חבר'ה אפילו שכחתי לעדכן

מיקי*

New member
חבר'ה אפילו שכחתי לעדכן

אבל עלה סקר חדש לפני שבוע בעניין פרשת וענונו.

omer_sik

New member
למרות האיחור - בואו ונפתח דיון

טוב, אז ככה, עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא.... לדעתי, מדינת ישראל היא שעשתה גיבור גדול מהאדם. כל המגבלות נועדו בסה"כ להגן על אנשי מערכת הביטחון שפשוט פישלו בכל הסיפור הזה. איך מי שהיה צריך לדעת ולפקח על האדם לא עשה זאת. (והשם של האחראי פורסם) האדם היה מעורב בתא "מצפן" זמן רב במקביל לעבודתו בקמ"ג. איך אדם מסתובב עם מצלמה בכור ואיש לא חושד בו או יודע על כך. מה הוא עשה שם עם המצלמה צילם את החבר'ה לספר מחזור? בקיצור- שלא תבינו לא נכון, הבן אדם שפל והסגיר סודות אך כיום - 18 שנה אחרי אין לו משהו מיוחד לספר. אם היו עוזבים אותו לא היה פה סיפור. עצם זה שמנסים להגביל אותו מרמז על כך שיש פה מה להסתיר וזה הפך אותו לגיבור. שוב מדינת ישראל יורה לעצמה ברגל, שמה גול עצמי, דוחפת מקל בין הגלגלים והקלישאות נמשכות...

קובי2003

New member
אבל זה הרי לא חדש לנו .....

הטיוח הוא חלק מהפוליטיקה הפנים ארצית שלנו , אנחנו לא יודעים עדיין להתמודד עם בעיות וכשלנות ,ולכן נקים עוד וועדה ועוד דיון שלא יעלו כלום . מה שצריך לבדוק באמת בנוגע לצורת השלטון הזו היא האם זה נורמאלי למדינה "דמוקרטית" לנהוג כך אחרי 56 שנות קיום ?

omer_sik

New member
מפתיע שלא היה בג"ץ בנושא

ככל הנראה המדינה הבינה שבמידה ותשים יותר מדי הגבלות ארגוני זכויות האדם ילכו לבג"ץ ושם הכול יפול כי אין בסיס חוקי להגבלות. זה כמו שתשחרר גנב אחרי שריצה את תקופת מאסרו ותגיד לו "אולי תגנוב שוב, אז אתה נשאר בכלא למרות שישבת את הזמן שבית המשפט נתן לך" בנוסף אני לא ממש רואה איך המדינה יכול לאכוף את ההגבלות שנתנו לו. אסור לו להשתתף בפורומים באינטרנט? הוא יכול לשבת בבית עם לפ-טופ ומודם סלולרי והם לא יוכלו לדעת שהוא גולש, ככה הוא גם יכול להתראיין לכל כלי תקשורת בעולם בלי להאזנה לטלפון שלו תעלה על זה. וזה רק חומר למחשבה...

קובי2003

New member
אתה שוכח כמה הגבלות מעוגנות בחוק

תחת הכותרת " בטחון המדינה " .

omer_sik

New member
כיצד יש פה פגיעה בבטחון המדינה

כל מה שהיה לו להגיד הוא כבר אמר לסנדיי טיימס. ואני רוצה לקוות שב- 18 שנה האחרונות משהו השתנה שם....

קובי2003

New member
אני לא אמרתי שיש פגיעה .....

אבל לא אני ולא אתה יודעים בדיוק מה הוא יודע ומה לא ,נכון ? מי שמחזיק במידע הלא הם אנשי השב"כ והמוסד לא רוצים אותו חופשי בין אם זה כנקמה על הפאשלה שלהם ובין אם זה כי באמת יש לו מה להגיד עוד . נכון להיום השקט ששורר סביב וענונו גורם לי להרגיש כי סתם חיפשו איך לנקום בו ,ולדעתי אם הם ירצו הם יכולים ברגע להחזירו .

למעלה