זקוק למידע על אפריליה ליאונרדו 150

Le Duke

New member
בוא נוסיף עוד כמה פרמטרים למשוואה:

קסדה שלמה - 800 ש"ח ומעלה מעיל (לקיץ) - 1200 ש"ח ומעלה כפפות קיץ - 200 ש"ח ומעלה מנעול חוליות - 300 ש"ח ומעלה מנעול דיסק - 150 ש"ח ומעלה אזעקה - 700 ש"ח ומעלה כיסוי לאופנוע - 150 ש"ח ומעלה ביטוח חובה + ג' - 3500 ש"ח בערך חישוב ביניים קצר: 7000 ש"ח מינימום לציוד בסיסי והנה מגיע החורף: ערדליים ,מעיל חורף (או חליפת סערה) ,כפפות חורף ,הרבה שמן שרשרת (כ-50 שקלים למיכל) ,חומרים שונים (ספרי סיליקון ,ספרי למשקף...). כל המחירים הנ"ל הינם משוערים (יש מעילים גם ב-3000 ,קסדות ב-4000 וכפפות ב-1000). לא מומלץ ללכת על דברים יותר זולים (כמו קסדה ב-300 - זה הראש שלך). עוד לא דיברנו על בדיקה לפני קניה ,תיקון רג'קטים (נדיר שאין) ,טיפול לאחר קניה ,טיפולים שוטפים ,תיקון נזקים לאחר תאונות (לא עלינו) ועוד. נשאר כסף לקטנוע/אופנוע? תתחדש. המטרה היא לא להרתיע ,אלא לגרום לכניסה עם טעם טוב לעולם הדו"ג. בהצלחה

enigo

New member
נסחפנו....

מה עם מחממי צמיגים? ידיות כידון מחוממות ומערכת קשר פנים ??? נכון שזו הרשימה המומלצת, אבל... א) נדמה לי שהוא אמר שיש לו ציוד. ב)קסדות סבירות + מתחילות ב 450~ מעיל קייץ אורינה ב 800 +- 2 מנעולים, כיסוי ואזעקה לקטנוע ב 4K??? רבק.... שמן שרשרת לקטנוע??? ותתפלא באיזה גשם אפשר לשרוד בלי חליפת גשם... (וערדליים לא ממש נחוצים על קטנוע...) בקיצור, בפחות מ 2K אפשר לסגור ציוד סביר. ניתן למצוא דיוקים 97-98 במצב סביר (אם כי קשה, אני מודה...) ולשרוד. לא להבהיל סתם...

VTR SP2

New member
מי מבהיל ?

הילד רוצה קטנוע בגרוש וחצי אז מציעים לו משהו ריאלי ומזהירים אותו כדי שלא יכנס להרפתקה שאולי תעלה לו ביוקר בסוף (הבחור חייל)...

tygger

New member
פשש... טיפה הסחפות ידידי.

אגב תיקונים קלים.
מעיל קיץ במטרו היום עולה 700 ש"ח (אורינה רשת.)
מנעול חוליות 235 ש"ח KRF2 (קריפטונייט)
כיסוי? מה עם חתיכת בד ארוכה מספיק? יש אנשים שאין להם פריווילגיה להיות מפונקים.
קסדה שלמה? לא מזמן נאמר פה מאביזריון על קסדה ב500 ש"ח, ואפשר גם MDS בפחות. חורף?
חליפת גשם חלק אחד או שניים - 400 ש"ח בערך ושים תחת את מעיל הקיץ. זה עובד נפלא והרבה פחות מסורבל. מניסיון. בימים שאין גשם, בעסה. שים מעיל מעל לממוגן.
ערדליים?!? זה קטנוע ידידי. יש ריצפה לכלי. נעליים גבוהות (צבאיות, מישהו אמר?) יעשו את העבודה יופי. כפפות אכן תרכוש ספורטקס ב150 ש"ח לחורף ולקייץ משהו סביר ב200 ש"ח (או אפילו 100 אם יתמזל מזלך...) יחי ההבדל הקטן. גם תפרנים יכולים
tygger, שלא מזמן היה בין האנשים חסרי האמצעים שנדרשו לכלי תחבורה וגילו את הגמישות שבחוסר הברירה והאפשרויות הגלומות בה.

davidcla

New member
תודה לכולם , אני יבדוק את הווספה...

כמו שזה ניראה הכיוון שלי צריך להיות דיוק או ווספה... אגב לכל החברה הפסימיים , כמו שאמרתי ,קסדה טובה יש לי ,מעיל יש , כפפות יש וכל מה שאני צריך להוסיף , יהיה...:) חברי אין מה לעשות צריך להתחיל מאיפהשהו ,לא ? אגב, מה שכ הרתיע אותי במה שאמרתם זה העיניין הבטיחותי , מה לא בטיחותי בווספה ?? אני יכול לוותר על הנוחות או היופי , אבל בטיחות ?! דוד

CBRRRRRR

New member
בלמים, מתלים... עוד משהו?

