זר לא יבין זאת

זר לא יבין זאת

איך אפשר להסביר לזר את האזנה ראשונה לאיירון מיידן? להאזנה של דיסק חדש? את תחושת הכבוד בעת החזקת הדיסק (החוקי! אני מוכן לשלם הון ולהמשיך לממן את איירון מיידן שלי) את מצמוץ העיניים למראה העטיפה את לקלוקי השפתיים, מההנאה שתבוא את רגשי הכבוד שאני חשב בעת פתיחת הדיסק האווירה חייבת להיות מושלמת קודם כל, הגדרה של שטח סטרילי הכולל חגורת בטחון אליה אף אחד לא יוכל להתקרב. במקרה שלי (אישה פלוס שניים) הרחקתי עד וינה על מנת שאוכל ליצור לי את האווירה המתאימה ללא הפרעות (מדוע וינה ? מדוע עכשיו? - אני מניח שיהיה לזה פוסט נפרד). אווירה חשוכה תאורה מעומעמת בלבד ושקט...... אני יושב על המיטה, מחזיק את העטיפה ביד זר לא יבין זאת אולי חרדים כן לפחות אני מרגיש איזו התרוממות בעת קריאת הטקסטים אני לא רוצה להגזים ולאמר שיש בהם משהו אלוהי, אבל קריאת הטקסט של אלבום מיידן חדש בהחלט גורמת לתחושת התרוממות מסויימת אני אולי יכול לאמר שאני מקנא בהם, החרדים. אם ככה הם מרגישים ביוםיום בעת קריאת התנך, אז אני יכול להבין את ההתמסרות שלהם. האזנה ראשונה חייבת לכלול מעבר מקביל על המילים. לפחות במקרה שלי, אני מנסה להתעלם מפרסומים ומפוסטים שונים החושפים את המילים. במקרה שלי, זה חייב להיות מושלם קריאת המילים וחשיפה ראשונה אליהם חייבת להיות מלווה בהאזנה לשיר עצמו ואין האזנה כשם האזנה לדיסק המלא. המתנתי בסבלנות. הצלחתי להתעלם מפוסטים המפרסמים סינגלים ואפילו את הפיתוי של קליפים באתר של מיידן צלחתי זר לא יבין זאת את דפיקות הלב המתגברות בעת האזנה ראשונה אני כבר מכיר את מיידן שלי אני והם כבר שנים יחד (אם אני מחשב נכון, כבר מ- 1987-1988) אני כבר יודע למה לצפות ובעצם לא? אני מחכה למעברים המוזיקליים לקטעי הסולו לקטעים האקסטרומנטליים לפתיח של באס, ולאיך שהוא מתפתח לשירה איטית ולוחשת של ברוס, ואת הרעד הקל בקול שלו כשהיא מתעצמת והולכת עד להתפרצות אבל האם לאחר מכן תבוא דעיכה שקטה או התפרצות נוספתו ואולי לפתיח גיטריסטי מתכתי? חדש או דג'ה וו? משהו שיזכיר לי את "Mother russia" או אולי את "childhood end". אני מוצא הרבה דימיון בפתיח זה או אחר הם לעיתים ממחזרים את עצמם או שלא? כי הינה זה לוקח את זה לכיוון אחר לחלוטין... אני מכיר ולא מכיר יודע למה לצפות -אבל הם יודעים להפתיע אותי כל הזמן מחדש זר לא יבין זאת את הקשר המקודש שבין טקסט למוסיקה את אמנות תכנון הדיסק מבחינת סדר השירים במשך שנים מצאתי היגיון בסידור סדר השירים בדיסק, ואת אותו היגיון אני מחפש בכל דיסק חדש והם מקיימים ומפתיעים כאחד תמיד הדיסק ייפתח באיזה שיר מהיר. ואולי הפעם לא? ותמיד תמיד, אני מחפש את אפקט ה- WOW את השיר שיר הבודד שהוא באמת יגרום לי להגיד WOW זה יהיה השיר המושלם באלבום ברוס יישמע בו מצויין ויערב תמהילי שירה שונים באותו השיר יהיה לו פתיח איטי וסיום מוחץ יהיו בו מעברים רבים קטעים אקסטרומנטליים מיוחדים ובסופו אני אגיד - WOW בכל אלבום יש אחד כזה DOD, FOD, SSOASS - לא בכדי שם האלבום כשם השיר במקרה כזה כבר עור ברווז עוקץ אותי לפני בוא השיר כי אין כמו אפקט ה- WOW כאשר אתה יודע כשהוא מגיע אבל יש את האלבומים שזה קצת אחרת somewhere in time לדוגמא אפקט ה- WOW שלי היה דווקא על שיר אחר לחלוטין ("בדידותו של האצן למרחקים ארוכים") ויש אלבומים שהם פשוט מצויינים, אבל בלי שיר של אפקט WOW Power slave לדוגמא... איזה אלבום זה יהיה עכשיו? אני פשוט מתרגש אז אני כותב את הפוסט הזה אופליין, ומן הסתם אדביק אותו כתהיה לי גישה לאינטרנט יותר מאוחר אני מניח שפה זה יהיה המקום לשתף את הפוסט הזה... אהבתי את התגובות לפוסטים קודמים שלי זה בא מהלב מאהבה אמיתית זר לא יבין זאת אז אני לא אקצין ואומר שמיידן זה הדת שלי המרחק ביני ובין דת הוא כמרחק בין קניבל לצמחוני אבל בהחלט אומר שהאזנה ראשונה לדיסק של מיידן הוא אירוע מקודש מיסטי אי אפשר לשנות רושם ראשוני ואי אפשר לשמוע האזנה ראשונה פעמיים אני מקדש את החוויה ומתייחס אליה בהתאם, גם אם הפוסט הזה נראה לכם משתפך וטפשי שמיעה ראשונה של אלבום מיידן חדש זה אירוע מיוחד עבורי זר לא יבין זאת

