זקוק לעצה בנוגע לבקשת הגירה על בסיס מקצוע

shenkerman

New member
זקוק לעצה בנוגע לבקשת הגירה על בסיס מקצוע

שלום אנשים,

אני בכוונה להגר לקנדה.
מהבנתי מערכת הבריאות שם מאוד מפותחת ולכן חשבתי על הגירה על בסיס מקצוע.
קצת עלי : טכנולוג רפואי ,תואר במנהל מערכות בריאות, תואר שני בעסקים ומוסמך ניסוים קלינים.
באתר של הרשויות הקנדיות הבנתי את חבילת ההגשה שאני צריך להגיש וחשבתי להגיש על פי מקצוע - טכנולג רפואי.
חשבתי שבמקרה זה שהכול צריך להיות טיפטופ אולי צריך לעשות את זה עם יועץ הגירה.
הייתי בשוק מהמחירים שהם ביקשו , לדוגמא עורכת דין בשם ליסה מחברת קנגורו הגירה רצתה 40,000 ש"ח לטיפול בבקשה.
אתם רוצים להגיד לי שאלו המחירים הממוצעים של יעוץ לטיפול בבקשה לאדם יחיד להגירה?
חשבתי שאולי בכול זאת אעשה את זה לבד אך שדיברתי טלפונית עם המשרד UCI של מיכל אוחיון הם בכלל הציעו (לפני הפגישה איתם) שלהתבסס על טכנולוג רפואי זה לא טוב כי זה מקצוע מסוג דרגה נמוך יותר וצריך יותר לכיון של המנהל הבריאותי, אז ראיתי שאני כן צריך מישהו שיעזור לי בבקשה הזו.
תוכלו להמליץ לי על יועצים איכותיים שלא מרוששים במחיר ? אני על תקציב מוגבל יחסית.

תודה מראש

ארז

אין כרגע בכלל הגירה על בסיס מקצוע.

התכנית מוקפאת, וצפויה לעבור שינויים דרסטיים (כנראה) בתחילת השנה הבאה. אם אתה מסוגל לקרוא ולמלא כמה טפסים באנגלית, מוטב ותעשה כמה שאפשר יותר מהר את מבחני השפה, IELTS, ורצוי כנ"ל גם בן/ת זוגך (אם יש כזה/ו), ועם ציונים טובים אין סיבה שלא תוכל להגיש את הבקשה בעצמך בבוא העת ובכפוף לתנאים שיהיו. אין לי דרך אחרת מאשר להשתמש במונח "נוכלים" למי שמבקשים 40,000 ש"ח על טיפול בבקשה שבכלל אין אפשרות להגיש...

shenkerman

New member
ידוע לי שהתוכנית מוקפאת אבל זה רק לעוד חודש

וקצת .
את מבחן השפה כבר עברתי וגם בציון טוב אז זו לא הבעיה.
אני רק חושב על היתרונות של מישהו שמבין בעניין ויכול לכוון במקום שאעשה איזשהיא טעות בבקשה וילך סתם זמן על זה.

באף מקום (למיטב ידיעתי) לא נכתב במפורש

שהתכנית תתפרסם ב-1.1.13. מניחים שבהמהלך הרבעון הראשון, אבל שוב, שום דבר לא בטוח.

יש סימנים המורים על כך שבתכנית החדשה התעודות המקצועיות וההתאמה הספציפית של עיסוקך לדרישות הקנדיות יצטרכו להיבדק ע"י גורם שיוסמך לכך ע"י ממשלת קנדה (ע"מ להמנע מהטעיה, וע"מ למקסם את יכולות ההעסקה בקנדה). לפיכך, עצות של מאכרים, ע"ס התוכנית הקודמת הן פשוט לא רלוונטיות, שלא לדבר על כך שע"ס הנתונים שהצגת כאן על עצמך, גם נמכרות לך במחיר מופקע, שכן, על פניו, אתה לא ממש מקרה "בעייתי" או "גבולי".

סבבה. אני מציע שבינתיים תאסוף את המסמכים

התומכים (תוכל להעזר בצ'ק ליסט הקיים. רובו, מן הסתם, ישאר בתוקף. אני במקומך גם הייתי מתרגל מילוי של טפסי הבקשה הנוכחיים), ואם אתה נחוש ברצונך לעבור, גם תרגם אותם.