הבלמים זו חוויה דתית: צריך להתפלל כל פעם שלוחצים על הבלמים. מתלים גרועים ושלדת פלסטלינה, אבל זה בעיקר עניין של נוחות. בדגם שלי (1986) דווקא במהירות גבוהה (100 קמ"ש וצפונה) גיהוץ המהמורות יותר יעיל מאשר במהירות עירונית. מרווח הטיה מוגבל אבל זה לא אמור להיות מורגש אלא רק במקרים קיצוניים ביותר (יש רגלית אמצע שמאותת מראש על כך שמרווח ההטיה עומד להסתיים). לא אמורה להיות בעיה עם 60 ק"מ ליום, כל זמן שמקפידים על ערבוב שמן נכון וכיוון קרבורטור מתאים, ולא נוסעים כל הזמן ובצורה קבועה במהירות מקסימלית אלא 80% (בערך 100). לפי מה ששמעתי דגמי 200 יותר עמידים מדגמי 150, בוודאי לשימוש כזה אינטנסיבי.

Le Duke

New member
להיפך! דבר ראשון ,נא לקרוא בעיון

ורק אחרי זה לקפוץ. ספרי שרשרת - התיחס לאופציה של ה-MZ אזעקה - ציינתי 700 כאשר ניתן למצוא גם ב-1800 עם ביפר ושלל תוספות. מנעול - שווה להשקיע אם לא שמים אזעקה. ציינתי מחיר אמצע הדרך (מי אמר אבוס ב-900?). מעיל - 1200 זה מחיר ממוצע למעיל קורדורה שיכול לשמש גם בקיץ וגם מספק הגנה בחורף (ביטנה פריקה ועמיד בגשם) ,לא המלצתי על מעיל עור ב-2500 ,גורטקס ב-3500 או חליפה ב-7000 (אם לצטט:"יחי ההבדל הקטן"). נעליים צבאיות - עמידות למיים ,אך לא ממוגנות כנגד סיבוב (נקע בימין לפני שנתיים). שים לב שלא המלצתי על מגפיים (700 ש"ח ומעלה) למרות שלדעתי הן חיוניות לא פחות מכפפות. ערדליים - גם עם קטנועים צולחים שלוליות (ידוע שזה לא בטוח להיכנס). איך הגעתם לזה שאמרתי אזעקה ב-4000 ,אין לי מושג - גוזמא קלה או סתם השמצה? קסדה - לדעתי 800 ש"ח זה סף כניסה לקסדות הטובות. לא הייתי נוסע עם קסדת HPH מצ'וקמקת על הראש. לא לשכוח - כיוון זהוא חדש ,מומלצת בדיקת מוסך ,יש לתקן ריג'קטים קריטיים (בלמים ,רצועת וריאטור...) בשורה התחתונה - זה עדיין לא זול. שוב ,לא היתה כוונה להרתיע אלא להכניס קצת רציונליות לעסק לא רציונליץ ציוד טוב יעשה את הנסיעה יותר נוחה ובטוחה ,מה גם שהוא ילווה אותו בהמשך הדרך.

tygger

New member
צודק בקשר למגפיים,

גם אני רוכב תמיד עם מגפיים. אבל היות ורוב הרוכבים בארץ לא רוכבים עם מגפיים אז נעליי צבא דווקא עושות עבודה הרבה יותר טובה מאשר נעלים חצאיות, או אפילו נעל גבוהה רגילה. מעיל כפי שציינתי, לא מחייב דווקא בהרבה כסף. יש מעילים זולים יותר (ברוש). ובחורף קר אפשר לנסוע עם עליונית חליפת גשם על המעיל. מנעול אבוס אכן מעולה, אבל יקר מאוד (אולי אפילו מדי). מנעולים טובים במחיר טוב צריכים לבוא כאן בחשבון. KRF2 הינו ליין חדש של קריפטונייט במחירים מאוד טובים (מצחיקים אפילו). לא יודע מי אמר שאמרת אזעקה ב4000 ש"ח. אבל קסדה ב500 ש"ח (AGV GP1) או MDS גם טוב. לא דיברתי כמובן על HPH (מסכים איתך בהחלט שאני לא אני אותה על הראש). אבל דיוק 125 בסיסי יכול לעלות לו גם 3000 או 2000 ש"ח, אם השנתון נמוך, ולעיתים אפשר למצוא כלים שמורים אפילו במחירים האלה. שווה לבדוק. אגב, יש גם אופנוע כמו סוזוקי GSX-400 שעולה כמעט 4000 ש"ח. ישנים, אבל מאוד אמינים.

royboy1

New member
ה-../images/Emo45.gif

מיועד ל-לה דיוק וטייגר. אפרופו קריפוטונייט. מצחיק ותמוהה לי עניין הליין ה"זול" שלהם. כשקראתי על כך לראשונה (מוטו) צחקקתי לעצמי. BMW לעניים? הכיצד, קריפוטונייט, אשכרה מותג בעולם המנעולים, התחילו למכור מנעולים במחירם "מצחיקים" להגדרתו של טייגר
המנעולים באותה הרמה אך העלויות ו/או הרצון להכניס ג'ובות לכיס פחתו? לדעתי מדובר במנעולים הרבה פחות טובים וזאת בלי להכיר את המנעולים ואת העמידות שלהם בפני שודדים/גנבים/חארות/זבלי עופות כאלה או אחרים. נישה אחרת- זה רצון החברה. להגיע לפלחי שוק חדשים,קרי האופנוענים שידם אינה משגת "פירמות".

