חברל'ך, הויכוח בענין האבולוציה

preacher

New member
קרוקודיל יקר,

אתה ובקבוק אוהבים לצטט. אולי אתם שבויים באיזו אשליה שהמדענים הם רבנים שלנו וכל מילה שלהם - תורה מסיני (או ממכון ויצמן). אך הדבר אינו נכון. לנו החילונים יש מחשבה עצמאית ואנחנו לא מושפעים מסתם דעות של אנשים (להבדיל מתאוריות מדעיות ממש) - ולא משנה כמה תארים יש להם. בעיקר לא מציטוטים שהוצאו מהקשרם כמו שאתם נוהגים לשים כאן, שהם תקפים בערך כמו שאני אצטט שחקני כדורגל אומרים "אין אלוהים" אחרי משחק בו הפסידו, בתור הוכחה לעמדתי. ודרך אגב, דת מוגדרת כמערכת טקסים ואמונות. האם למדע יש טקסים כלשהם? חוץ מטקס קבלת פרס נובל, כמובן. התכוונת לאמונה ככל הנראה.

קרוקדיל

New member
אתה ממש מצחיק

איך אתה יודע שיש אטום? איך אתה יודע שיש קרינה? איך אתה יודע שיש סרטן? ראית פעם ? אלא מה אתה מאמין למדענים שאומרים שהם ראו אז אל תגיד לי שאתה לא מאמין להם ואם הדיעות שלהם לא נכונות וההגיון שלהם לא צרוף למה תאמין להם כשאומרים לך למרוח קרם שיזוף?

Governor

New member
"איך אתה יודע שיש אטום? איך אתה

יודע שיש קרינה? איך אתה יודע שיש סרטן? ראית פעם ?" כל אלה ניתן "לראות" בעזרת ציוד מתאים. הרי ברור שאנו רואים רק בתחום מצומצם (700 עד 400 ננומטר), ומבחינים בעצמים רק מעל גדל מסוים. "אלא מה אתה מאמין למדענים שאומרים שהם ראו אז אל תגיד לי שאתה לא מאמין להם" לא אפשרית קונספירציה בקהילת חוקרים. חוקר עשוי להתפרסם ולחרוג מאלמוניות בזכות תגלית, אולם גם בזכות הפרכת תגלית של עמית. מובן שאיני יכול להקים במרתפי מעבדה משוכללת. אני קורא ומקשיב למה שאומרים החוקרים. אם הקהיליה תמימת דעים בענין מסוים - אפשר לסמוך על כך. קורה שהקהיליה מפולגת בענין מסוים, חצי-חצי. אז צריך להמתין לנסויים ומחקר נוסף. "ואם הדיעות שלהם לא נכונות" כבר קרה בעבר שהקהיליה אחזה בדעות מוטעות למשך זמן מסוים. בסופו של דבר, הטעות מתגלית. "וההגיון שלהם לא צרוף למה תאמין להם כשאומרים לך למרוח קרם שיזוף?" אין כאן הגיון. יעילות התכשירים נבדקת באפן יסודי, עם קבוצת נסוי וקבוצת בקרה, ב- double-blind test, כמקובל בפארמקולוגיה...

preacher

New member
טוב, נמאס

אתם יכולים להפסיק בבקשה את מלחמת הקישורים הזו? זה נהיה משעמם.

נראה לי שמשהו פה לחוץ

ולכן הוא התחיל וממשיך עם ירידות אישיות נקבעו כללים לדיון הוגן והנ"ל עובר על 4 מתוך 6 כללי דיון הוגן כמעט בכל הודעה אז איך הוא יצפה להתייחסות רצינית? או שאולי הוא לא מצפה? בכל אופן דבריו לא מוסיפים כבוד למשהו ומצד שני מפחיתים מכבודו ורצינותו של משהו נרשה לקוראים להחליט

למעלה