חברי הפורום במקצוע עריכת הדין בארה"ב
!

NFish

New member
חברי הפורום במקצוע עריכת הדין בארה"ב
!

שלום לכולם,

יש מבין חברי הפורום עורכין דין אמריקאים שעובדים במשרד אמריקאי (קרי עורכי דין בעלי רישיון אמריקאי)?
אני מכוון בעיקר למדינת ניו יורק.

אם כן אשמח להתייעץ ולשמוע קצת על ציפיות שכר במשרדים הגדולים בעיקר (של העיר ניו יורק) למתחילים במקצוע.

בתודה רבה מראש!

NJConfidential

New member
מזל טוב

http://mobile.nytimes.com/2015/04/17/business/dealbook/welcome-to-your-first-year-as-a-lawyer-your-salary-is-160000-a-year.html?referrer=&_r=0

NFish

New member
נשמע מפתה, אבל...

מה לגבי אזרחים ללא אישור עבודה, שהמעסיק נדרש לשלם הרבה מאוד כסף עבור קבלת אישור העבודה?
אני לא יודע אם זה משפיע או לא על השכר....

NJConfidential

New member
אזרח ללא אישור עבודה?

אני מניח שאתה מתכוון לאזרח ישראלי...
אז השאלה שלך היא בעצם מה הסיכוי של עורך דין ישראלי שעבר את הבר בניו יורק למצוא עבודה טובה במשרד ניו יורקי?
אלא אם אתה מסיים תואר שני באוניברסיטה נחשבת בארה"ב בהצטיינות או שיש לך דוד שהוא שותף משפיע בפירמה הניו יורקית, או ששותף בכיר במשרד ישראלי גדול עוזר לך מול משרד אמריקאי שמנהל עמו קשרים תוך הבנה שההעסקה שלך תגרום לתיקים לעבור למקום הנכון, הסיכוי נמוך עד לא קיים.
אם יקבלו אותך, עלות אישור העבודה (כ-5,000 עד 10,000 דולר) היא שולית למשרד ניו יורקי גדול ביחס לשכר שישלמו לך.

NFish

New member
תודה.

לגבי סיכוי למצוא עבודה אני באמת בונה על הלימודים בחו"ל (אני לומד לתואר שני באוניברסיטה רצינית).
בהנחה ומוצאים עבודה (אגב לא בהכרח בשוק הפרטי, אולי גם הציבורי) חשבתי אולי משלמים פחות לעו"ד זר אבל אני מבין שלמעשה השכר הוא אחיד לכולם....
&nbsp
&nbsp

NJConfidential

New member
לא בטוח לגבי ציבורי

אני לא בטוח שמוסד ציבורי יספנסר ויזת עבודה. לרוב דורשים תושבות קבע. גם השכר נמוך משמעותית.
הסיכוי הטוב ביותר לאחר לימודים לתואר שני הוא סיום בהצטיינות והצטרפות למשרד עם מחלקת הייטק רצינית. שם יודעים שעורך דין ישראלי דובר עברית הוא נכס ולא פוחדים לצרף זרים.

debby12

New member
מנהל
שכר במשרדי עו"ד בניו יורק

בסביבות שנת 2012 דובר על שכר שנתי ל- first year associates (שזה השם המקצועי לשכבה עליה שאלת - עו"ד מתחילים) במשרדי עורכי דין של 160,000 בשנה. ראה למשל: http://www.nalp.org/2012_associate_salaries 

קח בחשבון שזה שכר בסיס ואיננו כולל בונוס שנתי. בונוס תלוי בד"כ בעבודה של X billable hoursc בשנה, כאשר המספר X משתנה ממשרד למשרד - אבל בד"כ מדובר בלפחות 2000 שעות בשנה

בד"כ במשרדים הגדולים השכר לפירסט ייר אסוסיאייטס הוא קבוע - כלומר כל אלה שמתחילים ביחד באותה שנה מרוויחים את הסכום הזה, ללא אפלייה ביניהם

אלה משרות מאוד מבוקשות ומתחרים עליהם אמריקאים (מוכשרים) רבים, שרבים מהם כבר יש באמתחתם קיץ שלם שבו עבדו במשרד הזה

שיהיה בהצלחה (and be careful what you wish for....)

Boston Guy

New member
אתה מודע לזה שאחד מתוך 100 מוצא עבודה ב"משרדים גדולים"?

זה שמוצא מרוויח 160,000$ לשנה.
ה 99 האחרים עבודים בסטארבקס בתור בריסטות.

NJConfidential

New member
שטויות

אם הייתי מקשיב לתסריטי האיימים של בוסטון לפני קצת יותר מעשר שנים (עוד בתקופת הפורומים של ynet), הייתי היום רושם שעבודים אצל רשם המשכונות בפתח תקווה (לא שיש משהו רע בזה כמובן).

תלמד טוב, תצטיין ויש סיכוי שתצטרף לעבדים שעושים 160K בשנה. יש גם לא מעט משרדים קטנים יותר שישלמו לך 120K או 100K לשנה הראשונה. גם מ-90 לא תפשוט את הרגל. השכר עולה באופן קבוע ב-5 עד 10 אחוז לשנה כמעט בכל משרד ששמעתי עליו. באריסטה לא תהיה.

בסדר, ואחרי שנהנית לעקוץ אותו, למה שלא

תשתף את הסיפור שלך, בקוים כלליים לפחות, כך שאחרים שנמצאים במקום דומה להיכן שאתה היית לפני 10 שנים יוכלו אולי להרוויח מהנסיון והתובנות שלך? זה עשוי לסייע ל- NFish ואולי גם לקוראים סמויים או מתעניינים עתידיים.

NJConfidential

New member
לא תמיד צריך סיפור

את ההמלצות שהיו לי סיפקתי בפורום וההודעות פרטיות. אני מכיר מעט מאד ישראלים שסיימו תואר שני באוניברסיטה מכובדת בהצטיינות ומצאו עבודות מכובדות (ואני מכיר לא מעט ישראלים שסיימו בהצטיינות) העקיצות מגיעות לו. לא היה שום דבר תורם בפוסט שלו מלבד להרפות את ידיו של משהו שמעוניין בעיצה. בערך כמו לאמר לסטארטאפיסט שאין טעם, כי הסיכוי הסטרטאפ שלו יצליח הוא אפסי.

למעלה