נתן.ל

New member
יש לך מסר מאבי MZ ../images/Emo13.gif

כתוב הודעה ל- "לה-דיוק" שלאיזה כלי בעלות של 4,000 ש"ח משקיעים מנעול דיסק,מנעול חוליות,אזעקה,כיסוי לאופנוע וכו'? הוא ממש נסחף עם ההוצאות כאילו מדובר על איזה אר750 לפחות. כולה קטנוע ב- 4,000 ש"ח. שיגיד תודה אם מישהו יסכים בכלל לגנוב אותו. אשכרה נסחף הדפוק הזה.

נתן.ל

New member
הכלי הכי זול שאתה יכול למצוא

הכי זול גם להחזקה וגם לרכישה וגם שיחזיק את המרחק הזה כל יום מבלי להזיז לו את קצה הסף של המנוע, יש כלי כזה וקוראים לו .... ...... M Z ............ זה הכל.

חלודה

New member
MZ, מומלץ באהבה ../images/Emo45.gif

היה לי כזה. חלפים: מחירים מצחיקים. ולא צריך להתקין אזעקה. מי יגנוב את זה?
אחזקה: שקל וחצי (בשער קנייה) אמינות: מפה ועד סוף העולם (פעמיים) כיף:
ודרך אגב, ציינת בטיחות. בקטע הזה, ל-MZ הרבה נקודות זכות בהשוואה לווספה (שכבודה במקומה מונח). בשל היותו אופנוע, ולא קטנוע, הוא פחות רגיש למהמורות ושאר צרות בשל גלגליו הגדולים יותר (16 מאחור ו-18 מלפנים, בהשוואה לגלגלי ה-10 הפצפונים של הווספה). יכולת הבלימה שלו היא טובה יותר, כי יש לו בלם דיסק, והוא יציב יותר על הכביש. לאופנוע זה אין שום בעיה לשייט ב-100 קמ"ש. כל מה שצריך זה להקפיד על שמן טוב (בכל זאת, שתי פעימות) ועל אחזקה בסיסית נכונה. חשוב: יש שני דגמי 2 פעימות: 250 ו-300. הביטוח של ה-MZ הקטן נכלל בקטיגורית הקטנועים, מאחר ונפח מנועו (243CC) הוא מתחת ל-250CC, ולכן הביטוח ל-MZ300 יהיה יקר מזה של דגם ה-250. נקודה שיש לזכור, אם כל שקל חשוב (חייל). כמו כן, דגם ה-250 אמין יותר מאחיו הגדול, וסובל פחות מוויברציות (הכל יחסי. עדיין כשעמדתי ברמזור עם ה-MZ שלי ראיתי שני אורות אדומים במקום אחד...
) עם ה-MZ החמוד שהיה לי (נמכר לסטודנט לפני כמה שנים) הגעתי לחרמון, ובכיוון השני, לאילת. נכון, אני מזוכיסטית. אבל זה אפשרי, והאופנוע הנ"ל פותח בפניך הרבה אפשרויות שעם קטנוע בכלל לא היית חולם עליהן... בהצלחה, וסע בזהירות.

נתן.ל

New member
../images/Emo45.gif זאת גם הסיבה שקניתי כזה ../images/Emo13.gif

גומע מרחקים בלי בעיות.

ixmix

New member
תבדוק גם את ההירואיזם.

הירואיזם 150, נחשב לאחד מהאמינים בקטגורייה זו, אם לא לאמין ביותר. בתקציב שציינת ניתן למצוא הירואיזם שנת 95 במצב טוב (אני מכרתי אחד ב4.5K לא מזמן, שנסע 25000 ק"מ ואחרי טיפול גדול, רצועת וריאטור וכו'). מבחינת המרחקים שציינת, הוא יעשה את העבודה, אם כי לא במהירות מדהימה (שלי נסע 100 בד"כ 110 ביום טוב). מבחינת נוחות, מדובר בכלי נוח יחסית, אם תרפד את המושב טוב יותר, הנוחות תשתפר להפליא. מתלים לא רעים משככים בצורה טובה את מהמורות הדרך. בלמים טובים מאד, שמספקים תאוטה מרשימה, ובטיחות גבוהה יחסית לקטנוע (וודאי יחסית לקטנועי 50). שחיקה נמוכה מאד, אם תטפל בו כמו שצריך, לא תפגוש כמעט את המוסכניק. תחשוב גם על האופציה הזו.

למעלה