זר כלה נשפך מסחלבים (דנדרוביום סוניה)

yehudit371

New member
זר כלה נשפך מסחלבים (דנדרוביום סוניה)

שלום הייתי מעוניינת לדעת האם את הסחלב הזה ניתן לנעוץ עם הגבעול ישירות לספוג "מיקרופון" או שיש טכניקת שזירה אחרת כשמדובר בזרי כלה? אודה על ההתייחסות

בועז בר

New member
יש את הטכניקה הקלאסית של שזירת

גבעול או חלק ממנו או אפילו פרח בודד על חוט ברזל דק עם צמר גפן ספוג מים בקצה, ואיגודם לזר... צורת עבודה שכמעט ולא נעשית כיום ואורכת כמה שעות לזר, והמחיר בהתאם כמובן, משהו כמו חייט עלית של פעם... הזר שהתמונה הוא בעליל בנוי על 'מיקרופון'. אין בעיה עם הדנדרוביום, אבל אני בזרים כאלה מאבטח את הגבעולים הארוכים עם תיל דק אל רשת המיקרופון, כדי שלא יתעופפו עם תנועה פזיזה של היד... כמובן שבזרים האלה יש צורך ביד מקצועית שיודעת מבחינה טכנית איך לחתוך את הגבעול, כמה ובאיזה זוית לנעוץ בספוג וכו'.

yehudit371

New member
זר כלה מסחלבים

תראה, אני סיימתי כרגע קורס מתחילים בזר פור יו, אז מן הסתם הידע הוא בסיסי. אבל, יש לי את הצימאון לנסות כל מיני דברים ולכן אני אשמח אם תסביר לי באיזה אופן אתה משלב את חוט התייל. תוכל להסביר בקצרה כי את הטכניקה הבסיסית אני יודעת. תודה רבה

בועז בר

New member
את שואלת לגבי ה'מיקרופון', כן?

כשאני שם את הענף הראשון, זה הארוך שמשתפל מטה ונותן את האורך של הזר, דבר ראשון אני מתייחס לנטיה הטבעית שלו ולזוית של הידית, דבר שני חותך בסכין חדה חתך אלכסוני ונועץ בספוג. עכשיו אני לוקח תיל דק (0.4), כורך אותו מהאמצע כמה כריכות בעדינות על הגבעול, רצוי אחרי ההתפצלות של הפרח הראשון, כדי שתהיה אחיזה טובה, ואז, את שני הקצוות מושך בזוית כלפי הרשת של המיקרופון ומחזק אליה. התוצאה היא אבטחה כפולה של הענף הראשי, שלא יעוף כשמניעים את הזר כי הוא די כבד ויכול להשתחרר מאחיזת הספוג. שאר הפרחים והירק שיבואו אח"כ כבר יסתירו אותו מהעין.

yehudit371

New member
תודה רבה

אכן יש את הזר הזה בזר פור יו אבל התמונה היא מחתונתה של חברתי שרצתה זר כזה. בזר פור יו ביקשו 600 ש"ח עבור הזר ואילו שוזרת אחרת לקחה לה עבורו רק 200 ש"ח. בכל מקרה עזרת לי מאוד ואני אכן הולכת לנסות . תודה רבה

בועז בר

New member
ראיתי היום את התמונה הזו על אוטובוס בירושלים,

במודעת פרסומת של זר4U

נדמה לי שזה הסחלב המדובר

יש לו גם ניחוח בשעה מסויימת במהלך היום - את זה כנראה לא כולם יודעים !

למעלה