זרזוע בשבת

veredtered

New member
זרזוע בשבת

ראיתי בפורום שכן (או פוריות או בדרך להריון) שיש רופאים שעושים זרזוע באופן פרטי בשבתות. אמרו שאצל חלק אפשר גם לעשות השבחה (יש לי שם של מישהו ברמת גן) ואני תוהה - האם זה רק לזוגות שמביאים את הזרע החי איתם, או שגם אנחנו יכולות? ואם כן, איך זה בעצם יכול לקרות... איך יתנו לי בתה"ש את הזרע? האם אני יכולה לקחת אותו בשישי ולחכות איתו לשבת? כמה זמן זה מחזיק במיכל? אמרו לי גם שבאסותא אפשר לעשות את זה. מישהי מכירה? אני עוד לא יודעת אם באמת המחזור שלי יהיה סדיר עד כדי כך אבל בחודש האחרון היה נראה שהיה טוב לזרזע אותי בשבת, ורוצה להיות מוכנה אם אפשר. בדיעבד גם בראשון זה היה עובד. תודה בנות, ורד

אורora

New member
אין צורך בזה ורד

זרזוע בשישי מכסה את השבת ( אני ילדתי כך למשל )

veredtered

New member
נכון אבל לא את ראשון

החודש למשל בייצתי איפהשהו בין ראשון לשני. לפי בדיקות הדם וUS של חמישי רצו לעשות הזרעה בשישי 'ליתר בטחון'. בדיעבד אם הייתי עושה זה היה בזבוז של זרע (יקר). אם היתה האופציה לעשות בשבת, אז הייתי יכולה לחכות לתוצאות בדיקת הדם של שישי ולראות שעוד לא בייצתי, ולעשות בשבת (גם זה 'ליתר בטחון' כי אין בדיקת דם וUS בשבת, אבל זה קצת פחות ליתר בטחון מאשר בשישי. אם אין אופציה לזרזע בשבת, אז בלית ברירה אני מקבלת את זה. אבל אם *יש*, אז למה לא לבדוק אותה? ורד

catנוע

New member
ורד, באמת שלא צריך

את יכולה לעבור זרזוע גם בשישי וגם בראשון וזה מכסה לך את השבת וגם את ראשון. מה גם שאני לא בטוחה שאת יכולה טכנית לשמור את הזרע קפוא מספיק טוב משישי בבוקר עד הזרזוע בשבת (כי את הזרע את לא יכולה לקחת בשבת מבנק הזרע). אני בספק אם התרמוסים הם מספיק טובים בשביל זה. רוב התרמוסים שומרים על קור/חום עד 8 שעות.

veredtered

New member
כן, אבל אני מעדיפה לחסוך אם אני

יכולה - לחסוך בזרע, זאת אומרת. גם אני לא מבינה איך אוכל לשמור על הזרע - בעקרון לא בעיה לשים קרחומים וכו' אבל לא נראה לי שזה בדיוק מה שהזרע זקוק לו. לא יודעת. בכל מקרה, שוב, כמו שאמרתי, אם אין דרך אז אין דרך אבל אם יש אז אני רוצה לדעת עליה
. ורד

פנגושית

New member
זרע יקר וזמן יקר

ורד, את חייבת להרגע. אם את מרגישה צורך לחפש מקום שמזריע גם בשבת תעשי זאת בנחת, תרימי מקסימום טלפון ותשאלי. את לא יכולה כל הזמן לפחד שמא זה לא בדיוק הזמן בגלל העלות היקרה של הזרע, כי ככה שוב לא תתחילי אף פעם. יש אפשרות על ידי זריקות לתזמן כך שלא תפספסי את הביוץ. אני ממליצה לך להכין דף עם כל השאלות שאת לא סגורה לגביהן ולשאול את רופא הפיריון שלך. את חייבת לעצמך יותר שקט נפשי, תזכרי שהתהליך גם יכול לקחת לך זמן ויכול להיות שזה לא יצליח לך בפעם הראשונה (הלואי וכן אבל בואי נהייה ריאליות) ואולי גם לא בשניה ואת לא יכולה להלחיץ את עצמך כל הזמן. ברגע שתתחילי ויהיו מעקבים אחרייך תוכלי לקבל יותר תשובות ברורות לגבי הביוץ שלך וזמן ההזרעה. אני אומרת לך מנסיון ברגע שמתחילים פשוט זורמים עם הדברים והרבה יותר פשוט להבין אותם. שיגיע לך כבר הזרע מחו"ל ותתחילי בטיפולים. יהייה טוב !!

