זקוק למיני המלצה

gilads

New member
זקוק למיני המלצה

מבקש המלצות למינידיסק. אין לי מושג על המכשירים (מחיר, תכונות .. כלום!), אבל נוצר צורך דוחק בקנייה, לרגל הזכייה.. לכבוד יום הולדתי ה 32 (החל בסוף השנה האזרחית) אתארח במהלך חודש דצמבר ברצועת עזה, ע"ח משלם המיסים
... (33 יום- אחד לשנה הבאה) מה שתגידו בוקר טוב וביטחון שוטף

gilads

New member
בורותי גדולה מכפי שחשבתי../images/Emo163.gif

אני מתכוון לווקמן שכולל קומפקט דיסק והבנתי ממסר של דניאל שזה לא בדיוק "מינידיסק".. אז אשמח בהזדמנות זו (שאתם מציפים אותי בהמלצות על דיסקמנים) לעמוד על ההבדל בין השניים..

DeeBee

New member
ווקמן שכולל קומפקט=קומפקט עם רדיו?

מינידיסק הוא אמצעי הקלטה דיגיטלי. אם תרצה - DAT לעניים (עניים בכסף - איכות ההקלטה אמורה להיות ברמות דומות אם לא זהות, ואולי אף טובות יותר - אין לי מספיק ידע בנושא) או קלטת מגנטית לעשירים. בדומה ל MP3, ההקלטה מבוצעת באמצעות אלגוריתם דחיסה (lossy) שמכונה ATRAC. אפשר לחלק את ההקלטה לטרקים (כמו ב CD), הדפדוף והגישה בינהם נוחים למדי. מינידיסק בודד מכיל עד 80 דקות של מוזיקה בדחיסה נמוכה (איכות שאמורה להיות מקבילה לזו של CD), כפול מזה בדחיסה שנותנת איכות MP3ית ב 128 kbps, ופי ארבע (320 דקות) בדחיסה ברמה נמוכה, שמתאימה להקלטת מלל. פיתוח אחרון בתחום, netmd, מאפשר המרת מוזיקה שנשמרה ב MP3 ל ATRAC והעברתה מהדיסק הקשיח למינידיסק (אך לא בכיוון השני, ותוך הטבעת watermark שמגביל את מספר ההעברות מהמחשב לנגן). יתרונות: קל, קטן ונוח יותר מ CD. יכול לשמש להקלטה באיכות גבוהה. חסרונות: המדיה לא זולה כמו דיסקים לצריבה, נניח. גם מחירי המכשירים המוצלחים יותר גבוהים בהשוואה לחלופה ה CDית. דיסקמנים של היום הצליחו להתמזער לגודל שלא עולה בהרבה על CD, ומשקלם קל יחסית. הביקוש למכשירים עם רדיו נמוך, יחסית. אני יודע שלסוני דגם אחד בלבד עם טיונר, ואיכות הטיונר עצמו לא מהמשובחות. אם MP3 עושה לך את זה, יש גם לא מעט דיסקמנים שיודעים לקרוא קבצים שנצרבו על דיסק. מישהו שמבין בזה יותר יעזור לך יותר.

gilads

New member
דיסקמן +טיונרמן, זהו בדיוק../images/Emo13.gif

נחמד לראות איך התפתחות השפה העממית מרחיקה ביטויים ממקורם.. כל הפואנטה של הנישאות (Walk..) נשמטה במעבר לדיסקמן

zapaפרנק

New member
עכשיו ראיתי

הדיסקים של המיני דיסק הם קטנים וקומפקטיים כמו המכשיר, ניתן להקליט עליהם שוב ושוב ועלות דיסק כ 10 שקלים. מנסיון מצטבר הדיסקמנים גדולים ומסורבלים למגדלי שמירה, וגם לא ניתנים להסתרה. בכל מקרה גם על אלה וגם על אלה יש לשמור בקפידה. תעתיק לך 10 דיסקים מועדפים ותתחיל לחייך

zapaפרנק

New member
אחרי בדיקות מרובות זה הדגם שהבן

שלי בחר, מבחינת התכונות זהה ל 707 ול 909 מתחבר USB ואמין ביותר. המחיר כאן לדוגמא: http://www.wallashops.co.il/shopmind_portal_heb/auctionProd.asp?auction_id=586081 הוא במחיר מצויין. ישפאר מוכרת את הדגם הזה באותו מחיר בערך לחנויות. בהצלחה

zapaפרנק

New member
יש נדמה לי יבואן נוסף (שאש?)

בקינג גורג בת"א, שם הוא נמכר במזומן ב- 850 ש"ח

מונו

New member
וזה הדגם שאני בחרתי

המינידיסק שלי. קניתי אותו דרך האתר (לדעתי האתר הטוב ביותר לרכישת מינידיסק ואביזריו). יתרונות הדגם - עמיד ביותר, ממשק USB NetMD(לא לקנות בלי), MDLP. יתרונות על דיסקמן - קטן יותר , עמיד יותר בפני זעזועים. יש גם דגמים עם טיונר. המגבלה של הגנה מפני העתקות איננה משמעותית וניתן לעקוף אותה בקלות.

אני הגעתי למסקנה שהדבר הכי פרקטי

למילואים, זה רדיו קטן עם אוזניות. יש לי רדיו קטן כזה שקניתי ב - 60 שקל, נכנס לכל כיס ולא מרגישים אותו, אין חלקים מכניים שיתקלקו מאבק ובוץ. כשלקחתי דיסקמנים תמיד נעלמו לי דיסקים, ותמיד נגמרו לי הסוללות כבר באוטובוס. אם תמצא נגן MP3 עם רדיו במחיר סביר, זו תהיה הבחירה הטובה ביותר לדעתי שאפשר לעשות - כשמדובר במילואים. ><>

למעלה