חוץ מזה, עקוב, יום יומית, אחרי הפרסומים באתר CIC וברשת בכלל. צפוי שתהיה התנפלות לכשתפורסם התוכנית, כך שהמכסות תתמלאנה במהירות.

shenkerman

New member
את המבחן עשיתי לצערי למרות שרמת הדיבור

והקריאה היו 8 רמת הכתיבה הייתה 5.5 ולכן הממוצע היה 6.5 מקווה שזה יספיק להם.
תוכל רק להסביר לי אם אתה יודע כיצד מתבצע התשלום בפועל לבקשה ? והאם אני צריך להעביר את המסמכים לשגרירות הקנדית פה בארץ או שזה שליחה רגילה של חבילה בדואר?

TrigATUSA

New member
קודם הסוסים, אחר כך העגלה

6.5 לא הספיק בעבר ואין סיכוי שיספיק בעתיד
אם רמת הכתיבה שלך כל כך נמוכה אתה לא תמצא עבודה בתחום המקצועי שלך

לפני שאתה מתחיל להתלבט לגבי האם לשלם בצ'ק או בכרטיס אשראי תתמקד בבעייה הקריטית שלך והיא המחסור בשפה
שימנע מימך לעשות FSW ובוודאות ימנע מימך לקבל הצעת מעסיק

למיטב זכרוני ממה שמפורסם לגבי התכנית החדשה

ציון של 5.5 בכתיבה (כמה קיבלת בהבנת הנשמע?) לא מספיק. נדמה לי שצריך מינימום של 6.5 בהבנת הנשמע ו-6 בשאר הקריטריונים. חזור בבהילות על המבחן!

shenkerman

New member
לפי האתר שלהם זה לא הולך לפי חלקים אלא ציון

הממוצע של כולם ביחד .
במידה וזה מתחת ל6 זה לא מתקבל .
רשום שם שככול שבחלקים מסוימים כמו בדיבור וכתיבה מקבלים יותר הניקוד עולה לבקשה עצמה.
אצלי היה דיבור 8 קריאה 7 הבנת הנקרא 6.5 וכתיבה 5.5 סך ממוצע 6.5
אני יכול לעשות את הבחינה שוב אבל הבחינה הכללית רק בפברואר, ואני מעונין להגיש את הבקשה כמה שיותר
מהר ברגע שיפרסמו את רשימת המקצועות

בדוק בקישור בדף זה למעלה בכחול. אין לי כח

לקרוא את זה שוב אבל זה מה שאני זוכר. הממוצע לא חשוב אלא כל קריטריון בנפרד.

gran1

New member
תסתכלו באתר הרשמי במקום להתווכח

כרגע המסלול חסום, אבל פורסם שבהמשך או כל ארבעת החלקים 7 (כולל) ומעלה =חיובי (אפשר להגיש) או לעשות שוב. הם העתיקו את זה מאוסטרליה - עד לפני חצי שנה בעת ההגשה היה לכל SECTION בIELTS ניקוד נפרד.

אני הבנתי שתנאי הסף הוא 7 (ממצוע של כל החלקים

אם קיבלת ממצוע 7= 16 נקודות
קיבלת ממוצע 8= 20 נקודות
קיבלת ממוצע 9= 24 נקודות

החלק של השמיעה הוריד לי את הממצוע משמעותית... אני לצערי צריכה לעשות שוב בפברואר:(

מקווה שהפעם ינהגו בצורה הולמת ואולי יסדרו לנו אוזניות...

הייתי אצל מיכל אוחיון בפגישה והיא חישבה לי 24

נקודות עבור האנגלית ואמרה שמספיק שאני אקבל מינימום ציון 6.5.... איך יכול להיות?? אולי אני טועה בחישוב?

gran1

New member
החוק הוא ממשלת קנדה -ולא יועצים ממדינות אחרות

מצ"ב סיכום שכתבה מיכל אוחיון שפורסם הטיוטא (באתר הקנדי הרשמי), זה כתוב גם באנגלית באתר הרשמי.

למעלה