lb4

New member
להוריד לחץ

ורד, אני גם שותפה לדיעה שהכל נעשה מתוך לחץ מוגזם ולא בריא, ואני מכירה את המצב של זרע יקר מחו"ל... בכל אופן אסותא תל אביב עובדים בשישי ממש כרגיל, ובמקרי IVF לפחות גם בשבת, אם כי לא ברור לי לגבי הזרעות רגילות, ולא היה לי נסיון ספציפי בשבת. אם את ממש לחוצה קחי רופא פרטי שעובד גם בקליניקה שלו גם שם ( פרופסור דור, לברן ועוד.... ) ותהיי מכוסה. תרמוס בפרוש לא יעוזר למעבר למספר שעות.

veredtered

New member
אבל גם עם רופא פרטי - מה עם הזרע?

איך מחזיקים אותו לשבת, אפילו בהנחה שלקחתי אותו בשישי. זה לא נראה לי מסתדר, לא? טוב, אשאל בפורום שבו נשים כן עושות את זה, אולי הן תדענה, אבל נראה לי ששם הן משתמשות בבעל בתור מיכל
. ורד

פומלית1

New member
תבדקי באסותא

דברי שם עם לריסה או נורית - טל. 03-5201518/550 ותשאלי אותה אם יסכימו לקבל את הזרע ביום שישי לצורך ביצוע ההזרעה בשבת. אם כן תיפתר לך הבעיה, בזמני עלתה ההשבחה + ההזרעה באסותא 171 ש"ח. לא יודעת מה קורה היום. בהצלחה

veredtered

New member
אז בדקתי באסותא - הם אכן מזרזעים

בשבת אבל רק למטופלות שלהם. כלומר מי שמטופלת אצל אחד הרופאים שלהם. אז החלטתי שכן אלך לתור אצל זיידמן כדי שאחשב למטופלת שלו כדי שאוכל במידת הצורך לעשות (אצלו?) זרזוע בשבת. נשמע לכן הגיוני? ורד

veredtered

New member
כנראה שתכונת הבולדוזריות של אמא שלי

עברה קצת אלי
. תראי, יש לי כמעט חודשיים לחכות עכשיו לזרזוע... אני צריכה למצוא דרכים להעסיק את עצמי כדי שארגיש בכל זאת שאני 'בתהליך', לא?
. ורד

veredtered

New member
אני דווקא עושה את זה בנחת, עכשיו

חודש לפחות לפני שאני צריכה את זה. לא התכוונתי שישתמע כאילו אני מחפשת מקום ל*היום*. דווקא זה שהחודש כן עשיתי מעקב זקיקים עזר לי להבין את ענין הזרזועים 'ליתר בטחון' כדי 'לכסות', וזו הסיבה שאני תוהה האם יש אפשרות לזרזע בשבת. שוב, אם אין, אז אין. אבל חבל לי שתהיה ולא אדע עליה. למה שלא אנסה להגדיל את הסיכויים מחד ולהקטין את העלויות מאידך? בכל מקרה, עוד לא הזמנתי אפילו את הזרע מחו"ל אבל אני נפגשת עם ד"ר מנשה בשבוע הבא בנושא, אלא שממילא במשרד הבריאות לא יתנו אישור לפני תום החגים אז זה יקח זמן ונראה לי שאפספס את הביוץ הבא שאמור להיות עוד 3 שבועות. לגבי השאלות לרופא הפריון... באמת זה מזכיר לי שאני צריכה לבטל את התור לזיידמן מחרתיים בחצות הליל. מישהי צריכה תור דחוף אליו?
. תודה על ההתייחסות, פנגושית
. ורד

אורora

New member
אני די משוכנעת

שזרזוע בשבת יעלה לך הרבה יותר מאשר מנת זרע שאולי צזרקי לשווא ביום שישי. כך שגם הצדקה כלכלית אין כאן.

lb4

New member
זה דווקא לא מדוייק -

כי מנה עולה כ200 שח ואף רופא (אני מקווה) לא ייקח כזה מחיר להזרעה אפילו בשבת

אורora

New member
בזזז.....

אף רופא לא יקח 200 שקל להזרעה פרטית בשבת???? בבתי החולים לוקחים 250 ( באיכילוב ) ו 300 ( בתל השומר ) להזרעה פרטית ביום עבודה. בשבת שיפתחו למענה קלניקה יקחו פי 4. ומנת זרע בארץ לא עולה 200 אלה 350 וצפונה. ומנת זרע של ורד ( מיבוא ) תעלה הרבה יותר.

למעלה