרבה. זה משהו שקשה לי לאמוד אותו, אבל אני מניח שאתה צודק, וכמובן ההגיון שלך לגבי היתרון שיש להם בנוגע ליכולת להפיק הרבה יותר מהדיון מאוד מדבר אליי.

כנראה שהעניין זה להבין שדיונים בפורומים זה משהו אחר משיחות אישיות. אני מתחיל להבין את זה בזמן האחרון. אי אפשר להפיק משיחות אישיות את כל מה שמפיקים מהדיונים בפורום, וכמובן שאי אפשר להפיק מדיונים בפורום מה שאפשר להפיק משיחות אישיות.

בכל אופן, תודה, לקחתי הרבה ממה שכתבת.

למעלה