to the future

New member
שתהיה בריא פישפישגרדן

אנחנו לא רגילים לטקסטים כאלו ארוכים... אבל, קנית אותי לגמרי! עד היום לא הכרתי מישהו שמתלהב מ - The Loneliness of the Long Distance Runner כמוני. איזה שיר מוטרף, אה? יש את הקטע הזה שבסוף השירה של ברוס- I've got to keep running the course, I've got to keep running and win at all costs, I've got to keep going, be strong, Must be so determined and push myself on. איך שהוא מסיים לשיר מתחילה הגיטרה וזה פשוט שמימי. השיר הזה הוא כל מה שטוב במיידן- טקסט פשוט אך יפה (מבוסס על סרט), קצב, סולו רצחני וגם ההתאמה לאווירה הכללית של האלבום.

נא לדייק בשם שלי (-:

זה פיש דה גן ולא פיש פיש גרדן. ואכן, השיר הזה מייצג את מיידן האיתית שלי. טקסטים רבי משמעות מעברים מוסיקליים שמימיים (אכן המילה במקום) שירה מדהימה איזו דרך לסיים אלבום הא? דרך אגב, השיר קודם כל מבוסס על ספר (הסרט יצא בעקבות הספר)

to the future

New member
אכן...

צודק, הסרט אכן מבוסס על סיפור קצר. סחתיין על הדיוק- זה חשוב. אבל השיר לא סוגר את SIT או שהתכוונת למשהו אחר ב- "איזו דרך לסיים אלבום אה?" ?

אני חושב ש-דג'ה וו סוגר את האלבום

אבל יכול להיות שהזכרון שלי בוגד בי לעת זקנה...

אהה... ועוד משהו על דיוק

נא לא לשכוח שברוס הוא היסטוריון, אז בצלמו ובדמותו - עלינו לדייק (למרות שאני מהאחרונים שצריך לציין זאת...אפילו פה בפורום חטאתי באי דיוקים מסויימים פה ושם).

to the future

New member
מצחיק, זה בדיוק מה שאני טוען...

אגב, בגלל שהוא היסטוריון ובגלל שמיידן כותבים הרבה על נושאים היסטוריים, התפתחה "תרבות" של לדקדק בפרטים בשירים. איזה אחד כתב באתר על השיר the longest day מהאלבום החדש, שיש שורה All summers long the drills to build the machine שבעצם התכוננו למבצע Neptune יותר מבקיץ לפני... היו עוד דוגמאות בעבר, בהן נתקלתי (למשל עבור עובדות היסטוריות בשיר אלכסנדר הגדול)

אחי זה לא אותו ז'אנר בכלל

מטליקה ומיידן זה כמו מאריה קארי ולד זפפלין.. מטליקה זה טראש מטאל ומיידן זה אהבי מטאל/רוק

to the future

New member
אחי, לדעתי כן אפשר להשוות

למיידן הרבה יותר אלבומי אולפן טובים. למטאליקה 4 אלבומים רציניים לפני שהתמסחרו, כפי שאומר כולם אוהבים. אני אוהב את 2 הלהקות ולמרות ההבדל בז'אנר (האבי מטאל "קלאסי" לעומת טראש מטאל), תמיד יש פרמטרים להשוואה. למיידן הרבה יותר שירים שהם "קלאסיקה" והם מגוונים פי 100 בנושאי הכתיבה וכו'. אבל שלא תבין לא נכון- מטאליקה היו מצויינים והביאו כמה שירים שהם עמודי תווך במוסיקה. אבל, שוב, ההבדל הוא שמיידן מביאים לך היום שירים כמו the longest day ואילו מטאליקה, לא נראה שהם יכולים לשחזר היום את שיאם...

Beautiful Scar

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo199.gif

אני לא חולה על מטאליקה, כלומר, הממוסחרת איירון מיידן לא הגיעו למכשול כמו מטאליקה, כי השם שלהם לא הלך לפניהם, אלא המוזיקה. לפי מטאליקה, השם הלך לפניהם, והתמסחרו כי הם רצו לרצות את השם הזה, אבל הם התמסחרו. מה שאיירון לא.

Beautiful Scar

New member
התנשא לי? :O ../images/Emo199.gif

נהנתי לקרוא, כי מה שאתה אומר כלכך נכון. ויש זרים שכן יבינו. לקחתי בי, הייתי צריכה להקשיב שוב, ולהבין שזה אחד הדיסקים ה-דיסק!! =]

רק עם wasted love יוביל אותנו לחופה

אבל לגבי האם זה הדיסק? ה- דיסק? אני כנראה אכתוב על זה פוסט נפרד בברכה, פיש דה גן

למעלה