חבר שלי רוצה להתאבד...

חבר שלי רוצה להתאבד...

א. איך אדע אם הוא רציני? הוא כל הזמן חוזר על זה... ב. מה אני יכול לעשות, ומה הקב"ה רוצה ממני? ג. האם תהיה עליי תביעה בשמים אם הוא אכן יעשה זאת?

ארטיימר

New member
מה הרקע להרגשה שלו?

למה הוא לא רוצה לעזור לעצמו? אומרים שאדם שרוצה להתאבד לא מספר את זה .. אבל אי אפשר לדעת.. ראיתי אדם מתאבד שדיבר על זה רגע לפני ואף אחד לא האמין

מה ראית אדם מתאבד? ממש בעיניים?

הוא כל הזמן מדבר על חוסר המזל שלו וחוסר הצלחה בכל מה שעושה, מתוסכל כולו.. ממש מפחיד.. הוא מדבר כבר שנתיים, בינתיים לא זז אבל אם פתאום..

ארטיימר

New member
אין דבר כזה חוסר מזל , חוסר הצלחה..

זה הגישה כלפי החיים... חבל שהוא מסתכל בצורה כזו.. ורק הוא יכול לעשות בשביל עצמו.. יש אנשים במצבים לא קלים והם שמחים ורואים טוב.. השאלה מה האדם רוצה לראות.. מה בעצם הסיפור שלו?

אין...

הבנאדם לדעתי תכלס` עושה את זה בשביל הצומי, אבל צריך להיות בטוח.. אני לא לוקח סיכונים על המצפון שיפרפר בי כל החיים...

ארטיימר

New member
איזו סיבה שזו לא תהיה..

תשומת לב או מצוקה אמיתית, הוא במצב לא קל.. כי אדם במצב טוב לא זועק לתשומת לב כזו.. שה' ישמור מה מפריע לו כל הזמן? מה הסיפור שלו?

את האמת

הוא אוהב להסתכל על החסר, על ה לא, על כל דבר קטן שלא מצליח לעשותו לגדול, זה סוג של צומי, אני צריך לברר אם אצל חברים שלו מהישיבה הוא גם כזה, או רק אצלי... אני סתם לחוץ... אבל כבר 3 שנים! אני שומע ממנו בערך את אותו סרט...

סילה 120

New member
חבר שלי היתאבד היום.

רוץ מהר לחבר שלך תפוס אותו קח אותו לאיזה רב שידבר איתו.

ארטיימר

New member
סילה לא מתאים לך לצחוק על דברים כאלה..

הוא צריך מענה רגשי , דבר ראשון ועצות וכלים נכונים לחיים

הוא לדעתי סתם מבקש צומי...

אבל איך אני בודק אותו בזמן אמת... צריך להשקות אותו... ישלך איזה רעיון מקורי?

סילה 120

New member
לך דבר איתו.

תראה מה מציק לו.תראה אם הוא נהנה ביום יום או רק סובל תבדוק את הקשר שלו עם ההורים משפחה....

זיתרענן

New member
אתה

(במידה ואמיתי) לא תוכל לטפל בזה לבדך. רק בדוק מה הוא כבר עשה או תכנן. בפסיכולוגיה אדם שכבר תכנן כיצד יעשה זאת, זו כבר עליית מדרגה ונחשב רציני יותר. כמובן שאל תשאל אותו. פשוט נסה לברר. ו..רוץ (איתו או בלעדיו) לאיש המקצוע הקרוב. זה יכל להיות גם איש חינוך במקרה שאין משהו אחר. תוכל אתה להתקשר לערן (חינם) או לתת לו להתקשר. גם מצומי לפעמים עושים שטויות שמתחרטים עליהם `כל החיים`..

קליט

New member
שילך ליעוץ אצל פסיכולוג

יש פסיכולוגים מוזלים יותר בקופות החולים . אתה יכול לשבת איתו ולהקשיב לו - למה לדעתו הוא לא יוצלח, ולשאול אותו שאלות מנחות כדי שיגיע למסקנה שהוא מגזים, אמנם אם מצפים לכישלון - היא מגיעה, אבל לאט לאט הוא יגלה שיש לו תכונות חיוביות, שירשום על דף את כל הדברים החיוביים שבו, ויחזור על זה פעם ביום .

למעלה